KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Akita - japoński super pies :)

strona główna » aktualności » Akita - japoński super pies :)

Nasi Klienci są często naszą inspiracją :) Przy okazji przygotowań do sierpniowej wyprawy do Japonii dostaliśmy maila od Uczestniczki rzygotowań do sierpniowej wyprawy do Japonii dostaliśmy maila od Uczestniczki "Jakby po drodze była gdzieś farma lub hodowla akit (akita pies japoński) to też chętnie byśmy zajrzeli".

Oczywiście, że z przyjemnością!

Akita to rasa psów, która stanowi część japońskiego dziedzictwa narodowego, symbol siły i pomyślności. Ceramiczne figurki akit ofiarowuje się chorym, życząc im szybkiego powrotu do zdrowia, a także młodym parom i noworodkom, by przyniosły im szczęście. Nazwa rasy nawiązuje do prefektury Akita położonej nad Morzem Japońskim, na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Honsiu.

Najbardziej znaną opowieścią związaną z rasą jest historia psa Hachiko, który należał do profesora Eisabuiro Ueno. Codziennie rano odprowadzał pana na dworzec kolejowy Shibuya i wieczorem odbierał go. Pewnego dnia profesor zmarł nagle w pracy. Przez kolejne 10 lat – aż do śmierci w 1935 r. – Hachiko codziennie przychodził na plac przed dworcem i czekał na jego powrót. Pomnik wiernego psa – ufundowany przez mieszkańców Tokio – stanął naprzeciwko stacji Shibuya (