wersja polska english version deutsche Webseite Русская версия

KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

W Krakowie powstaje ALEJA PODRÓŻNIKÓW, ODKRYWCÓW i ZDOBYWCÓW!

strona główna » aktualności » W Krakowie powstaje ALEJA PODRÓŻNIKÓW, ODKRYWCÓW i ZDOBYWCÓW!

To świetny oryginalny pomysł Klubu Podróżników Śródziemie z Krakowa, zwłaszcza jego szefa Albina Marciniaka. Pomysłodawcy na dobry początek posadzą 30 dębów, opatrzonych obeliskami wraz z tabliczkami opisującymi sylwetki polskich podróżników, odkrywców i zdobywców.

Aleja Podróżników w piękny sposób upamiętni największych polskich podróżników, odkrywców i zdobywców.

Wśród nominowanych do uhonorowania w Alei jest klubowicz i przyjaciel naszej pracowni podróży - Aleksander Doba. Gratulujemy! Nasz słynny kajakarz potwierdził swój udział w otwarciu Alei, które odbędzie się 22 kwietnia tuż przy krakowskiej Tauron Arenie. Odbędzie się tam również festyn kiermasz i koncerty. Będziemy tam i my z naszym podróżniczym stoiskiem Arsoba Travel, na którym będziemy za darmo częstować pyszną herbatą Masala, również z innymi niespodziankami.

Prace nad aleją idą pełną parą już drugi rok i zwieńczenie blisko - jednak dla samego projektu i otwarcia Alei, ważna jest jeszcze zbiórka publiczna na tablice, jakie staną przed dębami. Każda tablica będzie opisywała sylwetkę i dokonania danej postaci, jakiej dąb będzie dedykowany. Tablice będą trwałe, estetyczne i posłużą przez wiele lat.
Spora część środków jest już zebrana, wciąż jednak brakuje. Dorzucić może się każdy, zbiórka prowadzona jest na portalu crowdfundingowym pod tym linkiem: https://pomagam.zrzutka.pl/rzyy35 .
Każdy kto wesprze inicjatywę zostanie wpisany na internetową listę darczyńców. Serdecznie zachęcamy!
Aleja podróżników, odkrywców i zdobywców będzie rozrastać się z roku na rok. Powołana w tym celu kapituła będzie wybierać kolejne osoby, które zostaną uhonorowane własnym drzewem.
A co Wy o tym myślicie?