KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Terminy: 01 -15 czerwca 2020
              22
czerwca - 07 lipca 2020

Cena: od 14700 zł/os. (cena uzależniona od ilości osób w grupie)
Grupa: od 3 do 5 lub od 10 do 14
uczestników
Charakter: wyprawa krajoznawczo - kulturowa, z trekkingami

    ISLANDIA to kraj wyjątkowej, dzikiej przyrody. Jest tu ponad 10 000 wodospadów, które wydają się wylewać z każdego górskiego zbocza. Spektakularne fiordy dramatycznie wcinają się w ląd. Liczne wulkany (około 130!) i pola lawy tworzą księżycowy krajobraz. Gejzery, fumarole i sadzawki wrzącego błota poruszają wyobraźnię a kaniony, wąwozy i jaskinie przypominają fantastyczną scenerię filmową. Lodowce i laguny lodowcowe, jeziora wrzącej wody, sterczące z morza skały i rozbijające się o nie z ogromną mocą fale co krok przypominają o potędze sił natury. Nic dziwnego, że o Islandii mówi się, że to kraina ognia i lodu.
    Położona w północnej części Oceanu Atlantyckiego Islandia jest mostem między kontynentami. Wyspa znajduje się na Grzbiecie Śródatlantyckim i przebiega przez nią granica miedzy płytami kontynentalnymi: północnoamerykańską i eurazjatycką. W jednym z parków narodowych można zobaczyć szczeliny i rozpadliny świadczące o przesuwaniu się kontynentów. Dzięki położeniu w pobliżu koła podbiegunowego na Islandii można obserwować zorzę polarną w zimie i cieszyć się białymi nocami latem.
    Podczas podróży po Islandii widoki zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jednego dnia można zobaczyć wszystko od potężnych białych szczytów niknących w chmurach, przez czarne plaże z szalejącymi falami, po łąki fioletowych łubinów i łany soczyście zielonej trawy, na której pasą się islandzkie owce i konie. Zresztą na owce można się napatrzeć do woli, bo jest ich cztery razy więcej niż ludzi. Oprócz zwierząt udomowionych będzie okazja napotkać te dzikie i niezwykłe, jak lisy polarne i foki oraz całe kolonie ptaków, w tym urocze i fotogeniczne maskonury. Islandia jest też doskonałym miejscem, żeby wybrać się na rejs z obserwacją wielorybów.
    Kultura islandzka została ukształtowana przez izolację i ekstremalne siły natury. Warunki te stworzyły wytrzymałych ludzi, którzy zachowują bliskie więzi rodzinne, silne poczucie tradycji i ścisłą więź z przyrodą. W pełnych uroku miastach i małych osadach rybackich będziemy mogli przyjrzeć się lokalnemu rzemiosłu, zapoznać się z islandzką historią i legendami oraz spróbować miejscowej kuchni.
Islandia to doskonały kierunek dla wszystkich, którzy oczekują niecodziennych widoków, miłośników przyrody i pasjonatów fotografii. Jej surowość, rozmach i różnorodność wywrze na was niezapomniane wrażenia.


Cena za wyprawę od osoby, uzależniona jest od ilości osób w grupie:
5 osób = 14700 zł/os, 4 osoby = 16000 zł/os, 3 osoby = 16500 zł/os.
14 osób = 14700 zł/os, 13 osób = 15200 zł/os, 12 osób = 15800 zł/os, 11 osób = 16400 zł/os, 10 osób = 17000 zł/os.

Uwaga: podane ceny za imprezę zawierają wszystkie noclegi w wysokim standardzie (pokoje dwuosobowe z prywatną łazienką, w hotelach i hostelach).
Można obniżyć cenę za wyprawę, decydując się na niższy (tańszy) wariant zakwaterowania, np.
- hostelowe: cena niższa o 2700 zł/os. (pokoje dwu- i wieloosobowe ze wspólną łazienką, w hostelach),
- namiotowe: cena niższa o 4800 zł/os. (nocleg we własnym namiocie na polu namiotowym, z dostępem do wspólnych łazienek i kuchni).
Możliwa jest także indywidualna kombinacja standardu noclegów.


               P R O G R A M ::

    Dzień 1. WARSZAWA – przelot – KEFLAVIK - REYKJAVIK
Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Spotkanie z pilotem wyprawy. Rejestracja na rejs i nadanie bagażu głównego, przelot. Przylot na międzynarodowe lotnisko Keflavíku. Odbierzemy wynajęty samochód i przejedziemy do Reykjaviku, gdzie zakwaterujemy się i odpoczniemy po podróży. W przypadku wczesnego przylotu, po południu pójdziemy na spacer po centrum Reykjaviku. Nocleg w Reykjaviku.
        Trasa: 50 kilometrów
    Dzień 2. REYKJAVIK
Tego dnia poznamy uroki najdalej wysuniętej na północ stolicy Europy. Przespacerujemy się reprezentacyjnymi ulicami Laugavegur, Skolavordustigur, Hafrastraeti i po starym porcie. Zobaczymy słynną rzeźbę Słoneczny Podróżnik (Sólfar) autorstwa Jóna Gunnara Árnasona. Będziemy mieli okazję odwiedzić wybrane z wielu muzeów (jak Muzeum Morskie, Muzeum Fotografii, Islandzkie Muzeum Fallologiczne, Muzeum Sag, czy Miejskie Muzeum Sztuki). Zobaczymy kościół Hallgrímskirkja, katedrę Dómkirkjan, nowoczesną salę koncertową Harpa, oraz kompleks Perlan. Dla odzyskania sił można będzie zjeść hot-doga ze słynnej budki Bæjarins Beztu Pylsur, gdzie jadł Bill Clinton i James Hetfield (wokalista zespołu Metallica). Potem będzie możliwość odpoczęcia na geotermalnej plaży w Nauthólsvίk (temperatura wody morskiej ma 15-19 stopni, a w jacuzzi 30-39 stopni) albo na basenie Laugardalslaug. Chętni mogą pojechać do Błękitnej Laguny, by zrelaksować się w leczniczej kąpieli w przepięknym otoczeniu - to geotermalne Spa o światowej renomie. Nocleg w Reykjavíku.
        Opcja: Blue Lagoon (Błękitna Laguna)
        Trasa: 100 kilometrów
    Dzień 3. Półwysep Snæfellsnes: REYKJAVIK - OLAFSVIK
Rano udamy się do fiordów Hvalfjörður. Przejedziemy przez 6 kilometrowy tunel Hvalfjardargong, który osiąga głębokość 65 metrów pod fiordem. Odwiedzimy Deildartunguhver – największe gorące źródło w Europie, z którego w ciągu sekundy wypływa około 180 l wody o temperaturze około 100 °C; oraz wodospady Hraunfossar i Barnafoss. Przejedziemy do Borgarnes, małego miasteczka na północnym wybrzeżu fiordu Borgarfjörður.
Z Borgarnes przejdziemy na półwysep Snæfellsnes. Po drodze zobaczymy krater Eldborg i kilka innych stożkowych kraterów, zanim zaczniemy odkrywać naturalne cuda Snæfellsnes. Na początek odwiedzimy ekscytujący wąwóz Raudfeldsgja z ukrytym wodospadem. Przejedziemy na zachód wzdłuż południowego brzegu półwyspu do miejscowości Arnarstapi. To mała wioska rybacka z przepięknym wybrzeżem i klifami morskimi, które latem roją się od ptactwa. Między Arnastrapi a Hellnar znajduje się jaskinia lawowa Vatnshellir. Potem przejedziemy do Hellnar, innej małej osady ze spektakularnymi klifami morskimi i zróżnicowanymi gatunkami ptaków. Istnieje ciekawy szlak turystyczny wzdłuż wybrzeża między Arnarstapi i Hellnar, który możemy przejść (około 30-40 minut spacerem). Potem będziemy kontynuować podróż wokół wulkanu Snæfellsnes i zatrzymamy się na skalistych plażach Djipuralandandur i Dritvik. Na koniec dnia zdobędziemy wulkan Saxholl, który był czynny 3-4 tysiące lat temu. Nocleg w malowniczym miasteczku Ólafsvík.
        Trasa: 360 kilometrów 
    Dzień 4. Zatoka Breiðafjörður i klify Látrabjarg: OLAFSVIK - BREIDAVIK
Po śniadaniu pójdziemy obejrzeć z bliska wodospad w Olafsvik, a następnie pojedziemy zobaczyć jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na Islandii: górę Kirkjufell i wodospad Kirkjufellfoss. Stamtąd udamy się do malowniczego miasteczka rybackiego Stykkishólmuri i popłyniemy promem Baldur po przepięknej zatoce Breiðafjörður do portu Brjánslækur na południowym wybrzeżu zachodnich fiordów. W drodze do Brjánslækur, prom zatrzyma się na Flatey Island. Z Brjánslækur pojedziemy zobaczyć najdłuższą plażę Fiordów Zachodnich, piękną, żółtoczerwoną Rauðasandur. Następnie po stromych, krętych, szutrowych drogach pojedziemy do Látrabjarg. Znajduje się tu największy w Europie ptasi klif, długi na 14km i wysoki do 440 m. Latem na klifie znajduje się mnóstwo gniazd maskonurów, głuptaków białych i alk zwyczajnych. Jest to (nie licząc Azorów) najbardziej wysunięta na zachód część Europy. Pojedziemy od razu na klif, ponieważ wieczór to najlepsza pora, by fotografować maskonury, które po długim dniu na morzu wracają na klif. Zatrzymamy się w maleńkiej osadzie, w której jest tylko kościół, cmentarzyk i mały kompleks noclegowy. Nocleg w Breidavik.
        Trasa: 150 kilometrów
    Dzień 5. Fiordy Zachodnie: BREIDAVIK - ISAFJORDUR
Przez niezwykle malownicze Fiordy Zachodnie udamy się na północ do miasta Ísafjörður. Po drodze miniemy urocze miejscowości rybackie, jak Bíldudalur, gdzie znajduje się Islandzkie Muzeum Potwora Morskiego. Będziemy kontynuować podróż przez Dynjandisheiði i zatrzymamy się przy wielkim kompleksie wodospadów, z których największy – Dynjandi ma 100 m wysokości, 30 m szerokości na górze i 60 m na dole. Potem pojedziemy spektakularną trasą wzdłuż brzegów fiordu Arnarfjörður i przez przełęcz Hrafnseyrarheiði o wysokości 530 m n.p.m., do wioski rybackiej Þingeyri. Z Þingeyri przejedziemy przez niezwykły tunel ze skrzyżowaniem do Ísafjörður, największego miasta w Westfjords. Poznamy miasto Ísafjörður ze starym portem i jego otoczenie. Nocleg w okolicy Ísafjörður.
        Trasa: 220 kilometrów
    Dzień 6. Północno Zachodnia Islandia: ISAFJORDUR - HVAMMSTANGI
Przejedziemy, wzdłuż brzegów licznych, przeważnie niezamieszkanych fiordów Ísafjarðardjúp, do Hólmavík. Na te piękne wybrzeża przypływają foki i przylatuje mnóstwo ptaków. We wsi Sudavik znajduje się Centrum Lisów Polarnych, gdzie można się dowiedzieć wiele o tym jedynym rodzimym gatunku ssaków na Islandii i zapoznać się z dwoma lisimi wychowankami ośrodka. Jeżeli będziemy mieć szczęście, oprowadzi nas sam dyrektor Centrum. Przejedziemy nad fiord Hrútafjörður. Potem możemy wstąpić na kawę do historycznego domku Little Bear - krytego torfem, pełnego antyków, w którym wciąż mieszka islandzka rodzina. W Hólmavík znajduje się Muzeum Czarnoksięstwa i Magii – w dawnych czasach miejscowość znana była z polowań na czarownice. Na koniec dnia zrelaksujemy się w naturalnych gorących źródłach nad brzegiem fiordu. Nocleg w okolicach Hvammstangi.
        Trasa: 370 kilometrów
    Dzień 7. Islandia Północna: HVAMMSTANGI - AKUREYRI
Rano pojedziemy zwiedzić bardzo interesujące muzeum ludowe Byggdasafn, a następnie zatrzymamy się w mieście Hvammstangi. Warte odwiedzenia jest tu Islandzkie Centrum Fok. To centrum badawcze i wystawowe zajmujące się badaniem życia fok znajdujących się w Islandii i jej okolicach. Potem, w dalszej drodze, zobaczymy historyczny kościół Víðimýrikirkja – jeden z pierwszych chronionych zabytków Islandii. Udamy się też na spacer do mało popularnego, ale pięknego i dużego wodospadu Rykjafoss, przy którym znajdują się naturalne gorące źródła.
Przejedziemy do Akureyri - stolicy północy, i zwiedzimy to piękne miasto nad brzegiem fiordu Eyjafjörður. Jednym z najbardziej niezwykłych aspektów Akureyri jest jego ciepły klimat. Chociaż miasto położone jest mniej niż 100 km na południe od Koła Podbiegunowego, to cieszy się jednymi z najlepszych warunków pogodowych w kraju. Nocleg w okolicy Akureyri.
        Trasa: 260 kilometrów
    Dzień 8. AKUREYRI – JEZIORO MYVATN
Rano przespacerujemy się urokliwymi ulicami Akureyri. Spędzimy trochę czasu w centrum miasta i odwiedzimy ogród botaniczny. Potem skierujemy się nad jezioro Mývatn i po drodze zatrzymamy się, aby z dwóch brzegów zobaczyć wodospad Goðafoss (Wodospad Bogów).
Resztę dnia spędzimy na zwiedzaniu naturalnych cudów Jeziora Mývatn i jego okolic. Obszar Mývatn jest znany na całym świecie ze względu na obfitość ptactwa, zwłaszcza dużą liczbę gatunków kaczek. Zobaczymy atrakcje regionu, takie jak pseudokratery Skútustaðagígar (tak podobne do kraterów księżycowych, że amerykańscy kosmonauci a wśród nich Niel Armstrong ćwiczyli tu poruszanie się) i interesujące formacje skalne nad brzegiem jeziora: Kalfastrond i Höfdi. Udamy się na trekking przez formacje lawy w Dimmuborgir i na wulkan Krafla. Odwiedzimy też piękną jaskinię Grjótagjá wypełnioną gorącą wodą oraz interesującą odkrywkę wulkaniczną. Chętni będą mogli odpocząć w Spa Mývatn Nature Baths i wykąpać się w błękitnej wodzie o temperaturze 36 – 39°C. Nocleg w Reykjahlid.
        Trasa: 110 kilometrów
        Opcja: Mývatn Nature Baths
    Dzień 9. JEZIORO MYVATN - HUSAVIK
Od rana będziemy kontynuować odkrywanie okolic jeziora Myvatn. Na początek zobaczymy błękitno białe jezioro z wodą o temperaturze 100 °C. Zwiedzimy Hverir – duże pole geotermalne z fumarolami siarkowymi, gejzerami parowymi, jeziorkami błotnymi i mini wulkanitami błotnymi. Potem zobaczymy z bliska i obejdziemy dookoła krater wulkanu Viti – wypełniony błękitną wodą. Następny punkt programu to obszar najaktywniejszego wulkanu na wyspie: Leirhnjukur. Tu pójdziemy na trekking, by z bliska zobaczyć obszar geotermalny oraz wielkie pola czarnej, zastygłej lawy. Pożegnamy się z rejonem Myvatn odwiedzając elektrownię geotermalną w Krafla, gdzie do produkcji energii elektrycznej wykorzystuje się ciśnienie pary z ziemi. Pojedziemy do miasta Húsavík, znanego z obserwacji wielorybów. Húsavík był pierwszym miastem na Islandii, które oferowało obserwowanie wielorybów ze statków wycieczkowych. W wodach wokół Islandii można zaobserwować płetwale karłowate, humbaki, delfiny, delfinowce białonose, morświny a także orki, a nawet kaszaloty spermacetowe (największe współcześnie żyjące zwierzęta mięsożerne) i płetwale błękitne (największe żyjące obecnie zwierzęta, i możliwe, że największe jakie żyły kiedykolwiek na świecie). Chętni będą mogli się udać w około 3 - 4 godzinny rejs. Nocleg w Husavik lub Heidarbaer.
        Trasa: 150 kilometrów
        Opcja: Rejs z obserwacją wielorybów
    Dzień 10: HUSAVIK – EGILSSTADIR
Rano zwiedzimy Muzeum Wielorybnicze w Húsavík, które jest bardzo ciekawym miejscem, nagrodzonym przez ONZ za promowanie proekologicznej turystyki. Zobaczymy port i kościół  Húsavíkurkirkja. Przejedziemy piękną widokowo trasą do malowniczego, ogromnego kanionu Ásbyrgi, w kształcie podkowy. Działa tu Visitor Centre prezentujący ciekawe informacje o rejonie. Wjedziemy do kanionu i przespacerujemy się w okolicach jego końca. Potem ruszymy w ekscytującą drogę przez wyżyny interioru Islandii. Odwiedzimy majestatyczny wodospad Dettifoss – najpotężniejszy wodospad w Europie, i sąsiedni, bardzo piękny Selfoss. W drodze do Egilsstaðir zobaczymy jeszcze zbocze, na którym jest sześć wodospadów, z których jeden – Fetifoss, obejrzymy z bliska. Zobaczymy też Lagarfljót (Lögurinn) - najdłuższe jezioro Islandii. Nocleg w Egilsstaðir.
        Trasa: 250 kilometrów
    Dzień 11. Fiordy Wschodnie: EGILSSTADIR - HӦFN
Przejedziemy przez malownicze, spokojne Fiordy Wschodnie z urokliwymi wioskami rybackimi i pięknymi widokami. Na lunch zatrzymamy się w ładnej rybackiej wiosce Djúpivogur, z małym portem i historycznym budynkiem z XVIII wieku. Przejedziemy na południe obok Lónsöræfi i przez przełęcz Almannaskarð. Dojedziemy do Höfn – ładnej osady położonej w pobliżu ujścia lodowca Vatnajökull - największego lodowca w Europie pod względem objętości i drugiego pod względem powierzchni. Lodowiec ma najdłuższą tzw. linię wzroku na świecie – przy dobrej pogodzie jest widziany z Wysp Owczych, z odległości 550 km. Nocleg w Höfn.
        Trasa: 270 kilometrów
    Dzień 12. Laguna lodowca Jökulsárlón i Park Narodowy Skaftafell: HӦFN - KIRKJUBAEJARKLAUSTUR
Przed nami zwiedzanie Parku Narodowego Vatnajökull, który powstał w 2008 roku z połączenia parków Jökulsárlón i Skaftafell. Dzień zaczniemy od podziwiania laguny lodowca Jökulsárlón - jednej z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Islandii. Ogromne góry lodowe, prawdziwe rzeźby natury, płyną na błękitnych wodach lodowcowych laguny u stóp lodowca Breiðamerkurjökull. Chętni mogą popłynąć amfibią lub łodzią pontonową Zodiak w krótki rejs po lagunie. Zobaczymy też plażę Jökulsárlón. Podjedziemy pod lodowiec Svinaftelsjokul i podejdziemy ścieżką, by przyjrzeć mu się bliżej.
Potem przejedziemy do Parku Narodowego Skaftafell. Pod czapą lodową Vatnajökull, wysoko nad Skaftafell znajduje się Grímsvötn, jeden z najbardziej aktywnych wulkanów Islandii, którego duża erupcja miała miejsce w 2011 roku. Zajrzymy do Skaftafell Visitor Centre i pójdziemy na spacer w pobliże lodowca Skaftafelljökull. Udamy się też na krótki trekking do Svartifoss, jednego z najbardziej malowniczych wodospadów w Islandii, znanego z otaczających go bazaltowych kolumn. Tego dnia chętni będą mieli możliwość wzięcia udziału w ekscytującej wycieczce - pod przewodnictwem profesjonalnych przewodników i przy użyciu specjalnego sprzętu (raki i topory śnieżne) udadzą się na trekking po lodowcu.
Ze Skaftafell przejedziemy przez sandry Skeiðarársandur do miejscowości Kirkjubæjarklaustur. Nocleg w okolicy Kirkjubæjarklaustur.
        Trasa: 210 kilometrów
        Opcja: Wycieczka statkiem po lagunie lodowca Jökulsárlón. Wycieczka na lodowiec w Skaftafel.
    Dzień 13. Południe wyspy: KIRKJUBAEJARKLAUSTUR - SELFOSS
Pełen atrakcji dzień na południu wyspy. Po wyruszeniu z Kirkjubæjarklaustur zobaczymy Kirkjugólfið (the Church Floor) – formację skał bazaltowych przypominającą plaster miodu. Potem odwiedzimy wąski i kręty kanion Fjaðrárgljúfur – piękny i fotogeniczny.
Pojedziemy do miasta Vík í Mýrdal i w jego przepiękne okolice. Do najciekawszych i najpiękniejszych miejsc należą: słynna czarna plaża Reynisfjara z morderczymi falami, majestatyczne klify, granitowe kolumny Garðar przypominające olbrzymie organy i stojące w wodzie skały Reynisdrangar, oraz jaskinia Hálsanefshellir. Następnie udamy się na Dyrhólaey – niewielki półwysep znany dawniej przez angielskich żeglarzy jako Cape Portland. Znajduje się tu rezerwat ptaków, latarnia morska i naturalny łuk skalny Tóin. Zobaczymy plażę Kirkjufjara i ogromne fale rozbijające się o wystające z morza skały. Następnie ruszymy w pobliże wulkanu i lodowca Eyjafjallajökull, znanego z erupcji w 2010 roku, która sparaliżowała ruch lotniczy w całej Europie. W pobliżu miejscowości Skógar znajduje się wodospad Skógafoss, który ma 62 m wysokości i 25 m szerokości i należy do największych w kraju. Można wspiąć się na jego szczyt po schodkach. Potem trafimy do kanionu Nauthúsagil, na którego brzegach rosną stare jarzębiny. Zobaczymy też mierzący 60 metrów wodospad Seljalandsfoss (można wejść za wodospad i obejść strumień wody dookoła!) i sąsiadujący z nim wodospad Gljúfurárfoss. Zajrzymy do Hella - wioski rybackiej, która słynie z hodowli koni islandzkich i czerwcowej corocznej wystawy koni - Landsmót. Nocleg w Selfoss.
        Trasa: 250 kilometrów
    Dzień 14. Wielki Złoty Krąg: SELFOSS - REYKJAVIK
Rano przejedziemy nad szeroki wodospad Urriðafoss, a stamtąd do krateru wulkanicznego Kerið, który powstał około 3000 lat temu. Obejdziemy krater dookoła i zejdziemy nad taflę jego jeziora. Stąd ruszymy dalej w głąb kraju do wodospadu Faxi. Stąd udamy się do Gullfoss - jednego z największych i najpiękniejszych wodospadów w Islandii. Następnie pojedziemy do obszaru Geysir, znanego z gorących źródeł. Tu zobaczymy słynny Wielki Geysir – najstarszy islandzki gejzer odkryty w 1294 roku, oraz Strokkur - aktywny gejzer, który wybucha co kilka minut na wysokość do 35 metrów. Zajrzymy do Visitor Centre, a potem pojedziemy do Parku Narodowego Þingvellir, wyjątkowego miejsca z geologicznego punktu widzenia. Badania wykazały, że Þingvellir jest naturalnym cudem w skali międzynarodowej. Uchylenia i szczeliny w okolicy są dowodem na przesunięcie skorupy planet. Tu spotykają się kontynenty eurazjatycki i północnoamerykański. Na naszej planecie jest niewiele miejsc, gdzie kontynentalny dryf jest tak wyraźnie widoczny. Þingvellir jest również ważnym historycznym miejscem w Islandii – tu w 930 roku odbyło się pierwsze zgromadzenie islandzkiego parlamentu, a w 1944 ogłoszono niezależność od Danii. Þingvellir został wpisany na listę UNESCO w 2004 roku. Przejdziemy się po nim, by bliżej poznać to interesujące miejsce i jego atrakcje. Z Parku Narodowego pojedziemy do Reykjavíku. Nocleg w Reykjavíku.
        Trasa: 220 kilometrów 
    Dzień 15. REYKJAVIK – KEFLAVIK – przelot – WARSZAWA
Przejazd na lotnisko, przelot powrotny do Polski.
        Trasa: 50 kilometrów

To jest program maksymalny. W miarę możliwości pogodowych oraz kondycji Uczestników, postaramy się go zrealizować.

PROGRAM AUTORSKI: IRENA NAUMOWICZ, JERZY ARSOBA
COPYWRIGHT: ARSOBA TRAVEL 2017

    Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E  :

- logistyka wyprawy, jej przygotowanie i realizacja;
- bilet lotniczy Warszawa – Reykjavik – Warszawa, w cenie bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg i bagaż kabinowy o wadze do 8 kg [do limitu: 1600 zł za osobę dorosłą, do rozliczenia*];
- wszystkie noclegi: 14 (hotele, hostele, pensjonaty - w standardzie pokojów dwuosobowych, z łazienką);
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- polski pilot Arsoba Travel przez cały czas (jednocześnie kierowca samochodu max 7-miejscowego);
- transport wynajętym samochodem 5-7-miejscowym (gdy grupa będzie liczyła od 3 do 5 osób), paliwo, ubezpieczenie auta, koszty eksploatacyjne, opłaty parkingowe;
- transport wynajętym busem 16-miejscowym (gdy grupa będzie liczyła od 10 do 14 osób), miejscowy kierowca oraz wszystkie koszty związane z busem, a także noclegi i wyżywienie kierowcy;
- rejs promem przez zatokę Breiðafjörður w dniu 4;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci typu flash – pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wycieczki);
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.


* jeśli cena biletu lotniczego przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.


Cena za wyprawę od osoby, uzależniona jest od ilości osób w grupie:
5 osób = 14700 zł/os, 4 osoby = 16000 zł/os, 3 osoby = 16500 zł/os.
14 osób = 14700 zł/os, 13 osób = 15200 zł/os, 12 osób = 15800 zł/os, 11 osób = 16400 zł/os, 10 osób = 17000 zł/os.

Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 2% ceny wyprawy.

W cenę za imprezę nie wliczono:
- wyżywienia,
- opłat za wstęp do obiektów i atrakcji, wycieczek fakultatywnych i opcjonalnych,
- wydatków własnych, pamiątek itp.
    Średnia kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą na wyżywienie to około 850 dolarów USA. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje, wstępy do obiektów, muzeów, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

    Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.


:: OBEJRZYJ PROFILE NASZYCH PILOTÓW :: P O K A Ż

:: ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU W WYPRAWIE :: ZADAJ PYTANIE :: K O N T A K T

OBEJRZYJ LISTĘ WSZYSTKICH NASZYCH WYPRAW I WYCIECZEK :: POKAŻ