KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

OMAN 15 dni - kraj piękny, gościnny i nieodkryty, 4x4


Terminy:  04 - 18 lutego 2019 = zamknięta
               21 października - 04 listopada 2019

               oraz terminy do indywidualnego uzgodnienia

Cena: od 9400 zł/os.
Grupa: od 3 uczestników
Charakter: wyprawa krajoznawczo - kulturowa
                 samochodem terenowym 4x4, z trekkingiem

    Odkryj z nami cuda OMANU - to wyjątkowy, piękny i przyjazny kraj na wschodnim cyplu Półwyspu Arabskiego. Na terytorium zbliżonym powierzchnią do Polski żyje tylko ok. 3 mln pokojowych i gościnnych, czystych i eleganckich Omańczyków. Ten tak mało znany region, pod wodzą sułtana Qaboosa bin Saida przez ostatnie 30 lat z zacofania i izolacji zmienił się ogromnie - teraz w każdej wiosce jest nowa szkoła a w większych miasteczkach szpitale - i wszędzie dobrze wyedukowana kadra pracowników. Oman ma więcej świetnych dróg szybkiego ruchu niż Polska! Jest tu bardzo bezpiecznie, a policja prawie nie ma co robić - gdyż Omańczycy głęboko i rzetelnie odnoszą się do reguł swojej wiary, jednocześnie okazując na co dzień postawę wyjątkowo przyjazną i otwartą na inne kultury oraz cudzoziemców.
    W ciągu niecałych dwóch tygodni pokażemy Ci, jak bardzo różnorodny krajobrazowo to kraj, przyjazny, smaczny (kuchnia arabsko-hindusko-pakistańska) i pachnący (kadzidłem z drzew liczących prawie 2000 lat)
. Zajrzymy w głąb Wielkiego Kanionu w urzekających przestrzenią górach, odpoczniemy na pięknych, bezludnych plażach i przenocujemy pod kosmicznie rozgwieżdżonym niebem, podejrzymy podwodne życie przy czystych rafach koralowych w ciepłym morzu, wjedziemy w jedną z najstarszych pustyń świata.
    Podróżować będziemy wynajętym samochodem terenowym 4x4, co da nam elastyczność i mobilność, pozwoli także zjechać z doskonałych dróg w boczne szlaki off-road.       
Gwarancja dobrej, ciepłej pogody i słońca!

Od ilości osób w grupie zależeć będzie cena za osobę:
13500 zł/os (2 uczestników)
10900 zł/os (3 uczestników)
9900 zł/os (
4 uczestników)
9400 zł/os (od 5 uczestników)

          P R O G R A M ::


    1 dzień – WARSZAWA - przelot
Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie, spotkanie z pilotem wyprawy. Rejestracja na rejs i nadanie bagażu głównego. Przelot do Omanu, z przesiadką.
    2 dzień – MASKAT
Przylecimy do Maskatu, stolicy Omanu. Odbierzemy bagaż oraz wynajęty samochód i zakwaterujemy się w hotelu. Pojedziemy na plażę miejską Al Azaiba nad Zatoką Omańską - świetne miejsce na chwilę odpoczynku po podróży na czystym, ciepłym piasku. W mieście wymienimy pieniądze i zrobimy zakupy w supermarkecie. Czeka nas pierwsze spotkanie z miejscową kuchnią (arabsko – hinduską). Zwiedzimy stolicę Omanu. Obejrzymy monumentalny Pałac Sułtana Qabosa i okolice. Wizyta na targu – Mutrah Souq, jednym z najstarszych targów w świecie arabskim, na którym można kupić niemal wszystko, od przypraw po buty. Nocleg w hotelu w Maskacie.
    3 dzień – MASKAT – AS SIFAH – MASKAT
Odwiedzimy wyjątkowe, ciekawe muzeum nafty, gazu i energii odnawialnych. Lekki trekking po wzgórzach i wadi (suchych formach dolinnych występujących na terenach pustynnych), od Riyam do Mutrah. Pójdziemy na spacer dwukilometrową promenadą i odwiedzimy przyjemny i popularny park Al Riyam. Przejedziemy na plaże As Sifah malowniczą kręta trasą. Tam zrelaksujemy się i odpoczniemy z widokiem na bezkresne może w otoczeniu wysokich gór. Będzie czas na kąpiele w ciepłym morzu. Na nocleg wrócimy do hotelu w Maskacie.
    4 dzień – MASKAT i wybrzeże – rejs – BAHLA lub NIZWA
Zwiedzimy meczet Sułtana Qaboosa bin Saida - największy w Omanie z gigantycznymi żyrandolem i dywanem, otoczony przepięknym ogrodem. Wzniesiona w 2001 roku budowla może pomieścić 20 tys. osób wewnątrz i 8 tys. na zewnątrz. To arcydzieło architektury, które trzeba zobaczyć. W dalszej części dnia wybierzemy się w rejs łodzią po Zatoce Omańskiej, z delfinami i snorkowaniem. Znów będzie czas na relaks, kąpiele w morzu z ciepłą, fantastyczną wodą. Przejedziemy przez góry Al-Hajar na południe do Bahla. Nocleg w hotelu w Bahla lub Nizwa.
    5 dzień – BAHLA – NIZWA – WADI GHUL
Zwiedzimy fort i targ w Nizwa. Fort to jedna z największych atrakcji turystycznych Omanu. Jest on doskonałym przykładem historycznej omańskiej architektury. Można tu zobaczyć jak żyli Omańczycy w zamierzchłych czasach. Targ przywita nas licznymi uliczkami i odnogami. Nie sposób nie przystanąć przy barwnych kramach z przyprawami, owocami i rękodziełem. Odwiedzimy opuszczone stare kamienne miasto przy Wadi Ghul (Arabski Wielki Kanion), u wylotu wąwozu Wadi an Nakhur, przejedziemy trasą szutrową po górach Al Hajar Al Gharbi. Nocleg w hotelu w Bahla lub Nizwa.
    6 dzień – AL HAJAR AL GHARBI, JABAL SHAMS lub WADI AN NAKHUR
Zagłębimy się w pasmo górskie Zachodni Hajar, Al Hajar Al Gharbi. Zajrzymy w głąb Wielkiego Kanionu i dojedziemy do wioski Al Khitaym. Do wyboru dwa trekkingi, o różnych stopniach trudności: preferowany dłuższy (ok. 9-10 godzin) na najwyższy szczyt Omanu - Dżabal asz-Szams (Jabal Shams) o wysokości 3004 m n.p.m., po drodze gwarantowane spektakularne widoki w głąb głębokich kanionów: Wadi Nakhur, Wadi as Sahtan, Wadi Bani Awf i na wysokie góry: Jabal Khawr i Jabal Misht. Alternatywą będzie krótszy trekking (3-4 godziny) brzegiem kanionu Wadi an Nakhur. Nocleg w hotelu w Bahla lub Nizwa.
    7 dzień – BAHLA – WADI BANI AWF – MASKAT, okolice
Zwiedzimy fort w Bahla wpisany na listę UNESCO. To potężna twierdza zbudowana z gliny otoczona pięciometrowym murem, zbudowana oryginalnie przez Persów, zburzona w wyniku działań wojennych i odbudowana w XVII wieku. Zwiedzimy kanion Wadi Bani Awf, zwany "kanionem węża" położony w północnej części pasma górskiego Al Hajar Al Gharbi – spektakularne górskie, wąwozowe widoki, kręte drogi, malownicze wioski i oazy. Przejazd nad morze, zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Maskacie lub w okolicy.
    8 dzień – WAHIBA SANDS
Przejedziemy na północną krawędź pustyni Ramlat Al Wihibah (Wahiba Sands) – do niewielkiej wioski położonej na skraju pustyni. Wahiba Sands uważana jest za najpiękniejszą część omańskiej pustyni. Pójdziemy na spacer po wydmach jednej z najstarszych pustyń świata, gdzie będziemy obserwować zachód słońca. Pustynie to jeden z powodów, dla których warto odwiedzić Oman. Oprócz swojej malowniczości zapewniają też dobrą zabawę na wydmach, po których można turlać się jak dziecko. Przenocujemy na skraju pustyni, w namiotach.
    9 dzień – WADI SHAB – SUR
Rano wstaniemy na wschód słońca i możemy jeszcze udać się na poranny spacer po pustyni. Przejedziemy nad morze. Pójdziemy na trekking kanionem Wadi Ash Shab z piękną turkusową w otoczeniu wysokich gór, który zwieńczy kąpiel w płytkich jeziorkach z krystalicznie czystą wodą. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Omanie. Jeśli będzie czas, to możemy jeszcze zajrzeć do Wadi Dayqah – Al Mazari. Przejazd do Sur, zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Sur.
    10 dzień – WSCHODNIE WYBRZEŻE
Spacer po starej dzielnicy i sukach Sur, miasta nad zatoką Omańską znanego jako ważny punkt docelowy dla żeglarzy. Miasto ma bogatą tradycję żeglarską i stoczniową. Dlatego odwiedzimy także muzeum łodzi oraz zajrzymy do małej stoczni, w której wciąż buduje się tradycyjne omańskie drewniane łodzie. Jednostki zbudowane w Sur trafiają do Chin, Indii, Zanzibaru i Iraku. Przejedziemy wschodnim wybrzeżem Omanu, mijając po drodze bezludne plaże. Odwiedzimy ogród skalny z zadziwiającymi, fotogenicznymi formacjami. Przenocujemy na dzikiej plaży w namiotach.
    11 dzień – WSCHODNIE WYBRZEŻE
Rano zjemy śniadanie na plaży i pójdziemy na spacer brzegiem morza. Przejedziemy wzdłuż wybrzeża i zażyjemy kąpieli na plaży z rybackimi łodziami. Pojedziemy bardzo malowniczą drogą, przez kaniony i odludne Góry Księżycowe zatrzymując się w najciekawszych widokowo miejscach. Noc spędzimy na dzikiej plaży w namiotach.
    12 dzień – MIRBAT, TAVI ATAYR – SALALAH
Zobaczymy niezwykły wodospad – skalne organy. W Mirbat, sennej rybackiej mieścinie z zamkiem, odwiedzimy ruiny grobowca islamskiego uczonego Mohammeda Bin Ali i zwiedzimy zabytkowy cmentarz położony wokół. Odwiedzimy jeden z największych lejów krasowych świata Tavi Atayr (szeroki na 150 m, głęboki na ponad 200) – będzie można zejść w głąb do połowy i nasłuchiwać treli setek ptaków. Po drodze możemy odwiedzić jeszcze ruiny starożytnego miasta Khawr Ruri i lagunę z listy UNESCO. Popołudniu dojedziemy do Salalah. Nocleg w hotelu w Salalah.
    13 dzień – SALALAH, okolice
Zwiedzanie Salalah zaczniemy od wizyty na lokalnym targu spożywczym. Będzie tu można zjeść śniadanie i napić się herbaty w otoczeniu lokalsów. Później zwiedzimy niezwykły gejzer jaskiniowy na wybrzeżu. Serpentynami Wadi Aful zjedziemy na plażę i wykąpiemy się w ciepłym morzu. By nacieszyć oczy pięknym widokiem staniemy na szczycie klifu o wysokości 915 m npm. Na koniec dnia odwiedzimy dzielnicę z zakładami krawieckimi oraz sklepami z kadzidłem, perfumami i pamiątkami. Będzie to dobra okazja by kupić coś wyjątkowego. Nocleg w hotelu w Salalah.
    14 dzień – SALALAH – MASKAT
Rano odwiedzimy Muzeum Kraju Kadzidła, z dużą częścią marynistyczną. Salalah jest światową stolicą kadzidła. Kadzidło to żywica uzyskiwania z niektórych gatunków niskich drzew z rodziny kadzidłowców. Wprawdzie pozyskuje się je w całej południowej Arabii oraz części wschodniej Afryki, ale eksperci zgodnie podkreślają, że to właśnie kadzidło z okolic Salalah jest najwyższej jakości. Odwiedzimy dolinę z drzewami kadzidłowymi (UNESCO). Przejdziemy się uliczkami pełnymi straganów z bananami, kokosami i daktylami z miejscowych plantacji, zajrzymy także na plantacje. Będzie czas wolny na zakupy i spacery własnymi ścieżkami. Wieczorem przelot na lotnisko w Maskacie, samolotem linii Oman Air.
    15 dzień – MASKAT – WARSZAWA
Rejestracja na rejs powrotny do Polski i nadanie bagażu głównego. Przelot powrotny do Warszawy, z przesiadką.

To jest program maksymalny, postaramy się go zrealizować.
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i nie bierze odpowiedzialności za wynikłe w czasie wyprawy utrudnienia, ułatwienia, zmiany programu, trasy, kolejności oferowanych atrakcji, zmiany cen - jeśli owe wynikają nie z jego winy lecz z zaistniałych na miejscu warunków lokalnych, cenowych, pogodowych oraz związanych z kondycją grupy i Uczestników.
Chęć wzięcia udziału w atrakcjach dodatkowych i wycieczkach fakultatywnych należy zgłaszać organizatorowi (przed rozpoczęciem imprezy) lub pilotowi (w czasie trwania imprezy), ze stosownym wyprzedzeniem.

PROGRAM AUTORSKI: JERZY ARSOBA
COPYWRIGHT: ARSOBA TRAVEL 2018

    Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E :

- logistyka wyprawy, przygotowanie i realizacja;
- bilet lotniczy Warszawa – Maskat – Warszawa, w klasie ekonomicznej [do limitu: 2600 zł, do rozliczenia];
- bilet lotniczy na trasie Salalah – Maskat;
- wiza turystyczna 30-dniowa do Omanu;
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (min. 30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- pilot Arsoba Travel, jednocześnie kierowca wynajętego samochodu przez cały czas trwania wyprawy;
- transport wynajętym samochodem, na terenie Omanu;
- paliwo, ubezpieczenie auta, koszty eksploatacyjne, opłaty parkingowe;
- konieczne transfery lotniskowe w Omanie;
- opłaty za wstęp do wszystkich wymienionych w programie obiektów;
- rejs łodzią z obserwacją delfinów i snorkowaniem, sprzęt do snorkowania w cenie;
- wszystkie noclegi wg programu w hotelach (apartamenty z osobnymi sypialniami dwuosobowymi, łazienkami, kuchnią i salonem, lub pojedyncze pokoje dwuosobowe z łazienką, możliwość przygotowywania posiłków we własnym zakresie, w kuchni w apartamencie);
- 3 noclegi biwakowe w namiotach (namioty własne Uczestników albo pożyczone przez organizatora),
- sprzęt biwakowy-piknikowy (naczynia, sztućce, kubki) dla całej grupy;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci flash - pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy), wysyłka w terminie do 2 miesięcy po zakończeniu wyprawy;
-  obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę, o której zostanie wcześniej poinformowany drogą mailową przed zakupem biletu i wyrazi zgodę na ten zakup; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.
    Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 3% ceny wyprawy.

    Uczestnicy na miejscu pokrywają swoje koszty:
- wyżywienia, napojów,
- dojazdu z miejsca zamieszkania na lotnisko wylotu i z powrotem,
- kosztów dodatkowych atrakcji i wycieczek fakultatywnych, niezawartych w programie,
- wydatki własne, itp.
Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać na wyżywienie to szacunkowo 200 USD (lub 180 EUR).
Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.


    Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

:: OBEJRZYJ PROFILE NASZYCH PILOTÓW :: P O K A Ż

:: ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU W WYPRAWIE :: ZADAJ PYTANIE :: K O N T A K T

OBEJRZYJ LISTĘ WSZYSTKICH NASZYCH WYPRAW I WYCIECZEK :: POKAŻ


OPINIE UCZESTNIKÓW:
       Pierwsza myśl kiedy rewiduję swoją wiedzę na temat Omanu sprzed wyjazdu? Hm..to chyba jedyne państwo, które zaczyna się na literę 'O'...Po 14 dniach mój sposób postrzegania tego kraju diametralnie się zmienił. Dzięki elastycznemu i intensywnemu planowi mieliśmy możliwość zapoznania się z lokalną kulturą, przesiąknięcia zwyczajami i nawykami mieszkańców tego pustynnego terenu, zwiedzenia mniej i bardziej znanych atrakcji, jak również wypocząć w iście omańskim stylu-na dziewiczych plażach lazurowego Oceanu Indyjskiego delektując się smakiem shishy i gęstych koktajlów o zachodzie słońca. Pan Jurek z niesamowitym polotem opracował program pod nasze potrzeby, nie pomijając naszych najdziwniejszych nawet próśb i uwag. Pisany przeze mnie na bieżąco dziennik ma ponad 100 zapisanych stron, co niewątpliwie może być dowodem na mnogość atrakcji i przygód podczas wyprawy. Posiłek w rodzinie omańskiej, noce na pustyni, całodzienny treking po górach - to tylko część niespodzianek jakimi zostaliśmy uraczeni. Niestety wyjazdy z Arsoba Travel mają jedną zasadniczą i niepodważalną wadę. Używany przez Jurka i spółkę czasospowalniacz nie działa najlepiej i nawet najdłuższa podróż mija szybko jak randka z piękną dziewczyną.

___________________________________________Piotrek, Stargard Szczeciński

Pomysł wyjazdu do Omanu pojawił się nagle. Od samego początku jednak to "nienamacalne coś" ciągnęło mnie żeby tam pojechać. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że ani przez chwilę nie żałowałem tej decyzji. Kraj, o którym nie myśli się planując wakacje, lub rozmawiając ze znajomymi o wymarzonych miejscach na wyjazd, okazał się jednym z najciekawszych miejsc jakie w życiu udało mi się zobaczyć. Przede wszystkim wrażenie robi ogrom wytworów natury. Góry, kaniony, ocean towarzyszą dosłownie przez cały czas podróży po Omanie i wciąż przypominają, jak mali jesteśmy w porównaniu z ogromem naszego świata. Przez cały ten czas miałem wrażenie obcowania sam na sam z naturą - dziką, surową i nietkniętą przez człowieka. Nie ma tłumów turystów, ba powiedziałbym nawet, że w ogóle nie ma turystów, dzięki czemu nie ma też "turystycznej tandety", która skutecznie psuje wrażenia w wielu innych częściach świata. Oman jest jednym z takich miejsc, które jeszcze bronią się przed zalewem ludzi z aparatami i zdaje się nie przejmować światem, który ciągle biegnie do przodu. Tutaj miałem możliwość przyjrzenia się z bliska jak wygląda miejsce, w którym czas się zatrzymał, wszystko emanuje spokojem i oszałamiającym pięknem.

___________________________________________Bartek, Warszawa