KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

THANAKA - birmański sposób na ochronę przed słońcem!

strona główna » aktualności » THANAKA - birmański sposób na ochronę przed słońcem!

Birmański naturalny kosmetyk chroni przed promieniami słonecznymi i uzdrawia cerę.

W Birmie Thanaka jest wszędzie - szczególnie na twarzach młodych kobiet.

Lato zbliża się wielkimi krokami. Coraz trudniej uciec przed słońcem, które nie ma dla nas litości, co widać po opalonych twarzach na ulicach. Podczas podróży po Birmie znaleźliśmy świetną metodę na ochronę twarzy przed palącym słońcem. Z pomocą pryszła Matka Natura, która obdarzyła Birmę drzewem o nazwie Thanaka. Odcięty kawałek drewna ściera się na specjalnym kamieniu na pył. Później dodaje się do niego odrobinę wody, aż powstaje jednolita biało-żółta maź. Wystarczy nałożyć ją na twarz i naturalna ochrona przed słońcem oraz wiatrem gotowa.

Thanaka używana jest również do robienia makijażu. Kobiety w Birmie potrafią przy jej pomocy tworzyć piękne, misterne wzory i rysunki na swoich policzkach i innych odkrytych częściach ciała. Thanaka świetnie wpływa na cerę i likwiduje wszelkie niedoskonałości.

Thanaka jest też jedną z najstarszych tradycji Birmy. Utrzymuje się od dwóch tysięcy lat mimo coraz większego dostępu do chemicznych kosmetyków. Z Thanaką stykamy się cały czas podczas naszych wypraw do Birmy. Jest wszechobecna Najbliższe wyprawy organizujemy wiosną i zimą, a wszystkie terminy i szczegóły są na naszej stronie internetowej.
Zapraszamy!