KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Wróciliśmy z Birmy!

strona główna » aktualności » Wróciliśmy z Birmy!

Jurek Arsoba, Pchlarz i grupa uczestniczek wyprawy przemierzali najbardziej kolorowy kraj wschodu przez ponad dwa tygodnie.

Birma choć z biegiem lat się zmienia, wciąż urzeka i pozostawia po sobie ślad w głowie na zawsze. Na każdym kroku natrafiamy na miejsca, ludzi, obiekty, klimat, który można chłonąć bez końca.

Nasza ekipa odwiedziła najważniejsze z punktu widzenia podróżnika miejsca w Birmie. Zwiedzili Mandalay, dawną stolicę Birmy Amarapurę, wjechali rowerami na U-Bain, najdłuższy drewniany (tekowy) most na świecie. W postkolonialnym mieście Pyin Oo Lwin nasze uczestniczki poczuły się jak prawdziwe królowe przemieszczając się białymi karocami ciągniętymi przez konie.

Odwiedziliśmy też oczywiście przepiękny teren Bagan. Wbrew naszym obawom niedawne trzęsienie ziemi nie wyrządziło dużych szkód i w naszej ocenie zabytki Baganu pozostały nietknięte, lub ich uszkodzenia są niezauważalne. To wciąż miejsce bajkowe i zachwycające.

Nasza grupa weszła również po 777 schodach na wyjątkową górę Mt. Popa, dom 37 duchów Nat . Po tak aktywnie spędzonym czasie wszystkim należał się odpoczynek na rajskiej plaży Ngapali Beach. Z Birmy jak zwykle przywieźliśmy mnóstwo zdjęć, które znajdziecie w galerii pod postem.

A terminy kolejnych wypraw do Birmy znajdziecie na naszej stronie internetowej: stronie internetowej.