KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Okunoshima - japońskie królestwo królików!

strona główna » aktualności » Okunoshima - japońskie królestwo królików!

Wyobrażacie sobie krainę, w której "rządzą" małe, puchate futrzaki?

Nasza pilotka Agata od razu trafiła na "komitet powitalny" :)

Wyobrażacie sobie krainę, w której "rządzą" małe puchate futrzaki? Istnieje w Japonii na wyspie Okunoshima, a jej głównymi mieszkańcami są... króliki. Małe, duże, białe, czarne, jest ich tam około dwóch tysięcy, ku uciesze turystów. Na Okunoshimie byliśmy podczas naszej ostatniej wyprawy do Japonii. Zanim obejrzycie zdjęcia poznajcie kilka ciekawych faktów :)

Skąd króliki wzięły się na wyspie? Są dwie wersje. Pierwsza, dość ponura mówi, że przywieziono je tam jako obiekty testów broni chemicznej do tajnej fabryki funkcjonującej na wyspie w czasie II wojny światowej, a po jej zamknięciu, te którym nie zdążono zrobić krzywdy wypuszczono. Druga, bardziej popularna zakłada, że grupa dzieci podczas szkolnej wycieczki wypuściła kilka sztuk, by miały więcej miejsca do kicania, a te - jak to króliki - rozmnożyły się w błyskawicznym tempie.

Króliki z Okunoshimy są urocze, puchate i przyjacielsko nastawione. Żywią się oczywiście marchewką i sałatą przywożoną przez turystów. Wprowadziły na wyspie własne rządy :)
Na Okunoshime nie wolno przypływać z innymi zwierzętami, które mogłyby futrzakom zrobić krzywdę, obowiązuje tam też ograniczenie
prędkości do... 5 km/h, bo bezpieczeństwo królików jest najważniejsze.

Podczas pobytu na Okunoshimie futrzaki nie odstępowały nas na krok, a my gdybyśmy mogli, zabralibyśmy je wszystkie ze sobą :)