KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Termin:  nowy termin w 2021 podamy do końca lipca

Cena: od 19600 zł/os. 
Grupa: od 2 do 5 uczestników
Charakter: wyprawa krajoznawcza z trekkingami

       ALASKA - niegdyś półwysep należący do Rosji, dziś największy stan USA, pełen dzikich zakątków, na których rzadko staje ludzka stopa. Półwysep przyciąga wysokimi górami, pięknymi jeziorami i możliwością obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. To bardzo ciekawy region, w którym stoi najwyższy szczyt Ameryki Północnej - góra Denali, są czynne i wygasłe wulkany, mnóstwo czystych rzek, piękne parki narodowe i ciekawe miasta.
W ciągu dwóch tygodni zwiedzimy południową część Alaski zaglądając do parków narodowych Denali, Kenai Fiords i Wrangell-St.Elias. Czekają nas górskie trekingi, wycieczka do dzikiej tundry, kąpiel w gorących źródłach i spotkanie z kulturą rdzennych ludów Alaski. Odwiedzimy kilka miast, w których mieszka większość ludności Alaski. Spróbujemy lokalnych specjałów, m.in. ryb łowionych w wodach Alaski. To wyprawa dla każdego kto ceni przyrodę, lubi górskie wędrówki i odpoczynek z dala od przemysłu i cywilizacji. 
     

Cena wyprawy za osobę uzależniona jest od finalnej liczby Uczestników wyprawy:
        19600 zł/os (grupa 5 Uczestników + pilot)
        20300 zł/os (grupa 4 Uczestników + pilot)
        24500 zł/os (grupa 3 Uczestników + pilot)
        29900 zł/os (grupa 2 Uczestników + pilot)


Inne części USA również mają wiele do zaoferowania. Zobacz nasze autorskie, bogate programy:
- USA ZACHÓD
22dni: Parki Narodowe Dzikiego Zachodu

- USA WSCHÓD
22dni: od Niagary po Miami


 

                     P R O G R A M ::

    1 dzień - WARSZAWA – przelot – ANCHORAGE
Przelot z Warszawy do Anchorage z koniecznymi przesiadkami. Zakwaterowanie w hotelu, wieczorny spacer po mieście. Nocleg w hotelu w Anchorage.
    2 dzień - ANCHORAGE
Zjemy śniadanie w hotelu, wypożyczymy rowery i pojedziemy szlakiem Tony Knowles Coastal Trail wiodącym wzdłuż wybrzeża z widokiem na zatokę Cooka i góry Chugach. Na szlaku można spotkać łosie i orły bieliki. Pierwszy raz zetkniemy się z bujną przyrodą Alaski. Po drodze mnóstwo przystanków w ciekawych miejscach. Odwiedzimy Earthquake Park, utworzony na pamiątkę silnego trzęsienia ziemi w 1967 roku. W Alaska Experience Theatre podczas symulacji odczujemy na własnej skórze jak wygląda trzęsienie ziemi. Stąd blisko do jeziora Hood - największego na świecie wodnego lądowiska samolotów, ląduje ich tu ok 200 dziennie! Możemy wstąpić do Muzeum Lotnictwa, gdzie pod gołym niebem stoją zabytkowe samoloty. Przystaniemy na moście Fish Creek i Westchester Lagoon, gdzie latem roi się od łososi. Po wycieczce rowerowej w zależności od woli grupy odpoczniemy lub dalej pieszo będziemy zwiedzać miasto.
Nocleg w Anchorage.

    3 dzień - ANCHORAGE - HOMER
Po śniadaniu pojedziemy wynajętym samochodem na południe. Odwiedzimy rezerwat ornitologiczny Potter Marsh. Żyje tu ponad 200 gatunków ptaków. Pójdziemy na krótki spacer ścieżką widokową. Pojedziemy dalej do miejscowości Homer, nazywanej "miasteczkiem na końcu drogi". Homer jest światową stolicą połowu Halibuta. Na pewno zjemy zatem pyszną rybę. Pojedziemy na sam koniec wąskiej mierzei,  z której końca rozciągają się piękne widoki na Zatokę Kachemak z jednej i Zatokę Alaska z drugiej strony. Przy odrobinie szczęścia wypatrzymy słynny kuter Time Bandit, znany z programu Discovery Channel o poławiaczach krabów. Przenocujemy w Homer.
Dzienny dystans samochodem: 370km
    4 dzień - HOMER - SEWARD
Rano pójdziemy zwiedzić Homer, które jest bardzo urokliwym i fotogenicznym miasteczkiem wypełnionym zabytkową drewnianą zabudową. Zajrzymy do Salty Dawg Saloon - klimatycznego lokalu urządzonego w zabytkowej latarni morskiej. Odwiedzimy bardzo ciekawe Islands & Oceans Visitor Center poświęcone życiu i przyrodzie na wybrzeżu zatoki i wyspach w jej pobliżu. Po południu wrócimy na północ, a później znów skierujemy się na południe do miejscowości Seward, gdzie przenocujemy.
Dzienny dystans samochodem: 270km

    5 dzień - SEWARD - Mt.MARATHON - EXIT GLACIER - SEWARD
Po śniadaniu pojedziemy za miasto i udamy się na spacer do czoła lodowca Exit Glacier w Parku Narodowym Kenai Fiords. Później możemy pójść dalej na całodniowy treking do pola śnieżnego Harding, z którego rozciąga się widok na lodową pustynię, albo wejść na szczyt góry Mt. Marathon, z panoramą całej okolicy. Góra zawdzięcza nazwę zawodom biegowym, które odbywają się co roku z metą na szczycie. Wieczorem zjemy kolację i przejdziemy się po mieście. Chętni mogą iść do oceanarium z fokami i lwami morskimi. Nocleg w Seward.
Dzienny dystans samochodem: 40km

    6 dzień - SEWARD - McKINLEY PARK
Po śniadaniu wymeldujemy się z hotelu i ruszymy na północ. Zatrzymamy się w Eklutna Village, bardzo ciekawym skansenie plemienia Eklutna z wyjątkowym cmentarzem. Pojedziemy dalej do Parku Narodowego Denali z przystankami w punktach widokowych. Zatrzymamy się m.in. przy Hurricane Gulch Bridge, moście łukowym nad przełęczą Hurricane o prześwicie 90m. Pierwszy dzień zwiedzania Parku Denali zakończymy trekingiem ścieżką wzdłuż rzeki Savage River. Przenocujemy w domkach lub namiotach w McKinley Park lub w okolicy.
Dzienny dystans samochodem: 670 km
    7 dzień - DENALI NP. - FAIRBANKS
Musimy wstać wcześnie rano, by zdążyć na autobus, który o 7:00 rano zabierze nas na całodniową wycieczką 100 km w głąb dzikiej tundry. Po drodze przewidziane są postoje w najpiękniejszych punktach widokowych oraz posiłek. Zobaczymy m.in. górę Denali (dawniej McKinley), najwyższy szczyt Ameryki Północnej. Po pełnym wrażeń dniu pojedziemy dalej na północ do Fairbanks. Po drodze zatrzymamy się w Healy by zrobić sobie zdjęcie przy reprodukcji słynnego autobusu Magic Bus, który wystąpił w kultowym filmie podróżniczym Into The Wild. Oryginał do niedawna stał w trudno dostępnej dziczy 50 km od Healy. Został stamtąd zabrany ze względu na bezpieczeństwo śmiałów, którzy próbowali się do niego dostać. Nocleg w hotelu w Fairbanks.
Dzienny dystans samochodem: 210 km

    8 dzień - FAIRBANKS
Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie Fairbanks. Przemierzymy centrum miasteczka, z pięknie ukwieconym skwerem Gold Heart Plaza, pośrodku którego stoi pomnik poświęcony Pierwszej Rodzinie, która się tu osiedliła. Warto zajrzeć do wyjątkowego Muzeum Lodu. W części wystawy panuje temperatura – 8 stopni Celsjusza, jest możliwość dotknięcia lodowych rzeźb i stanięcia za lodowym barem. Zajrzymy do Parku Pionierów, gdzie stoją przeniesione niemal w nietkniętym stanie, pierwsze domostwa powstałe w  mieście. Możemy odwiedzić ogromne Muzeum Północy z wieloma ciekawymi eksponatami. Przejdziemy się brzegiem rzeki Chena, a chętni będą mogli popłynąć w rejs parostatkiem. Noc spędzimy w hotelu w Fairbanks.

    9 dzień - FAIRBANKS - CHENA HOT SPRINGS - GLENNALLEN
Rano wymeldujemy się z hotelu i pojedziemy do Chena Hot Springs i wykąpiemy się w gorących źródłach. Stamtąd skierujemy się na południe w stronę Parku Narodowego Wrangell St.Elias.
Po drodze w miejscowości North Pole odwiedzimy dom św. Mikołaja - wyjątkowy sklep, w którym przez cały rok można zaopatrzyć się w ozdoby i artykuły świąteczne. W Delta Junction możemy zrobić przerwę na obiad i odwiedzić Sullivan Roadhouse - muzeum ukazujące życie na Alasce od czasów pierwszych osadników. Pojedziemy dalej do Glennallen i przenocujemy tam lub w okolicy.
Dzienny dystans samochodem: 570 km

    10 dzień - GLENNALLEN i okolice
Zanim wjedziemy do samego Parku Wrangell St.Elias skorzystamy z atrakcji jakich jest sporo w jego pobliżu. W pobliżu Glennallen pójdziemy na około półtoragodzinny górski treking szlakiem
Aspen Interpretive Trail. Na tym krótkim odcinku znajdziemy się wśród trzech różnych leśnych ekosystemów. W świerkowym lesie będziemy mieli dobry widok z góry na Glennallen. Wyjedziemy z miasteczka by odnaleźć drogę do błotnych wulkanów Tolsona Mud Volcanoes. Będziemy szli dziką ścieżką w otoczeniu bagien i mokradeł.  Warto też pojechać do Visitors Center, skąd można iść na trekking do brzegu rzeki Copper River z ciekawym punktem widokowym. Nocleg w Glennallen.
Dzienny dystans samochodem: 60 km

    11 dzień - WRANGELL - ST. ELIAS NP. - McCARTHY
Ruszymy do Wrangel - St.Elias - największego Parku Narodowego w USA. Leży w miejscu, gdzie łączą się cztery wielkie łańcuchy górskie. Wśród potężnych szczytów będziemy widzieć wulkan Mt. Wrangell i górę St. Elias, drugi najwyższy szczyt Ameryki. Pójdziemy na dwugodzinną wycieczkę z przewodnikiem robiącym duże wrażenie Kennecott Mill Town - kompleksie budynków po kopalni miedzi z początków XX wieku. Pod kopalnianymi zabudowaniami zaczyna się szlak do czoła lodowca Root Glacier. Lodowce stanowią 25% powierzchni parku. Czeka nas czterogodzinny treking. Przenocujemy w McCarthy.
Dystans dzienny samochodem: 220 km

    12 dzień - McCARTHY - WRANGELL - ST ELIAS SP. - VALDEZ
Rano wyjedziemy z McCarthy w drogę do Valdes, ale po drodze nadal będziemy zwiedzać Park Narodowy Wrangell - St. Elias. Zaczniemy od szlaku Dixie Pass, gdzie są jedne z najpiękniejszych górskich widoków w całej Alasce. Cały szlak ma 9 mil, przejdziemy tyle, ile damy radę.
Pojedziemy do wodospadu Liberty Falls, do którego trzeba dojść górsko-leśną ścieżką. Będziemy mieli momentami dobry widok na otaczające nas szczyty. Ruszymy w dwugodzinną trasę do Valdez, z przystankiem przy Horsetail Falls. Przenocujemy w Valdez.
Dystans dzienny samochodem: 300 km

    13 dzień - VALDEZ (Keystone Canyon)
Po śniadaniu pojedziemy eksplorować największą atrakcję tej części alaski - Keystone Canyon. Wiodą przez niego dwa historyczne szlaki - Goat Trail i Wagon Road. Czeka nas więc aktywny dzień spędzony na górskim trekingu. Po drodze poznamy trochę historii tego regionu. Późnym popołudniem wrócimy do Valdez i pójdziemy na spacer po miasteczku.  Przenocujemy w Valdez.
Dystans dzienny samochodem: 60 km

    14 dzień - VALDEZ - ANCHORAGE
Większość dnia upłynie nam na podróży powrotnej do Anchorage. Po drodze możemy się zatrzymać w kilku punktach widokowych. Po dotarciu do Anchorage będzie ostatnia okazja, by kupić pamiątki, chętni będą mogli skorzystać z dodatkowych wieczornych atrakcji. Nocleg w Anchorage.
Dystans dzienny samochodem: 480 km

    15 dzień - ANCHORAGE - przelot - WARSZAWA
Przejazd na lotnisko. Przelot do Warszawy z koniecznymi przesiadkami. Zakończenie wyprawy.

To jest program maksymalny, postaramy się go zrealizować.
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i nie bierze odpowiedzialności za wynikłe w czasie wyprawy utrudnienia, ułatwienia, zmiany programu, trasy, kolejności oferowanych atrakcji, zmiany cen - jeśli owe wynikają nie z jego winy lecz z zaistniałych na miejscu warunków lokalnych, cenowych, pogodowych oraz związanych z kondycją grupy i Uczestników.
Chęć wzięcia udziału w atrakcjach dodatkowych i wycieczkach fakultatywnych należy zgłaszać organizatorowi (przed rozpoczęciem imprezy) lub pilotowi (w czasie trwania imprezy),
ze stosownym wyprzedzeniem.

PROGRAM AUTORSKI: PIOTR WOJCIECHOWSKI, JERZY ARSOBA
COPYWRIGHT: ARSOBA TRAVEL 2019

    Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E  :

- logistyka wyprawy, jej przygotowanie i realizacja w terenie;
- przelot główny w obie strony na trasach Warszawa – Anchorage – Warszawa, z koniecznymi przesiadkami, w klasie ekonomicznej, z bagażem rejestrowanym do 23 kg [do limitu ceny biletów 5300 zł* ];
- wszystkie noclegi (14) wg programu: w hotelach i motelach (w standardzie pokojów typu twin z dwoma pojedynczymi łóżkami lub typu double z jednym dużym łóżkiem podwójnym, pokoje z łazienkami i prysznicem);
- wynajem samochodu na wszystkie zaplanowane trasy (od 2 do 14 dnia włącznie), ubezpieczenie, paliwo i inne opłaty powiązane, płatne parkingi, drogi i mosty, wjazd i parkowanie na miejscach noclegów oraz w miastach (w zależności od ilości Uczestników w grupie wynajęty będzie stosownej wielkości wygodny samochód z klimatyzacją, który prowadzić będzie pilot - kierowca Arsoba Travel, w jednym rzędzie siedzą tylko 2 osoby);
- transfery lotniskowe w Anchorage;
- wynajem rowerów w Anchorage;
- opłaty za wszystkie wstępy do parków narodowych i wszystkich wymienionych w programie atrakcji, miejsc i wycieczek wg programu (za wyjątkiem tych z uwagą: dla chętnych);
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (minimum 30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- opieka polskiego pilota i jednocześnie kierowcy Arsoba Travel – w czasie całej wyprawy, na terenie Alaski (jeden na samochód);
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci typu flash – pendrive, dla każdego Uczestnika (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy), wysyłka w terminie do 2 miesięcy po zakończeniu wyprawy;
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.

Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 2% ceny wyprawy.

Cena za imprezę nie zawiera:
- dotarcia z miejsca zamieszkania na lotnisko wylotu oraz powrotu z lotniska do miejsca zamieszkania,
- kosztu uzyskania wizy turystycznej do USA (ok. 160 dolarów) lub w przypadku zniesienia wiz kosztu autoryzacji ESTA (14 dolarów),
- wyżywienia,
- dodatkowych atrakcji fakultatywnych (tych z uwagą „dla chętnych”),
- wydatków własnych, pamiątek itp.

Minimalna kwota na wyżywienie, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą to szacunkowo 350 USD. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.


    Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.


:: OBEJRZYJ PROFILE NASZYCH PILOTÓW :: P O K A Ż

:: ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU W WYPRAWIE :: ZADAJ PYTANIE :: K O N T A K T

OBEJRZYJ LISTĘ WSZYSTKICH NASZYCH WYPRAW I WYCIECZEK :: POKAŻ


OPINIE UCZESTNIKÓW:

Wycieczka do USA po parkach narodowych dzikiego zachodu była naszą pierwszą wyprawą z biurem Arsoba Travel. Zanim zdecydowaliśmy się na wybór Arsoba Travel przeszukaliśmy oferty kilku innych biur podróży ale żadne z nich nie miało w swoim programie tak rozległej oferty łączącej większość parków narodowych południowego zachodu USA z odległym o ponad 900 km parkiem narodowym Yellowstone. Zgodnie z programem wycieczki mieliśmy w ciągu 22 dni przejechać około 6.000 km, zwiedzając kilkanaście parków narodowych, liczne Kaniony, Zaporę Hoovera, krater powstały w wyniku uderzenia meteorytu oraz duże miasta (San Francisco, Los Angeles, Las Vegas i Salt Lake City). Byliśmy ciekawi jak poradzi sobie z tym wszystkim nasz pilot i zarazem kierowca w jednej osobie - Piotr. Okazało się że poradził sobie znakomicie. Nie tylko bezpiecznie i nieomylnle prowadził nasz minibus ulicami wielkich miast ale również z mistrzowską precyzją parkował na zatłoczonych parkingach. Poza tym ze względu na niewielką liczbę uczestników naszej grupy starał się w miarę możliwości spełniać indywidualne życzenia odnośnie wyboru trasy trekkingu jak np w Zion NP kiedy to wraz z żoną odłączyliśmy się od reszty grupy i przewidziany w programie łatwy Watchman Trail zamieniliśmy na trudniejszy technicznie ale za to dużo ciekawszy widokowo Angels Londing. Gdybym mógł cokolwiek zmienić w programie wycieczki starałbym się wygospodarować dodatkowy dzień w Grand Canyon po to by każdy uczestnik wyprawy mógł go zwiedzić na wlasną rękę bez pośpiechu i według wlasnego uznania. Jest to teren tak wielki a zarazem tak piękny krajobrazowo, że kilka godzin spoceru po krawędzi Canyonu to z pewnością zbyt krótko by nacieszyć oczy tą fantastyczną przyrodą. Szlaki są dobrze oznakowane więc wystarczyłoby czasu nawet na zejście na dno Canyonu i powrót przed zachodem słońca. Dodatkową atrakcją byłaby możliwość powitania wschodu słońca na jednym z licznych punktów widokowych. W niczym nie zmienia to jednak faktu, że wyprowa była pełnym sukcesem dostarczając nam wszystkim niesamowitych emocji. Wspaniałe krojobrazy znane z wielu westernów oraz niezapomniane wrażenia pozostoną z pewnoiciq na długo w naszej pamięci. Zostały one jeszcze spotęgowane bliskimi spotkaniami z jeleniami oroz bizonami w parku narodowym Yellowstone. Nagłe załamanie pogody oraz opady śniegu uniemożliwiły nam co prawda odbycie zaplanowanego w programie 10 km trekkingu na szczyt Mt. Washburn (3116 m), ale jednocześnie zamieniły krojobraz w iście bajkową scenerię. Na tle ośnieżonych lasów i szczytów górskich szczególnie okazale prezentowały się w Yellowstone buchające parą gorące źródła i gejzery. Jesteśmy przekononi, że nie była to nasza ostatnia wycieczka z biurem Arsoba Travel.
______________________________________________Janusz, Niemcy


Jeszcze raz dziękujemy Ci za prowadzenie tej wyprawy, Twoje zaangażowanie, przekazywanie wiedzy na temat zwiedzanych obiektów, jak również na inne ciekawe tematy które poruszałeś, za przyjazny charakter i cierpliwość dla nas z uwagi na za długie sesje fotograficzne. Fantastyczny program, którego długość dnia nie zawsze pozwalała na realizację.

______________________________________________Mirka i Jacek, Toruń