KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Olek Doba rzuca kolejne wyzwanie Atlantykowi!

strona główna » aktualności » Olek Doba rzuca kolejne wyzwanie Atlantykowi!

Nasz najsłynniejszy kajakarz jest już w USA, gdzie wkrótce wyruszy na kolejny podbój Atlantyku. Będzie to kontynuacja przerwanej rok temu trzeciej już próby przepłynięcia oceanu z Nowego Jorku do Lizbony.

Na początku czerwca ubiegłego roku fale wyrzuciły kajak podróżnika na brzeg Półwyspu Sandy Hook, który zamyka zatokę nowojorską. Jednostka uległa wtedy poważnym uszkodzeniom. Po koniecznych naprawach, Aleksander Doba poczyni na miejscu przygotowania i z tego samego miejsca wyruszy jeszcze w maju w liczącą 3000 mil morskich (5500km) trasę. W ciągu czterech miesięcy kajakarz chce dotrzeć do Lizbony.

Aleksander Doba to człowiek niezniszczalny. Na swoim koncie oprócz wyczynów atlantyckich ma m.in. samotne opłynięcie kajakiem Bałtyku i Jeziora Bajkał, a także wyprawę z Polic do Narviku. Jako pracownia podróży Arsoba Travel mieliśmy przyjemność sprawować patronat medialny nad wyprawą bajkalską i I wyprawą transatlantycką. Wspieraliśmy Olka wtedy i teraz również życzymy mu powodzenia i dopłynięcia do Portugalii w dobrym zdrowiu.