KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

WOLNE MIEJSCA NA WYPRAWY W 2017!

strona główna » aktualności » WOLNE MIEJSCA NA WYPRAWY W 2017!

W rozpoczętym właśnie roku 2017 chcemy zabrać was w wiele ciekawych rejonów świata. Przygotowaliśmy bogate programy wypraw po krajach i miejscach, które naprawdę warto zobaczyć. Kilka z nich polecamy szczególnie.

Wybierzcie się z nami na Półwysep Indochiński. To raj pełen, cudownych, malowniczych krajobrazów oraz otwartych, uśmiechniętych i przyjaznych ludzi. Indochiny są ojczyzną wspaniałych kultur, monumentalnej architektury i wyjątkowej kuchni. W trakcie wyprawy zwiedzimy Wietnam, Laos i Kambodżę, zachaczymy o Tajandię, a chętni będą mogli polecieć jeszcze do wspaniałej Birmy.

Z chęcią pokażemy wam też Japonię, kraj pełen kontrastów, w którym mieści się największa aglomeracja miejska świata i jednocześnie miejsca, w których doświadczyć można spokoju ducha i poczuć atmosferę zen, bo dzikiej przyrody i pięknych gór, wulkanów jest tam mnóstwo. To inny świat, którego warto doświadczyć.

21 sierpnia 2017 będzie miało miejsce zapewne jedno z najpowszechniej obserwowanych zaćmień całkowitych Słońca w historii. Tego dnia cień Księżyca przemknie przez całe USA z maksimum w Kentucky, gdzie Słońce skryje się za Księżycem na 2 minuty i 40 sekund. Tam zapewne będą największe tłumy – zatem nas tam nie będzie :) Plan jest taki, żeby znaleźć miejsce, które da niezwykłe zdjęcia i zapewni najwyższe prawdopodobieństwo bezchmurnej, udanej obserwacji zaćmienia – a zatem w Grand Teton National Park – gdzie zaćmienie będzie trwało 2 minuty i 19 sekund.

W trakcie tej wyprawy odwiedzimy przede wszystkim wiele niezwykłych parków narodowych USA – Bryce, Zion, Grand Canyon, Arches, Yellowstone, oraz Olympic National Park, zrobimy kilka trekkingów w głębi kanionów szczelinowych, a że wyprawa będzie astronomiczna to nasza trasa obejmie obserwatoria astronomiczne – Kitt Peak, Lowell Observatory (z największym refraktorem na świecie) i Discovery Telescope.

Jeśli ciągnie was na wschód, zapraszamy z nami na KAMCZATKĘ. Tym, co w ten odległy rejon Rosji przyciąga najbardziej jest dzika przyroda. Czyste rzeki obfitujące we wszystkie gatunki łososia pacyficznego oraz dzika tundra, w której łatwiej spotkać niedźwiedzia niż człowieka... Wszystko to okraszone wulkanicznymi krajobrazami.

Na wszystkie te i inne wyprawy są jeszcze wolne miejsca. Wszystkie szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej.