KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Buddyzm - wszechobecny podczas naszych wypraw na wschód.

strona główna » aktualności » Buddyzm - wszechobecny podczas naszych wypraw na wschód.

Zobacz z nami wyjątkowe obiekty, budowle, posągi związane z buddyzmem.

Buddyzm - jedna z głównych religii świata, filozofia i życiowa droga milionów osób na całym świecie. Choć jest religią Wschodu, to coraz bardziej popularna staje się również w Europie i za Oceanem. Jednak tylko podróżując po krajach dalekiego wchodu możemy zetknąć się z tym pierwotnym postrzeganiem i interpretacją buddyzmu.

Buddyzm ma wiele różnych dróg i nurtów. Rozróżniają je nauki, praktyki, nacisk na wybrane wątki z nauki Buddy i kultura. Jednak mimo wielu znaczących różnic, istnieje również wiele wspólnych wątków dla wszystkich tradycji i szkół buddyjskich.

Na buddyjskie stupy, pagody świątynie i posągi Buddy natrafiamy na każdym kroku podczas naszych wypraw do Japonii, Birmy, Indochin. Buddyzm jest obecny też w dalekiej Rosji - Dacan Iwołgiński to jedno z najciekawszych miejsc w programie naszych wypraw nad Bajkał.

Niecodzienna architektura obiektów związanych z buddyzmem przyciąga wzrok, zachwyca i skłania do zgłębienia ich przeznaczenia, historii oraz znaczenia jakie mają dla buddystów. Szczególnie dużo śladów buddyzmu jest w Japonii, bo obok shintoizmu to główna religia tego kraju. Jak zwykle chętnie dzielimy się zdjęciami, które nasi piloci wykonali podczas wypraw w różne zakątki świata.

Na spotkanie z buddyzmem i związanymi z nim obiektami zapraszamy już jesienią i zimą do Birmy, Japonii i Indochin.

Szczegółowe programy wypraw znajdziecie na naszej stronie internetowej.