KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Tegoroczna bajkalska przygoda za nami!

strona główna » aktualności » Tegoroczna bajkalska przygoda za nami!

Jurek Arsoba i uczestnicy wrócili cali, zdrowi i zadowoleni!

Bajkał dostarcza niesamowitych wrażeń i pięknych krajobrazów.

W ciągu 16 dni wyprawy przeszli na piechotę w sumie 176 kilometrów, podziwiając nadbajkalskie krajobrazy i odwiedzając wiele ciekawych miejsc. Szli m.in. Wielkim Szlakiem Bajkalskim oraz trasą Kolei Krugobajkalskiej, odwiedzili też wiele dużych i małych miejscowości.

Grupa odwiedziła urokliwą wyspę Olchon - największą na Bajkale, słabo zaludnioną bogatą krajobrazowo, gdzie natrafili na ślady szamanizmu buriackiego. Powstały tam niepowtarzalne zdjęcia, którymi jak zawsze chętnie się dzielimy.

Nasi wędrowcy odwiedzili stolicę republiki Buriacji Ułan Ude, gdzie stoi największa kamienna głowa Lenina na świecie. W Iwołgińsku odwiedzili Dacan Iwołgiński - centrum buddyzmu w Rosji.

Przemierzając syberyjskie drogi i bezdroża często natrafliali na charakterystyczne, wysoko zawieszone UAZy. Wyglądają jak z minionej dawno epoki, jednak ich prosta konstrukcja i niezawodność sprawiają, że tylko one radzą sobie w tamtejszych warunkach. Są tam bardzo popularnym środkiem transportu.

Nie zabrakło lokalnej kuchni, rozmów z mieszkańcami Syberii i zwykłego odpoczynku z dala od cywilizacji.

Na przyszłoroczne wyprawy nad Bajkał przygotowaliśmy nowy, jeszcze ciekawszy program, z którym można już zapoznać się TU.