KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

ETIOPIA - wolne miejsca na wyprawę w 2016 roku!

strona główna » aktualności » ETIOPIA - wolne miejsca na wyprawę w 2016 roku!

ETIOPIA – jeden z najciekawszych zakątków Afryki, bezpieczny kraj, który zdobył tytuł najlepszego kierunku turystycznego 2015 roku.

ETIOPIA – jeden z najciekawszych zakątków Afryki, bezpieczny kraj,
który zdobył tytuł najlepszego kierunku turystycznego 2015 roku.
Po prostu trzeba tam pojechać, a my mamy jeszcze wolne miejsca na wyprawę w terminie 27 grudnia -  do 7 lub 19 stycznia 2017 (12 lub 24 dni).

Dlaczego warto? Atrakcyjność turystyczna Etiopii to temat rzeka. Kraj jest różnorodny, od wysokich gór po pustynię i depresję, od cywilizowanych miast, po rdzenne ludy żyjące od setek lat w neizmieniony sposób.

Zabierzemy was do Lalibeli, gdzie są unikatowe na światową skalę podziemne kościoły, do dziś spędzające sen z powiek historyków, którzy próbują odkryć w jaki sposób udało je się zbudować ludziom w stosunkowo krótkim czasie.

Pojedziemy na Pustynię Danakilską, wyjątkową pod wieloma względami. Zobacyzmy tam niezwykłe kopalnie soli, do których ciągną karawany wielbłądów i znajdziemy się w najniżej położonym i zarazem najgorętszym miejscu Afryki. A jakby tego było mało, wejdziemy na czynny wulkan Erta Ale i będziemy obserwować jedyne stałe jezioro lawy na świecie.

W Dolinie Omo staniemy twarzą w twarz z prawdziwym rdzennym afrykańskim ludem Konso. Tubylcy do tej pory noszą kolorowe, własnoręcznie robione tradycyjne stroje. Spotkamy też wiele gatunków zwierząt, niezliczoną ilość ptaków i wiele gatunków afrykańskich roślin.

Co oprócz tego? Nakarmimy oswojone hieny w Harar i zwiedzimy to wyjatkowe, wpisane na listę UNESCO miasto.

Czekają nas też atrakcje kulinarne - tradycyjny placek idżera, dania rybne w okolicach jezior, jedna z najlepszych na świecie etiopska kawa, oraz araki - miejscowy alkohol.

Czy można jeszcze bardziej zachęcić do wzięcia udziału w wyprawie do Etiopii? Zobaczcie zdjęcia pod postem, oraz NOWĄ GALERIĘ ZDJĘĆ na naszej stronie internetowej.