KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Pod ANGKOR WAT jest ogromne, podziemne miasto!

strona główna » aktualności » Pod ANGKOR WAT jest ogromne, podziemne miasto!

ANGKOR WAT - najważniejsza i najbardziej znana świątynia w kompleksie Angkor i duma Kambodży nie przestaje zaskakiwać.

Drzewa zintegrowały się z zabudowaniami Świątyni tworząc piękne połączenie.

O tym, że w okolicach świątyni pod ziemią znajdują się pozostałości po średniowiecznych miastach wiadomo nie od dziś. Jednak dopiero teraz okazało się jak ogromna naprawdę jest skala tego odkrycia.

Naukowcy przy użyciu nowoczesnej technologii laserowej odkryli, że wokół Angkor Wat znajdują się pozostałości osad, zajmujące obszar obecnej stolicy Kambodży Phnom Penh! Uważają że kolosalne, gęsto zaludnione miasta stanowiły największe imperium na ziemi w 12 wieku. Pod ziemią znajdują się nie tylko pozostałości z budynków, ale także infrastruktura w postaci systemów irygacyjnych.

Nowe badania na pewno rzucą nowe światło na historię Angkor Wat i rozwój cywilizacji w tej części świata. Będziemy czekać na wyniki prac archeologicznych, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, jakie zrobiliśmy podczas naszych wypraw po Indochinach.
Najbliższa wyprawa, podczas której oprócz Kambodży przemierzamy również Laos i Wietnam startuje w listopadzie. Zajrzyjcie na naszą stronę, by zapoznać się z programem wyprawy.