KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

W Japonii KWITNĄ WIŚNIE!

strona główna » aktualności » W Japonii KWITNĄ WIŚNIE!

Trwa wielkie święto Sakura Hanami, mamy zdjęcia!

Japończycy czekają na ten widok z utęsknieniem.

Jesteśmy po pierwszym tygodniu naszej wyprawy, a gdy byliśmy w Kumamoto rozpoczęło się tam przy pięknym zamku SAKURA HANAMI - Święto Kwitnącej Wiśni. Mieliśmy szczęście. Nigdy do końca nie wiadomo kiedy dokładnie drzewa zakwitną, więc na przełomie marca i kwietnia Japończycy pilnie śledzą prognozy pogody i gdy front kwitnienia dociera do ich rejonu, rozpoczyna się wielkie święto. Trwa ono właśnie teraz dostarczając pięknych widoków. Tradycja hanami liczy sobie kilkaset lat i jest w Japonii wiecznie żywa. Ludzie zapełniają parki, przesiadują pod ukwieconymi drzewami i dobrze się bawią często do późnej nocy. Wielu Japończyków przygotowuje w tym czasie tradycyjne potrawy, pije się dużo piwa i sake. Dla ponad połowy terytorium Japonii hanami zbiega się z początkiem nowego roku szkolnego oraz nowego roku podatkowego.

W pobliżu Kawasaki uczestniczyliśmy w pochodzie podczas w Kanamara Matsuri - festiwalu, którego głównym motywem przewodnim jest... męskie przyrodzenie. To radosne shintoistyczne święto płodności przyciąga sporo Japończyków i zagranicznych turystów. W każdą pierwszą niedzielę kwietnia sklepy są zdominowane przez produkty o fallicznych kształtach, zaczynając od maskotek i świeczek a na produktach spożywczych kończąc. To bardzo pozytywne święto jest też okazją do zbiórki pieniędzy na walkę z AIDS.

Nasza grupa pod opieką Agaty Lubojańskiej będzie przemierzać Japonię jeszcze przez dwa tygodnie. Postaramy się na bieżąco raczyć was zdjęciami z tej wyprawy, a gdybyście sami chcieli doświadczyć Japonii, zapraszamy na nasze wyprawy w letnich i jesiennych terminach.