wersja polska english version deutsche Webseite Русская версия

KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

JAPOŃCZYCY KOCHAJĄ FESTIWALE!

strona główna » aktualności » JAPOŃCZYCY KOCHAJĄ FESTIWALE!

Japończycy kochają festiwale, są one jednym z najważniejszych elementów japońskiego folkloru. Nie sposób policzyć ile dokładnie odbywa się ich w ciągu roku. Tym bardziej, że oprócz tych o zasięgu ogólnokrajowym, jest też bardzo wiele festiwali regionalnych. Wszystkie są barwne, wesołe, głośne i przyciągają bardzo wiele osób.

Okres kwitnienia wiśni to jeden wielki festiwal Sakura Hanami, najważniejsze święto dla Japończyków.

Japońskie festiwale odbywają się najczęściej przy okazji świąt.  Niektóre z nich zakorzenione są w chińskich festiwalach, ale po wymieszaniu z lokalnymi obyczajami przeszły one znaczące zmiany.

Motywem przewodnim festiwali jest najczęściej jakieś zdarzenie, budowla lub zwyczaj. Wiele z nich odbywa się przy świątyniach i miejscach kultu religijnego. Wydarzenia te zawsze oferują wiele rozrywek, towarzyszą im długie kolorowe pochody i poazy fajerwerków.

Podczas naszych wypraw do Japonii odwiedziliśmy kilka festiwali, po których zostały nam niezapomniane wrażenia i wyjątkowe zdjęcia, które prezentujemy w galerii poniżej.
W tym roku również planujemy kilka wypraw do Japonii i kto wie, może i tym razem będziemy świetnie bawić sie na festiwalach.

Wszystkie terminy tegorocznych wypraw do Japonii znajdziecie TU, zapraszamy!