KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

WIELKA RAFA KORALOWA w AUSTRALII atrakcją nr 1 na świecie!

strona główna » aktualności » WIELKA RAFA KORALOWA w AUSTRALII atrakcją nr 1 na świecie!

Według portalu US News and World właśnie Wielka Rafa jest najlepszym miejscem na Ziemi

Wpływowy amerykański portal US News and World opublikował ranking najlepszych, najciekawszych i najbardziej wyjątkowych miejsc na świecie, które trzeba odwiedzić. Australijska Wielka Rafa Koralowa znalazła się na samym szczycie listy, jako miejsce, którego zwiedzając świat pominąć nie wolno.

Nic dziwnego, bo Wielka Rafa Koralowa na Antypodach to ewenement na skalę światową. To największa na Ziemi pojedyncza struktura wytworzona przez organizmy żywe, widoczna nawet z kosmosu w postaci białej smugi na oceanie.

Na Wielkiej Rafie żyje 1500 gatunków ryb, ponad 5000 gatunków mięczaków, oraz 400 gatunków koralowców i 500 gatunków wodorostów. A wszystko to na 344 tys. m2.

Wielka Rafa Koralowa to feeria kolorów, wśród barwnych koralowców pływa mnóstwo kolorowych ryb, żółwi i innych stworzeń. To raj dla miłośników nurkowania i snorkowania. Widoki pod wodą są zachwycające!

Snorkowania na Wielkiej Rafie Koralowej nie brakuje też w programie naszych wypraw na Antypody, z którym możecie zapoznać się TU.

Serdecznie zapraszamy, są jeszcze wolne terminy na 2016 rok!