wersja polska english version deutsche Webseite Русская версия

KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

CHINY wschodnie od Pekinu do Hongkongu i Makau 22/17 dni


Terminy: 23 marca - 12 kwietnia (22 dni)
                28 września - 19 października (22 dni)

Cena: 
 6900 zł/os (22 dni), 5900 zł/os (17 dni)
Grupa: minimum 4 osoby
Charakter:
 wyprawa trampingowa, krajoznawczo - kulturowa
                   z programem turystycznym i trekkingami


    W czasie wyprawy po wschodniej części Państwa Środka, jak przystało na kraj kontrastów, zobaczymy m.in.: nowoczesne miasta i wiejską urokliwą prowincję, wspaniałe zabytki wielotysięcznej kultury i prozę dnia codziennego, będziemy się wspinać na święte góry i podziwiać formacje krasowe spływając bambusową tratwą, jeździć na rowerach poszukując cichych świątyń ukrytych wśród kipiących zielenią parków i kąpać się w Morzu Wschodniochińskim.


P R O G R A M ::


    1 dzień - WARSZAWA - BEIJING
Wylot z Warszawy, lub z dowolnego lotniska na świecie.
    2 dzień - BEIJING
Przylot do PEKINU, akomodacja, czas wolny. Zapoznanie ze stolicą Państwa Środka. Obiad w restauracji "Golden Jaguar" - szwedzki stół z ogromną ilością i różnorodnością potraw kuchni chińskiej, japońskiej, tajskiej, wietnamskiej, koreańskiej i europejskiej (dla chętnych). Spacer po hutongach Qianmen, Liulichang Jie i Emperor Guesthouse. Nocleg w hostelu.
    3 dzień - BEIJING
Zwiedzanie Pekinu: Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen), Zakazane Miasto, parki Jingshan i Beihai. Czas wolny. Spacer po dzielnicy, w której znajduje się wiele miejsc oferujących rozrywki wieczorne - puby, restauracje itp. (dla chętnych). Nocleg w hostelu.
    4 dzień - WIELKI MUR
Wyjazd na trekking po Wielkim Murze (mniej znana, "dzika" sekcja). Powrót do Pekinu. Nocleg w hostelu.
    5 dzień - BEIJING
Zwiedzanie Pekinu: Pałac Letni, Świątynia Lama Yonghe Gong, Świątynia Konfucjusza, Czas wolny. Wizyta w 7-kondygnacyjnym Silk Market (dla chętnych). Nocny przejazd sypialnym pociągiem do Tai Shan.
    6 dzień - TAI SHAN
Rano przyjazd do Tai An, pozostawienie głównego bagażu w przechowalni. Wspinaczka od świątyni Dai Miao na najważniejszą z pięciu świętych gór taoizmu w Chinach - Tai Shan, po setkach kamiennych stopni. Po drodze dziesiątki urokliwych świątyń, kramów i miejscowi pielgrzymi. Nocny przejazd sypialnym pociągiem do Shanghaju.
    7 dzień - SHANGHAI
Przyjazd do Shanghaju. Zwiedzanie miasta i jego atrakcji. Czas wolny. Nocleg w hostelu.
    8 dzień - HANGZHOU
Przejazd pociągiem do Hangzhou. Zwiedzanie okolic Jeziora Zachodniego - pieszo albo na rowerze. Czas wolny. Nocleg w hostelu.
    9 dzień - PUTUOSHAN
Pozostawienie głównego bagażu w depozycie. Przejazd pociągiem do Ningbo. Przepłynięcie promem na wyspę Putuoshan. Zwiedzanie wyspy, czas wolny. Nocleg w hotelu lub na plaży (do wyboru).
    10 dzień - PUTUOSHAN - HANGZHOU
Relaks na wyspie: plaża, morze, piesze i rowerowe wycieczki. Czas wolny. Powrót do Hangzhou. Czas wolny. Nocleg w hostelu.
    11 dzień - HUANGSHAN
Przejazd autobusem do Huangshan Shi (Tunxi). Zakwaterowanie w hostelu i pozostawienie głównego bagażu w depozycie. Trekking po Górach Żółtych. Nocleg w górach "pod gwiazdami" lub w hotelu (do wyboru).
    12 dzień - HUANGSHAN
Obserwacja wschodu Słońca. Trekking po części szczytowej. Powrót na bazę w Tunxi. Czas wolny. Odpoczynek. Wieczorny spacer po Tunxi (dla chętnych).
    13 dzień - HUANGSHAN - HANGZHOU
Przejazd autobusem do Hangzhou. Czas wolny. Nocny przejazd sypialnym pociągiem do Guilin.
    14 dzień - GUILIN - XINGPIANG
Popołudniu przyjazd do Guilin, przejazd autobusem do Xingpiang. Czas wolny. Odpoczynek. Nocleg w hostelu.
    15 dzień - XINGPIANG – YANGSHUO
Czas wolny. Piesze i rowerowe wycieczki, aktywna turystyka m.in. wejście na jedno z wzgórz krasowych z piękną panoramą. Możliwe także: spływ łodzią po rzece Li, nocny połów ryb z kormoranami. Nocleg w hostelu.
    16 dzień - XINGPIANG – YANGSHUO
Czas wolny. Piesze i rowerowe wycieczki, aktywna turystyka. Dla chętnych: całodzienny trekking po okolicznych wioskach i wzgórzach. Nocleg w hostelu.
    17 dzień - XINGPIANG – GUILIN - LONGSHENG
Rano przejazd autobusem do Guilin. Pozostawienie głównego bagażu w przechowalni. Przejazd do Longsheng, następnie do wiosek Ping'an i Dazhai. Trekking na wzgórza z obserwacją tarasów pól ryżowych (Tarasy Smoczego Grzbietu). Mniejszości etniczne Zhuang i Yao. Nocleg w hostelu, w jednej z wiosek.
    18 dzień - LONGSHENG - GUILIN - SHENZEN
C.d. trekkingu po Tarasach Smoczego Grzbietu. Powrót do Guilin. Przejazd nocnym pociągiem do Shenzen.
    19 dzień - HONGKONG
Przyjazd do Hongkongu. Czas wolny. Zwiedzanie miasta. Nocleg w hostelu.
    20 dzień - MAKAU
Rano płyniemy promem do Makau, byłej portugalskiej kolonii. Zwiedzanie, czas wolny. Odwiedziny Muzeum Wina i Muzeum Formuły I oraz ogromnych kasyn. Wieczorem powrót promem do Hongkongu. Nocleg w hostelu.
    21 dzień - HONGKONG
Zwiedzanie Hongkongu. Nocleg w hostelu.
    22 dzień - HONGKONG - WARSZAWA
Przelot powrotny do Warszawy, lub dowolnego lotniska na świecie.

 

      Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E :

- logistyka wyprawy i przygotowanie w terenie;
- bilet lotniczy Warszawa - Pekin i Hong Kong - Warszawa - do limitu 3000 zł, do rozliczenia*;
- chińska wiza turystyczna i wizowanie;
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- pilot Arsoba Travel przez cały czas trwania wyprawy;
- organizacja noclegów, biletów na miejscowe środki transportu (pociągi, autobusy, łodzie itp.) przez cały czas trwania wyprawy;
- specjalnie przygotowany i wydany w formie drukowanej Mapnik Wyprawowy;
- angielskojęzyczny przewodnik po Pekinie w formie drukowanej;

- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na płycie dvd i na pamięci typu flash – pendrive(zdjęcia i filmiki zarejestrowane
  w czasie wyprawy);
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* jeśli cena biletu lotniczego przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiazany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.
    Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 3% ceny wyprawy.

    Wyprawa ma charakter trampingowy, zatem Uczestnicy na miejscu pokrywają swoje koszty: transportu, noclegów, kupują bilety wstępu, żywią się we własnym zakresie, itp.
    Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą to około 650 dolarów USA.
    Naturalnie sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje turystyczne, tzw. wycieczki fakultatywne, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.


    Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.


    Galeria zdjęć i relacja z wyprawy "Chiny i zaćmienie Słońca 2009" - OTWÓRZ w nowym oknie.
    Galeria zdjęć "CHINY - gigant kontrastów" - OTWÓRZ w nowym oknie.
    Galeria zdjęć Pchlarza (maskotki Arsoba Travel) - w podróży po Chinach - OTWÓRZ w nowym oknie.

:: OBEJRZYJ PROFILE NASZYCH PILOTÓW :: P O K A Ż

:: ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU W WYPRAWIE :: ZADAJ PYTANIE :: K O N T A K T

OBEJRZYJ LISTĘ WSZYSTKICH NASZYCH WYPRAW I WYCIECZEK :: POKAŻ

OPINIE UCZESTNIKÓW:
    Byłem, widziałem, i polecam wyprawy z Jurkiem tym, którzy szukają prawdziwej przygody, a nie turnusu zza szybki autokaru. To właśnie takie wyprawy powinno się nazywać all-inclusive - bo tutaj faktycznie jest się tam, dokąd chciało się dotrzeć, a nie siedzi w jakimś hotelu, z grającą w tle durną muzyką i pseudo-pilotem nawołującym przez megafon do wspólnej zabawy nad basenem.
______________________________________________Tomasz Lech Czarnecki, Gliwice
    ARSOBOdni mijają, a ja wciąż myślami tkwię w Państwie Środka. To była moja trzecia wyprawa z Jurkiem i Arsoba Travel, kolejna niesamowita przygoda :) ale nie o tym, co widziałam będzie tu mowa, bo wszystko to można zobaczyć w mojej i wielu galeriach innych "zaćmieniowców" - wspomnieć natomiast trzeba o tym, jak podróżuje się z Arsoba Travel. Otóż FANTASTYCZNIE! Tramping w prawdziwym wydaniu! Jurek nie dość, że wszystko zorganizował na medal, to jeszcze zamówił nam piękną pogodę!
    Każdy z uczestników dostał doskonale przygotowany ARSOBOmapnik z mapami i schematami na każdy dzień – dzięki niemu wiedzieliśmy, gdzie jesteśmy ;), wyprawowe koszulki „zaćmieniówki” z napisami po polsku, angielsku i chińsku - dzięki nim wiedzieliśmy i wszyscy wokół, że jednym z celów podróży jest pełne zaćmienie Słońca :), ARSOBOszmatki – dzięki nim mogliśmy ocierać pot z czoła, kiedy to okazywało się, że czas na wyprawach Jurka płynie inaczej, ARSOBOminuty i ARSOBOkilometry mają inny wymiar i musimy znacznie wydłużać kroki ;)
    I wszystko co wymarzone było: i zaćmienie obiecane było, i lot balonem (dla wszystkich z nas był to pierwszy raz!, i wioski ryżowe, i chiński mur, i góry żółte, i niesamowita noc pod gwiazdami, i kąpiel w oceanie ze świecącymi glonikami! Rewelacyjny kosmiczny gwiezdny pył! ;)
    Cóż… do zobaczenia w przyszłym roku gdzieś w świecie z Arsoba Travel :)
______________________________________________Asia Urban vel amorzysko, Szczecin
    Wyjazd zaplanowany z głową i poprowadzony z sercem - czego jeszcze można oczekiwać?
    Doskonały kontakt przed wyjazdem - w tym szczegółowe rady co zabrać, jak się przygotować, jakie szczepienia zrobić, jakie pieniądze wziąć, itd. Jurek wykazał się również dużą elastycznością co do logistyki - kilka osób dolatywało do Pekinu na własną rękę z innych krajów (w tym również ja). Właściwie całe formalności wyjazdowe i organizacyjne załatwiliśmy przez telefon i mailem.
    Ciekawa i dobrze pomyślana trasa - udało nam się zobaczyć wiele atrakcji w trakcie w sumie niezbyt długiej jak na taki duży kraj wyprawy. Fajnie zorganizowane pobyty (na ogół trzy, cztery noce w jednym miejscu) połączone z kilkoma długimi nocnymi przejazdami sypialnymi pociągami z jednej bazy do drugiej. Dla nieustraszonych, były nawet dwa nocowania pod gołym niebem, ale zawsze z dachem nad głową dla tych którzy wolą kołdrę i łóżko.
    Na mnie największe wrażenie zrobiło to, że Jurek zawsze się starał abyśmy jak najwięcej zobaczyli, dzieląc się tym co sam w Chinach widział i doświadczył. Kilkakrotnie nawet wyszedł poza to co było określone w umowie - wyprawa w ramach tej samej ceny została przedłużona o dwa dni, w jednym miejscu zrobiliśmy nieplanowane pół dnia turystyki, a raz w ramach niespodzianki zaangażował swoich osobistych przyjaciół w zorganizowanie dla nas fantastycznego wieczoru.
   Jurek sprawdził się pod każdym względem - zna miejscowe realia, dbał o grupę, radził sobie dobrze z ewentualnymi napięciami. Kiedy sytuacja wymagała jakiejś korekty planów, konsultował decyzję z uczestnikami. Poza tym, jak wspomniał już Kazik, zgrywał nam karty na swój dysk, woził ze sobą adapter i rozgałęźnik, po wyprawie zgrał zdjęcia i filmy i wysłał uczestnikom. Naprawdę pełen serwis, 200%.
    Na zakończenie, dwa słowa dla tych, którzy mają wątpliwości co do wyjazdów w grupie. Dla mnie to właśnie było źródłem pewnych obaw przed wyjazdem, bo na większość wyjazdów jeżdżę na własną rękę i lubię chodzić własnymi ścieżkami. Kiedy w trakcie wstępnej rozmowy podzieliłem się tym z Jurkiem, poradził żebym się zupełnie nie przejmował. Owszem, grupa przemieszcza się z miasta do miasta i kwateruje się razem, ale program 'na miejscu' każdy ustala sobie tak jak chce. Jeśli ktoś chce jeździć z grupą to jak najbardziej, ale też każdy może sobie zrobić własny plan od A do Z, jeśli ma takie życzenie. I to się sprawdziło.
    Koniec konców, pełen szacunek i wielkie dzięki.
______________________________________________Paweł Kaźmierczyk, Kopenhaga
    Wyprawa byla rewelacyjnie przygotowana, dopięta w szczegółach, dużo niespodzianek, prezencików. Autor wyprawy wszechstronny, nie wyróżnia nikogo. Orientuje się w każdej sytuacji. Pozytywnie nastawiony i stąd pozytywny finał. Wszyscy zdrowi, uśmiechnięci.
    Pierwszy raz widziałem lidera wyprawy, który dba o wszystko: ładuje akumulatory, filmuje grupę, robi tysiące zdjęć grupy, zgrywa i wysyła płyty, zgrywa setki gigabajtów zdjęć i filmów z kart uczestników aby uwolnić im miejsce na kartach pamięci.
    Nie traci nigdy głowy w trudniejszych sytuacjach i pomaga w nich. Brak jakichkolwiek podejrzeń, że dodatkowo zarabia na grupie (z boku) w restauracjach, sklepach, gdzie jak często bywa uczestnicy wyprawy są celowo zaprowadzani aby lider miał dodatkowe prowizje. Kilkakrotnie miał okazję dodatkowo zarobić lecz zawsze pieniądze trafiały z powrotem do grupy.
    Sam kwaterował się do pokojów ostatni, tam gdzie już nikt nie chciał spać. BEZKONFLIKTOWY!!! Nosił w swoim plecaku zakupy niektórych ludzi, którym się one nie mieściły w ich plecaku. Pomagał w zakupach i to nie tylko pamiątek. Nie pił "na krzywego". Często grupę częstował swoim alkoholem (wino ryżowe, szampany). Chętnie pomagał innym turystom i nie tylko Polakom.
PODZIWIAM!!! POLECAM!!!
______________________________________________Kazik Keller, Gryfino
    The trip was amazing and I am very pleased on how everything went. You had it planned out perfectly, the timing was great. I do not have any negative opinions at this time because all I could remember is the good times. Sorry if I'm writing in English but it is a lot easier for me and quicker.  You're a great organizer and I hope to see you on another trip in the near future.
______________________________________________Bart Keller, Missisauga Ontario - Kanada