KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

PORTUGALIA 8 dni – o smaku porto, w dźwiękach fado


Terminy:  06 - 13 września      13 - 20 września                      
               27 września - 04 października     11 - 18 października


Cena: od 5200 zł/os.  (zależna od ilości osób w grupie)
Grupa: od 2 do 6 uczestników
Charakter: wycieczka krajoznawczo - kulturowa, ze zwiedzaniem

Tę wycieczkę możemy zrealizować także bez przelotów samolotami. Wtedy nasza grupa rozpocznie wyjazd już w Polsce samochodem specjalnie wynajętym na całą podróż, a wycieczka ulegnie wydłużeniu o 2 dni, z dodatkowymi noclegami po drodze. Cena bez zmian.

PORTUGALIA - kraj na krańcu Europy i jedyne europejskie państwo z oceanicznym wybrzeżem. Portugalskiej przygody nie sposób nie zacząć od niezwykle klimatycznej i urzekającej Lizbony. Zwiedzimy najważniejsze zabytki, powłóczymy się po urokliwych uliczkach, poszukamy pieśniarzy fado. W północnej Portugalii odwiedzimy Porto, Bragę i kilka innych miejscowości z zabytkowymi zamkami i urokliwymi uliczkami. Miłośnicy architektury oprócz zabytków lizbońskich nacieszą oczy pięknymi pałacami w Sintrze.
Zwiedzimy malownicze klify i ogromne jaskinie regionu Algarve. Nie zabraknie wizyty w kurorcie Lagos. Odpoczniemy na plaży a wszystkim na pewno posmakuje portugalskie Porto i lokalne przysmaki. Poszukamy gajów pomarańczowych, lasów piniowych i eukaliptusowych.

Mamy również inną propozycję zobaczenia Portugalii, obejmującą południe kraju:
PORTUGALIA 10 dni – brzegiem najstarszego kraju Europy


        P R O G R A M :

    1 dzień, WARSZAWA – przelot – LIZBONA
Spotkanie z pilotem na lotnisku w Warszawie, rejestracja na rejs. Przelot do Lizbony. Przejazd do centrum. Popołudniowo - wieczorne zwiedzanie Starego Miasta na piechotę.
    2 dzień, LIZBONA – SINTRA – PORTO
Ciąg dalszy zwiedzania Lizbony. Zobaczymy Zamek św. Jerzego, Klasztor Hieronimitów i historyczną wieżę Torre de Belem. Podjedziemy też do imponującego zabytkowego akweduktu. Później pojedziemy do położonego na zachód od Lizbony miasta Sintra, niezwykle malowniczego, położonego wśród porośniętych sosnami wzgórz Serra de Sintra. Sintra słynie z przepięknych pałaców: Pena, Pałacu Narodowego i Zamku Maurów. Z Sintry pojedziemy do Porto i może zdążymy jeszcze pójść na wieczorny spacer. Nocleg w Porto.
       Dzienny dystans samochodem: ok. 360 km
    3 dzień, PORTO
Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie Porto i jego najważniejszych atrakcji. Przejdziemy XIX-wiecznym mostem Dom Luis. Przejdziemy do Cais da Ribera, obszaru wpisanego na listę UNESCO z pięknie zachowaną starą zabudową. Zobaczymy XIII-wieczny kościół św. Franciszka i pałac Palacio da Bolsa. Dalej przejdziemy do katedry, a stamtąd do kościoła dos Clergios, gdzie wejdziemy na 75-metrową wieżę, by podziwiać panoramę miasta. W Porto jest jedna z najpiękniejszych księgarni na świecie - Livraria Lello, warto ją odwiedzić nie tylko dla bogatego asortymentu, ale także po to, by podziwiać walory architektoniczne tego miejsca. Wieczorem czas wolny dla uczestników. Nocleg w Porto.
    4 dzień, PORTO – BRAGA
Po śniadaniu przejedziemy do pobliskiej Bragi. Zwiedzimy katedrę Se de Braga, Dom Promienisty, Dom z Żaluzjami i Pałac Antigo Paço Episcopal. Zobaczymy fontannę Pelikana stojącą przed okazałym zabytkowym ratuszem. Kolejką linową wjedziemy do Sanktuarium Bom Jesus de Morte. Prowadzą tam również barokowe schody składające się z ponad 500 stopni. Wokół znajdują się liczne fontanny ze scenami tematycznymi, a na szczycie mieści się neoklasyczny budynek, którego piękno zachwyci i wynagrodzi wspinaczkę po licznych schodach. Nocleg w Bradze.
       Dzienny dystans samochodem: ok. 60 km
    5 dzień, BRAGA – GUIMARAES – COIMBRA – TOMAR – EVORA
Rano pojedziemy do pobliskiego Guimaraes, gdzie zwiedzimy zamek i pobliski kościół oraz siedzibę rodu de Braganca zwieńczoną charakterystycznymi czerwonymi kominami. Przejdziemy się również zabytkową starówką. Przejedziemy do Coimbra, gdzie zobaczymy XII wieczną budowlę Se Velha, która wygląda jak warowny zamek. W miejscowości Tomar zatrzymamy się, by podziwiać górujący nad miastem zamek. Wieczorem dojedziemy do miasta Evora. Nocleg w Evora.
       Dzienny dystans samochodem: ok. 450 km
    6 dzień, EVORA – LAGOS
Rano pójdziemy na krótki spacer uliczkami Evory, oglądając słynną starówkę, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO z jej pięknymi "białymi ulicami". Zobaczymy też pozostałości po rzymskiej świątyni oraz ślady kultury Maurów, którzy władali tymi ziemiami w XII w. Potem pojedziemy na południe do regionu Algarve, najsłynniejszego regionu turystycznego w Portugalii. Naszym pierwszym przystankiem będzie Faro, gdzie pójdziemy na spacer po starym mieście i plaży Praia da Falesia z malowniczymi klifami. Pojedziemy dalej wzdłuż wybrzeża zwiedzając zerodowane formacje skalne na plażach Olhos de Agua, Sao Rafael, Praia de Nossa Senhora da Rocha i Albandeira. Wieczorem dojedziemy do Lagos. Nocleg w Lagos.
       Dzienny dystans samochodem: ok. 340 km
    7 dzień, LAGOS – LIZBONA
Po śniadaniu zwiedzimy Lagos. Pójdziemy na jeden z kolorowych targów rybno-rolniczych,  niezatłoczonych przez turystów, gdzie poznamy prawdziwy portugalski klimat i spróbujemy lokalnych specjałów. Zobaczymy imponujący kościół Igreja de Santo António, którego barokowy wystrój jest uznawany za najpiękniejszy w Portugalii. Pójdziemy na spacer po starym mieście pełnym bielonych domów z wzorzystymi ścianami. Możemy zajrzeć jeszcze na plażę Praia do Camilo, najpopularniejszej w Lagos. Popołudniu przejedziemy do Lizbony, by przygotować się na lot powrotny. Nocleg w Lizbonie.
       Dzienny dystans samochodem: ok. 300 km
    8 dzień, LIZBONA – przelot – WARSZAWA
Transfer na lotnisko i rejestracja na rejs. Przelot powrotny do Warszawy.

Suma przejazdów samochodem: ok. 1500 km

Program autorski. COPYRIGHT: Arsoba Travel 2020
To jest program maksymalny, postaramy się go zrealizować.
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i nie bierze odpowiedzialności za wynikłe w czasie wyprawy utrudnienia, ułatwienia, zmiany programu, trasy, kolejności oferowanych atrakcji, zmiany cen - jeśli owe wynikają nie z jego winy lecz z zaistniałych na miejscu warunków lokalnych, cenowych, pogodowych oraz związanych z kondycją grupy i Uczestników.
Chęć wzięcia udziału w atrakcjach dodatkowych i wycieczkach fakultatywnych należy zgłaszać organizatorowi (przed rozpoczęciem imprezy) lub pilotowi (w czasie trwania imprezy), ze stosownym wyprzedzeniem.

        Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E  :

- logistyka wycieczki, przygotowanie i realizacja;
- bilety lotnicze na trasie Warszawa - Lizbona - Warszawa, w klasie ekonomicznej, w cenie bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg  [do limitu: 1200 zł, do rozliczenia*];
- konieczne przejazdy transportem publicznym (autobusy, promy) na terenie Portugalii;
- transport na miejscu w Portugalii wynajętym samochodem (od 1 do 7 dnia imprezy); w zależności od ilości Uczestników w grupie wynajęty będzie stosownej wielkości wygodny samochód z klimatyzacją, który prowadzić będzie pilot - kierowca Arsoba Travel;
- paliwo, ubezpieczenie wynajętego auta, koszty eksploatacyjne, opłaty parkingowe;
- zakwaterowanie w hotelach, ze śniadaniem, wg programu (w standardzie: pokoje 2-osobowe twin lub double z prywatną łazienką);
- wstępy do wszystkich atrakcji wymienionych w programie z wyjątkiem tych z dopiskiem „dla chętnych” i wycieczek fakultatywnych;
- wszystkie wycieczki wg programu z wyjątkiem tych z dopiskiem „dla chętnych”;
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (minimum 30000 euro, obejmuje zachorowanie na Covid-19), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- pilot Arsoba Travel - przez cały czas trwania wycieczki;
- specjalnie przygotowany i wydany w formie drukowanej mapnik;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wycieczce na pamięci flash - pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wycieczki), wysyłka w terminie do 2 miesięcy po zakończeniu wycieczki;
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę, o której zostanie wcześniej poinformowany drogą mailową przed zakupem biletu i wyrazi zgodę na ten zakup; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.


W cenę za imprezę nie wliczono:
- dojazdu z miejsca zamieszkania na lotnisko wylotu i z powrotem,
- wyżywienia (poza śniadaniami, które są zapewnione w cenie),
- opłat za testy i badania związane z profilaktyką zdrowotną w zakresie pandemii koronawirusa COVID-19,
- wydatków własnych, pamiątek itp.

Cena za imprezę od osoby, uzależniona jest od ilości osób w grupie:
6 osób = 5200 zł/os, 5 osób = 5700 zł/os, 4 osoby 6000 zł/os, 3 osoby = 6900 zł/os, 2 osoby = 8800 zł/os.

Stałym i powracającym Uczestnikom Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 2% ceny imprezy.

Kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać ze sobą na wyżywienie to minimum 190 euro. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na droższe wyżywienie, dodatkowe atrakcje, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

Przeczytaj opinie Uczestników wypraw i wycieczek Arsoba Travel :: przejdź do listy OPINIE

Skontaktuj się z nami, zadaj pytania, zgłoś chęć udziału :: przejdź do formularza KONTAKT

Zobacz listę wszystkich naszych wypraw i wycieczek :: przejdź do listy WYPRAWY i WYCIECZKI

Obejrzyj profile naszych pilotów i współpracowników :: przejdź do listy PROFILE