KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Dzień Koali

strona główna » aktualności » Dzień Koali

Misie Koala - sympatyczne futrzaki, które można spotkać tylko w Australii obchodziły 3 maja swoje święto.

Krótki, ale gruby ogonek pomaga koali godzinami siedzieć na drzewie, a odpowiednio zbudowane łapy sprawiają, że chodzenie po gałęziach jest dla niego łatwe i bezpieczne.

Koala występuje na wybrzeżu wschodniej Australii. Pierwsi osadnicy dawali mu różne nazwy - leniwiec, małpa, niedźwiedź, a nawet niedźwiedziomałpa. Ostatecznie przyjęła się inna, przejęta od Aborygenów - koala, co znaczy "zwierzę, które nie pije wody". Bo koale istotnie w wodzie nie gustują. Wolą pić ciecz z liści eukaliptusa.
To jedno z najspokojniejszych zwierząt świata. Główne zajęcia koali to odpoczywanie i spanie na drzewach. Oddaje się im przez 20 godzin na dobę, resztę czasu przeznaczając na szukanie jedzenia.
Samce koali nie są też zbyt towarzyskie i gdy inny osobnik wpadnie z wizytą, potrafią stoczyć prawdziwą walkę o swój kawałek eukaliptusowego drzewa.

I wreszcie, koale wcale nie są "misiami", jak się je popularnie nazywa. Niedźwiedzie przypominają tylko z wyglądu, a tak naprawdę są torbaczami.
My mamy przyjemność oglądać koale co roku podczas naszych wypraw do Australii i Nowej Zelandii. W tym roku wybieramy się tam na przełomie listopada i grudnia oraz grudnia i stycznia. Wszystkie szczegóły znajdziecie TU.

Zapraszamy!