KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Chińczycy zbierają pieniądze na remont Wielkiego Muru.

strona główna » aktualności » Chińczycy zbierają pieniądze na remont Wielkiego Muru.

Potrzeba 1,5 miliona dolarów, by wyremontować najbardziej zagrożony odcinek.

Wielki Mur Chiński nie jest jedną strukturą, lecz całym zespołem konstrukcji obronnych.

Chińczycy zbierają pieniądze na renowację fragmentu Wielkiego Muru Chińskiego. Ruszyła kampania crowdfundingowa, która ma na celu zebranie ponad półtora miliona dolarów na remont półkilometrowego, najbardziej zniszczonego odcinka muru liczącego sobie 500 lat.

W okresie świetności budowla liczyła ponad 7600 km długości, do czasów obecnych zachowało się ok. 2400 km. Jest to odległość równa odległości między Londynem i Moskwą. Całość, wraz z bocznymi odgałęzieniami, liczy co najmniej 21000 km i wiedzie grzbietami pasm górskich na wysokości ok. 1000 m n.p.m.

Mur jest największą budowlą wzniesioną kiedykolwiek przez człowieka. Służył on jako wał obronny przed obcymi plemionami koczowników, które chciały wtargnąć do Chin. Spełniał swoją rolę aż do 1211 roku, kiedy to Mongołom udało się najechać Chiny.

Wielki Mur Chiński do dziś zachwyca i zadziwia swoją potęgą. Jest największą atrakcją turystyczną Chin i nie mogło go zabraknąć także w programie naszych wypraw do Chin. My odwiedzamy jednak mniej znaną "dziką" sekcję, wolną od turystów, gdzie możemy stanąć oko w oko z niesamowitą historią budowli.

Na tegoroczną wyprawę do na przełomie listopada i grudnia wciąż mamy wolne miejsca. Zapraszamy do zapoznania się z jej programem na naszej stronie internetowej.