KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Wyprawy zaćmieniowe w 2017 roku!

strona główna » aktualności » Wyprawy zaćmieniowe w 2017 roku!

Zapraszamy z nami do Argentyny, Chile i USA!

Obserwatorium astronomiczne Kitt Peak, jedno z kilku, które odwiedzamy podczas "astronomicznych" wypraw do USA.

Zaćmienie słońca - jedno z najciekawszych naturalnych zjawisk, które od czasu do czasu możemy zaobserwować gołym okiem. Wśród podróżników są i tacy, którzy na zaćmienia "polują" i są gotowi przebyć tysiące kilometrów by zobaczyć moment gdy Księżyc znajduje się pomiędzy Słońcem a Ziemią.

Okazji do obserwacji zaćmień jest co roku na świecie kilka. Są zaćmienia całkowite, częściowe i obrączkowe. W przyszłym roku zaćmienie obrączkowe będziemy obserwować  w lutym w Argentynie a całkowite w sierpniu w USA. Będzie to okazja do przeżycia niezapomnianego spektaklu na niebie i zrobienia wyjątkowych zdjęć.

Naszą wyprawę do Argentyny łączymy z wizytą w sąsiednim Chile. Odwiedzamy Ziemię Ognistą, lodowce Patagonii, wodospady Iguazu, pustynię Atacama i tętniące życiek metropolie Ameryki Południowej.

W USA odwiedzamy niezwykłe parki narodowe – Bryce, Zion, Grand Canyon, Arches, Yellowstone, a ponieważ wyprawa będzie astronomiczna to nasza trasa obejmie obserwatoria astronomiczne Kitt Peak, Lowell Observatory (z największym refraktorem na świecie) i Discovery Telescope.

Serdecznie zapraszamy!

Programy wypraw - ARGENTYNA/CHILE, USA