KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Japończycy cieszą się dziś nowym dniem wolnym od pracy!

strona główna » aktualności » Japończycy cieszą się dziś nowym dniem wolnym od pracy!

W Japonii po raz pierwszy obchodzony jest Dzień Gór.

Kliuczewska Sopka - najwyższy, aktywny wulkan Eurazji - znajduje się na KAMCZATCE. Jest dobrze widoczny z wioski Kliuczi, choc oddalony od niej o ponad 30 km, nadal robi ogromne wrażenie - ma prawie 5 km wysokości.

Japończycy cieszą się dziś nowym dniem wolnym od pracy!
11 sierpnia, po raz pierwszy obchodzą Dzień Gór!
Święto ustanowiono, by dać wyraz temu, jak istotną rolę góry pełnią w życiu Japończyków i w kulturze oraz historii Japonii.
W końcu cały japoński archipelah pokryty jest górami i wzgórzami aż w 70%

Dzień Gór w Japonii od razu został świętem narodowym i w kalendarzu będzie zaznaczny na czerwono. Święto ma pozwolić zapracowanym Japończykom zbliżyć się do gór i podziękować im za błogosławieństwa.
Góry istotnie są dla Japonii bardzo ważne. Chociażby słynna, rozpoznawalna na całym świecie góra Fudżi - najwyższy szczyt kraju, który jest uważany za święty.

My z górami nie tylko w Japonii, ale i na całym świecie mamy tylko miłe doświadczenia i masę pięknych wspomnień, które przywołują nam piękne zdjęcia zrobione przez naszych pilotów. My również świętujemy dziś Dzień Gór!

Jeśli chcecie poczuć górski klimat np. w Japonii, Chinach, Rosji, Australii i innych krajach serdecznie zapraszamy na najbliższe wyprawy. Wszystkie szczegóły znajdziecie TU.