KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

ISLANDIA 7 dni - krótko i przepięknie


Terminy:  nowe podamy na lato 2022

Cena: od 6100 zł/os. (zależna od ilości osób w grupie i standardu noclegów)
Grupa: od 2 do 6 osób w samochodzie 5-9-miejscowym (1-3 aut)
Charakter: wycieczka krajoznawczo - kulturowa, ze zwiedzaniem i spacerami

ISLANDIA to kraj wyjątkowej, dzikiej przyrody. Jest tu ponad 10 000 wodospadów, które wydają się wylewać z każdego górskiego zbocza. Spektakularne fiordy dramatycznie wcinają się w ląd. Liczne wulkany (około 130!) i pola lawy tworzą księżycowy krajobraz. Gejzery, fumarole i sadzawki wrzącego błota poruszają wyobraźnię a kaniony, wąwozy i jaskinie przypominają fantastyczną scenerię filmową. Odwiedzimy nowy aktywny obszar wulkaniczny Fagradalsfjall, aby doświadczyć jak tworzy się nowy wulkan, zobaczyć erupcję lawy i nowe pola lawowe. Lodowce i laguny lodowcowe, jeziora wrzącej wody, sterczące z morza skały i rozbijające się o nie z ogromną mocą fale co krok przypominają o potędze sił natury. Nic dziwnego, że o Islandii mówi się, że to kraina ognia i lodu.
Położona w północnej części Oceanu Atlantyckiego Islandia jest mostem między kontynentami. Wyspa znajduje się na Grzbiecie Śródatlantyckim i przebiega przez nią granica między płytami kontynentalnymi: północnoamerykańską i eurazjatycką. W jednym z parków narodowych można zobaczyć szczeliny i rozpadliny świadczące o przesuwaniu się kontynentów. Dzięki położeniu w pobliżu koła podbiegunowego na Islandii można obserwować zorzę polarną w zimie i cieszyć się białymi nocami latem.
Podczas podróży po Islandii widoki zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jednego dnia można zobaczyć wszystko od potężnych białych szczytów niknących w chmurach, przez czarne plaże z szalejącymi falami, po łąki fioletowych łubinów i łany soczyście zielonej trawy, na której pasą się islandzkie owce i konie. Zresztą na owce można się napatrzeć do woli, bo jest ich cztery razy więcej niż ludzi. Oprócz zwierząt udomowionych będzie okazja napotkać te dzikie i niezwykłe, jak lisy polarne i foki oraz całe kolonie ptaków. Mamy szansę zobaczyć maskonury i wieloryby.
Kultura islandzka została ukształtowana przez izolację i ekstremalne siły natury. Warunki te stworzyły wytrzymałych ludzi, którzy zachowują bliskie więzi rodzinne, silne poczucie tradycji i ścisłą więź z przyrodą. W pełnych uroku miastach i małych osadach rybackich będziemy mogli przyjrzeć się lokalnemu rzemiosłu, zapoznać się z islandzką historią i legendami oraz spróbować miejscowej kuchni.
Islandia to doskonały kierunek dla wszystkich, którzy oczekują niecodziennych widoków, miłośników przyrody i pasjonatów fotografii. Jej surowość, rozmach i różnorodność wywrze na was niezapomniane wrażenia.

Dla podróżników, którzy mają dłuższe urlopy zachęcamy do zapoznania się z programami:
ISLANDIA 11 dni - kraina wodospadów i wulkanów
ISLANDIA 15 dni - kraina lodu i ognia


        P R O G R A M :

    1 dzień, lotnisko w POLSCE – przelot – KEFLAVIK – REYKJAVIK
W zależności od określonych dat wyprawy, wyloty możliwe z lotnisk: Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Berlin.
Zbiórka na określonym lotnisku w Polsce lub w Berlinie, spotkanie z pilotem wyprawy. Rejestracja na rejs i nadanie bagażu głównego. Przelot bezpośredni, bez przesiadki. Przylot na międzynarodowe lotnisko Keflavík. Przejedziemy do Reykjaviku, gdzie zakwaterujemy się i odpoczniemy po podróży. W zależności od godziny przylotu będziemy mogli udać się jeszcze na spacer po stolicy. Nocleg w Reykjaviku.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 50 km
    2 dzień, REYKJAVIK
Tego dnia poznamy uroki najdalej wysuniętej na północ stolicy Europy. Przespacerujemy się reprezentacyjnymi ulicami Laugavegur, Skolavordustigur, Hafrastraeti i po starym porcie. Zobaczymy słynną rzeźbę Słoneczny Podróżnik (Sólfar) autorstwa Jóna Gunnara Árnasona oraz zabytkowy dom Höfði, w którym w 1986 roku spotkali się Ronald Reagan i Michaił Gorbaczow, kończąc tym samym epokę „zimnej wojny”. Będziemy mieli okazję odwiedzić wybrane z wielu muzeów (jak Muzeum Morskie, Muzeum Fotografii, Islandzkie Muzeum Fallologiczne, Muzeum Sag, czy Miejskie Muzeum Sztuki). Zobaczymy kościół Hallgrímskirkja, katedrę Dómkirkjan i nowoczesny przeszklony kompleks koncertowo-kongresowy Harpa, mieszczący Operę oraz 4 sale koncertowe. Na spacer bulwarem możemy wybrać się w okolicy latarni morskiej. Odwiedzimy nowy aktywny obszar wulkaniczny Fagradalsfjall, aby na własne oczy zobaczyć jak tworzy się nowy wulkan, zobaczyć erupcję lawy i nowe pola lawowe. Chętni będą mogli odpocząć na geotermalnej plaży w Nauthólsvίk (temperatura wody morskiej ma 15-19 oC, a w jacuzzi 30-39 oC), na basenie Laugardalslaug, lub pojechać do Błękitnej Laguny, by relaksować się w leczniczej kąpieli w pięknym otoczeniu - geotermalne Spa o światowej renomie. Nocleg w Reykjavíku.
        opcja: Blue Lagoon (Błękitna Laguna)
        Dzienny dystans samochodem: ok. 50 km
    3 dzień, na północ od REYKJAVIKU
Rano udamy się do fiordów Hvalfjörður. Przejedziemy przez 6 kilometrowy tunel Hvalfjardargong, który osiąga głębokość 65 metrów pod fiordem. Odwiedzimy Deildartunguhver – największe gorące źródło w Europie, z którego w ciągu sekundy wypływa około 180 l wody o temperaturze około 100 °C; wodą tą ogrzewane są pobliskie szklarnie w których hodowane są pomidory – można je nabyć na miejscu. Obejrzymy niezwykłe wodospady Hraunfossar i Barnafoss. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia będzie wycieczka do niezwykłego, podziemnego świata jaskini lawowej Víðgelmir, jednej z największych (1600 m długości) i najbardziej imponujących jaskiń na całej Islandii. W ogromnych przestrzeniach zobaczymy lśniące sople zwisające z sufitu jak odłamki diamentu, ściany barwione w różnych odcieniach rubinu, turkusu i bursztynu. Po tej 1,5-godzinnej wycieczce pośród spektakularnych formacji skalnych przejedziemy do Borgarnes, małego miasteczka na północnym wybrzeżu fiordu Borgarfjörður, a stamtąd wrócimy do stolicy. Nocleg w Reykjavíku.
        opcja: Blue Lagoon (Błękitna Laguna)
       Dzienny dystans samochodem: ok. 290 km 
    4 dzień, WIELKI ZŁOTY KRĄG: REYKJAVIK – KIRKJUBAEJARKLAUSTUR
Rano pojedziemy do Parku Narodowego Þingvellir, wyjątkowego miejsca z geologicznego punktu widzenia. Badania wykazały, że Þingvellir jest naturalnym cudem w skali międzynarodowej. Uchylenia i szczeliny w okolicy są dowodem na przesunięcie skorupy planet. Tu spotykają się kontynenty eurazjatycki i północnoamerykański. Na naszej planecie jest niewiele miejsc, gdzie kontynentalny dryf jest tak wyraźnie widoczny. Þingvellir jest również ważnym historycznym miejscem w Islandii – tu w 930 roku odbyło się pierwsze zgromadzenie islandzkiego parlamentu, a w 1944 ogłoszono niezależność od Danii. Þingvellir został wpisany na listę UNESCO w 2004 roku. Przejdziemy się po nim, by bliżej poznać to interesujące miejsce i jego atrakcje. Przejedziemy do krateru wulkanicznego Kerið, który powstał około 3000 lat temu. Obejdziemy krater dookoła i zejdziemy nad taflę jego jeziora. Stąd ruszymy dalej w głąb kraju do wodospadów Faxi i Gullfoss - jednego z największych i najpiękniejszych wodospadów w Islandii. Następnie odwiedzimy obszar Geysir, znany z gorących źródeł. Tu zobaczymy słynny Wielki Geysir – najstarszy islandzki gejzer odkryty w 1294 roku, oraz Strokkur - aktywny gejzer, który wybucha co kilka minut na wysokość do 35 metrów. Zajrzymy do Visitor Centre, a na koniec obejrzymy szeroki wodospad Urriðafoss. Stamtąd późnym popołudniem przejedziemy do miejscowości Kirkjubæjarklaustur, w pobliże obszaru największych lodowców. Nocleg w Kirkjubæjarklaustur.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 400 km
    5 dzień, laguna lodowca Jökulsárlón i park narodowy Skaftafell: na wschód od KIRKJUBAEJARKLAUSTUR
Przed nami zwiedzanie Parku Narodowego Vatnajökull, który powstał w 2008 roku z połączenia parków Jökulsárlón i Skaftafell. Dzień zaczniemy od podziwiania laguny lodowca Jökulsárlón - jednej z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Islandii. Ogromne góry lodowe, prawdziwe rzeźby natury, płyną na błękitnych wodach lodowcowych laguny u stóp lodowca Breiðamerkurjökull. Chętni mogą popłynąć amfibią lub łodzią pontonową Zodiak w krótki rejs po lagunie. Zobaczymy też plażę Jökulsárlón. Podjedziemy pod lodowiec Svinaftelsjokul i podejdziemy ścieżką, by przyjrzeć mu się bliżej.
Potem przejedziemy do Parku Narodowego Skaftafell. Pod czapą lodową Vatnajökull, wysoko nad Skaftafell znajduje się Grímsvötn, jeden z najbardziej aktywnych wulkanów Islandii, którego duża erupcja miała miejsce w 2011 roku. Zajrzymy do Skaftafell Visitor Centre i pójdziemy na spacer w pobliże lodowca Skaftafelljökull. Udamy się też na krótki trekking do Svartifoss, jednego z najbardziej malowniczych wodospadów w Islandii, znanego z otaczających go bazaltowych kolumn. Tego dnia chętni będą mieli możliwość wzięcia udziału w ekscytującej wycieczce - pod przewodnictwem profesjonalnych przewodników i przy użyciu specjalnego sprzętu (raki i topory śnieżne) udadzą się na trekking po lodowcu.
Ze Skaftafell wrócimy przez sandry Skeiðarársandur do miejscowości Kirkjubæjarklaustur. Nocleg w Kirkjubæjarklaustur.
        opcje: wycieczka statkiem po lagunie lodowca Jökulsárlón, wycieczka na lodowiec w Skaftafel
       Dzienny dystans samochodem: ok. 250 km
    6 dzień, południe wyspy: KIRKJUBAEJARKLAUSTUR – SELFOSS
Pełen atrakcji dzień na południu wyspy. Po wyruszeniu z Kirkjubæjarklaustur zobaczymy Kirkjugólfið (the Church Floor) – formację skał bazaltowych przypominającą plaster miodu. Potem odwiedzimy wąski i kręty kanion Fjaðrárgljúfur – piękny i fotogeniczny.
Pojedziemy do miasta Vík í Mýrdal i w jego przepiękne okolice. Do najciekawszych i najpiękniejszych miejsc należą: słynna czarna plaża Reynisfjara z morderczymi falami, majestatyczne klify, granitowe kolumny Garðar przypominające olbrzymie organy i stojące w wodzie skały Reynisdrangar, oraz jaskinia Hálsanefshellir. Następnie udamy się na Dyrhólaey – niewielki półwysep znany dawniej przez angielskich żeglarzy jako Cape Portland. Znajduje się tu rezerwat ptaków, latarnia morska i naturalny łuk skalny Tóin. Zobaczymy plażę Kirkjufjara i ogromne fale rozbijające się o wystające z morza skały (jeśli dostęp na plażę będzie możliwy – okresowo bywa ona zamykana). Następnie ruszymy w pobliże wulkanu i lodowca Eyjafjallajökull, znanego z erupcji w 2010 roku, która sparaliżowała ruch lotniczy w całej Europie. Obejrzymy lagunę przy lodowcu Sólheimajökull. W pobliżu miejscowości Skógar znajduje się wodospad Skógafoss, który ma 62 m wysokości i 25 m szerokości i należy do największych w kraju. Można wspiąć się na jego szczyt po schodkach. Zobaczymy też mierzący 60 metrów wodospad Seljalandsfoss (można wejść za wodospad i obejść strumień wody dookoła!) i sąsiadujący z nim ukryty w kanionie wodospad Gljúfurárfoss. W drodze na nocleg przejedziemy przez Hella - wioskę która słynie z hodowli koni islandzkich. Na koniec dnia zobaczymy szeroki wodospad Urriðafoss. Nocleg w Selfoss lub okolicy.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 250 km
    7 dzień, SELFOSS – GRINDAVIK – KEFLAVIK – przelot – lotnisko w POLSCE
Dzień do zagospodarowania wg życzeń Uczestników. Możemy na przykład eksplorować klify Krisuvikurberg. To malownicze klify południowego wybrzeża, o szerokości około 15 km i wysokości około 40 metrów. Gniazduje tam latem około 60 tysięcy ptasich rodzin. Niedaleko znajduje się pole geotermalne Krýsuvík i malowniczo położone jezioro Kleifarvatn. Zajrzymy do Grindaviku – typowego portowego miasteczka (ok. 3 tysięcy mieszkańców), zajmującego się rybołówstwem. Jest tam m.in. Muzeum Ryby Solonej. Możemy obejrzeć gorące źródła i pole geotermalne Gunnuhver. Pomiędzy Grindavikiem a Błękitną Laguną znajduje się 10-ciokilometrowy krater wulkaniczny Eldvörp – dobry na pieszą wędrówkę. Możemy podjechać bliżej Reykjaviku i zrelaksować się w parku Heiðmörk. Chętni mogą pojechać do Błękitnej Laguny, by zrelaksować się w leczniczej kąpieli w przepięknym otoczeniu - to geotermalne Spa o światowej renomie. Będziemy mieli jeszcze jedną możliwość, aby odwiedzić nowy aktywny obszar wulkaniczny Fagradalsfjall, aby na własne oczy zobaczyć jak tworzy się nowy wulkan, zobaczyć erupcję lawy i nowe pola lawowe.  Wieczorem przejedziemy na lotnisko Keflavik i zarejestrujemy się na rejs.
Wieczorem przejazd na lotnisko Keflavik, rejestracja na rejs. Przelot bezpośredni na jedno z polskich lotnisk lub do Berlina.
Jeśli wylot będzie następnego dnia rano, to przenocujemy w Reykjaviku lub Keflaviku.
        opcja: Blue Lagoon (Błękitna Laguna)
        Dzienny dystans samochodem: ok. 140 km

Łączny dystans samochodem: ok. 1450 km

Program autorski. COPYRIGHT: Arsoba Travel 2020
To jest program maksymalny, postaramy się go zrealizować.
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i nie bierze odpowiedzialności za wynikłe w czasie wyprawy utrudnienia, ułatwienia, zmiany programu, trasy, kolejności oferowanych atrakcji, zmiany cen - jeśli owe wynikają nie z jego winy lecz z zaistniałych na miejscu warunków lokalnych, cenowych, pogodowych oraz związanych z kondycją grupy i Uczestników.
Chęć wzięcia udziału w atrakcjach dodatkowych i wycieczkach fakultatywnych należy zgłaszać organizatorowi (przed rozpoczęciem imprezy) lub pilotowi (w czasie trwania imprezy), ze stosownym wyprzedzeniem.

        Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E  :

- logistyka wycieczki, jej przygotowanie i realizacja;
- bilet lotniczy na trasie Polska – Reykjavik – Polska, w cenie bagaż rejestrowany o wadze do 20 kg i bagaż kabinowy o wadze do 8 kg [do limitu: 1600 zł za osobę dorosłą, do rozliczenia* ];
- wszystkie noclegi wg programu (hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele - w wybranym standardzie (opis znajduje się poniżej);
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (minimum 30000 eur, obejmuje zachorowanie na Covid-19), KR (5000 eur), NNW (3000 eur) i BP (300 eur);
- polski pilot Arsoba Travel przez cały czas wycieczki na Islandii (jednocześnie kierowca samochodu max 9-miejscowego);
- transport wynajętym samochodem 5-9-miejscowym przez cały czas trwania wycieczki na Islandii, paliwo, ubezpieczenie auta, koszty eksploatacyjne, opłaty parkingowe;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą na pamięci flash - pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie imprezy), wysyłka w terminie do 2 miesięcy po zakończeniu;
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę, o której zostanie wcześniej poinformowany drogą mailową przed zakupem biletu i wyrazi zgodę na ten zakup; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.


W cenę za imprezę nie wliczono:
- dojazdu z miejsca zamieszkania na lotnisko wylotu i z powrotem,
-
wyżywienia (poza śniadaniami, jeśli wybrany droższy wariant zakwaterowania),
- opłat za wstęp do obiektów, atrakcji, basenów, wycieczek fakultatywnych i opcjonalnych,
- opłat za wymagane lokalnym islandzkim prawem procedury, testy i badania związane z profilaktyką zdrowotną w zakresie pandemii koronawirusa COVID-19;
- wydatków własnych, pamiątek itp.

Cena za wycieczkę od osoby, uzależniona jest od ilości osób w grupie:
6-10 osób = 6100 zł/os, 5 osób = 6900 zł/os, 4 osoby = 6900 zł/os, 3 osoby = 7900 zł/os, 2 osoby = 9000 zł/os.
Podane powyżej ceny zawierają mieszany wariant zakwaterowania bez śniadań, to jest ok. 80% noclegów w prywatnym standardzie (pokoje dwuosobowe z prywatną lub współdzieloną łazienką, w hotelach, apartamentach, pensjonatach i hostelach) oraz ok. 20% noclegów w pokojach kilkuosobowych z łazienką współdzieloną poza pokojem.
Można wybrać wyższy wariant zakwaterowania: wszystkie noclegi ze śniadaniami, w prywatnym standardzie (pokoje dwuosobowe z prywatną lub współdzieloną łazienką, w hotelach, apartamentach, pensjonatach i hostelach). Dla tego wariantu cena za wycieczkę wzrośnie o 800 zł.


Stałym i powracającym Uczestnikom Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 2% ceny imprezy.

Kwota, jaką Uczestnik powinien przeznaczyć na wyżywienie to minimum 800 zł. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na droższe wyżywienie, dodatkowe atrakcje, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

Przeczytaj opinie Uczestników wypraw i wycieczek Arsoba Travel :: przejdź do listy OPINIE

Skontaktuj się z nami, zadaj pytania, zgłoś chęć udziału :: przejdź do formularza KONTAKT

Zobacz listę wszystkich naszych wypraw i wycieczek :: przejdź do listy WYPRAWY i WYCIECZKI

Obejrzyj profile naszych pilotów i współpracowników :: przejdź do listy PROFILE