KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

JAPONIA łączy szybkie pociągi z wielkimi robotami!

strona główna » aktualności » JAPONIA łączy szybkie pociągi z wielkimi robotami!

Shinkansen "500 Type Eva" zaskakuje nie tylko wyglądem.

    Japonia to kraj, który z każdą kolejną wizytą zaskakuje czymś wyjątkowym.

    Pierwsza tegoroczna grupa pod skrzydłami Arsoba Travel rozpoczęła swoją podróż po Kraju Kwitnącej Wiśni i już drugiego dnia na dworcu w Osace uczestnicy natrafili na wyjątkowy egzemplarz pociągu Shinkansen 500 - "TYPE EVA".

    Szybkie pociągi jeżdzą po Japonii już od pół wieku, a każdy nowy model zaskakujeje nie tylko prędkością, ale też i wyglądem. Edycja "
TYPE EVA" wyjątkowo cieszy oko, nawiązuje bowiem do serii anime pt. Evangelion. Dwa symbole Japonii - szybkie pociągi i roboty giganty z seriali anime - połączono w najlepszy z możliwych sposób. Nie przypadkiem, bo właśnie mija dwadzieścia lat od emisji pierwszego odcinka serialu, a oprócz tego cztery dekady od budowy linii sieci szybkich pociągów Sanyo Shinkansen.

    O tym, że "
TYPE EVA" to nie zwyczajny środek transportu można przekonać się już w pierwszym wagonie. Jest tam wystawa eksponatów związanych z serialem Evangelion, gotowa scenografia do robienia zdjęć, diorama oraz kokpit statku powietrznego, w którym można spróbować swoich sił na symulatorze lotu. Jest także loteria z nagrodami. Wnętrze wagonu nr 2 z miejscami dla podróżnych urządzone jest w futurystycznym stylu znanym fanom Evangelion. Nie trzeba rezerwować w nim miejsc.

    Pociąg kursuje raz dziennie na trasie Osaka - Fukuoka i rozpędza się nawet do 300km/h. Ponad czterogodzinna podróż, gratka dla fanów anime, dostępna jest dla wszystkich podróżnych, ale... tylko do końca marca 2017 roku. Warto więc jeszcze w tym roku wybrać się do Japonii, by przejechać się tym futurystycznym Shinkansenem, po którym nawet Pendolino wyda się zwyczajnym pociągiem :)

   Mamy jeszcze miejsca na wyprawy do Japonii w lipcu, sierpniu i październiku. Szczegóły na naszej stronie internetowej.