KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Kolej Transsyberyjska ma 100 lat!

strona główna » aktualności » Kolej Transsyberyjska ma 100 lat!

A my już latem wybieramy się nią w kolejną podróż.

Wysłużone już lokomotywy Kolei Transsyberyjskiej stanowią teraz atrakcję turystyczną.

Najdłuższa linia kolejowa na świecie dla wielu jest również najpiękniejszą krajobrazowo. Budowę magistrali transsyberyjskiej rozpoczęto w 1891 roku. Miało to związek z dotarciem do Rosji herbaty, którą w XVII wieku zaczęto masowo sprowadzać z Chin. Handel na dużą skalę wymusił powstanie linii kolejowej, która by go usprawniła.

Budowę Kolei Transsyberyjskiej ukończono w 1916 roku. Współcześnie liczy ona ponad 9300 kilometrów i ma kilka odgałęzień, które prowadzą także do Mongolii i Chin. Jej główny szlak prowadzi z Moskwy do Władywostoku i ma długość 9288,8 km. Pokonanie tego dystansu trwa 6 dni, a po drodze pociąg przekracza osiem stref czasowych. Tak długa podróż sprzyja poznawaniu ludzi, długim dyskusjom i integracji z Rosjanami i nie tylko. Przemierzając całą trasę możemy odpocząc podziwiając rosyjskie krajobrazy za oknem.

My Koleją Transsyberyjską jeździliśmy już wielokrotnie zmierzając nad Jezioro Bajkał i zawsze okdrywaliśmy jej uroki na nowo. W tą wyjątkową podróż zapraszamy także i was. Latem planujemy wyprawę nad Bajkał, a w programie jest przejazd Koleją Transsyberyjską.

Po szczegóły zapraszamy na naszą stronę internetową.