KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

LODOWIEC PERITO MORENO zafundował niezwykły spektakl!

strona główna » aktualności » LODOWIEC PERITO MORENO zafundował niezwykły spektakl!

Cześć lodowca zawaliła się na oczach turystów.

Woda szukając ujścia drąży w lodowcu tunele, osłabiając jego strukturę.

Wyjątkowe zdarzenie mogli podziwiać turyści, którzy dotarli do lodowca Perito Moreno w parku narodowym Los Glaciares w Argentynie. Część lodowej skały - dach tunelu wydrążonego w lodowcu - widowiskowo odłamała się i spadła do jeziora rozpryskując dookoła ogromną ilość wody. Trzeba mieć dużo szczęścia by w taki sposób doświadczyć działania natury!

Newralgiczny moment udało się zarejestrować i możecie go zobaczyć TUTAJ.

Pęknięcia lodowców to bezpieczne dla turystów, naturalne zjawisko, które zdarza się co kilka lat. Tym razem było wyjątkowo widowiskowe. W miarę jak Perito Moreno posuwa się naprzód, odcina rzekę zasilającą jezioro. Woda szukając ujścia stopniowo podmywa lód, formując tunele i powodując zawalanie się lodowca.

Perito Moreno to jedna z głównych atrakcji turystycznych południowej Patagonii. Lodowe pole jest trzecią co do wielkości rezerwą wody pitnej na świecie.

Do parku narodowego Los Glaciares, jeździmy podczas naszych wypraw do Argentyny. Warto zaplanować podróż z nami już teraz i oprócz lodowca zobaczyć obrączkowe zaćmienie słońca w lutym 2017 roku.
Zapraszamy!