KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

FILMY

Niezapomniany wieczór w Shanghaju

Niezapomniany wieczór w Shanghaju

Zaproszeni przez Michała (Polska) i Xiao Hong (Chiny) na kolację, ugoszczeni zostaliśmy po cesarsku: najpierw wino ryżowe, potem kolacja z kilku dań, na deser ogromne krewetki i arbuz. Na koniec znajomy Chińczyk przedstawił ceremonię parzenia herbaty. A w innym pokoju byliśmy świadkami zabiegów typowych dla naturalnej medycyny chińskiej... Wyprawa "CHINY i zaćmienie Słońca, lato 2009". Autor: Jerzy Arsoba.

Sklep herbaciany w Shanghaju

W Shanghaju trafiliśmy do jednego ze sklepów z herbatami - z misją zakupienia dobrych chińskich herbat dla Uczestników wyprawy. Nieocenioną pomoc okazał Michał, mieszkający w Shanghaju, dogadując się ze sprzedawcami po chińsku. Dzwonił także do swojego przyjaciela, chińczyka znającego się na gatunkach herbat i ceremonii ich parzenia. Wyprawa "CHINY i zaćmienie Słońca, lato 2009". Autor: Jerzy Arsoba.

Wibrujący bączek

W Chinach jest przyjęte i często spotykane, że zwykli ludzie przychodzą do parków by tam, oddawać sie najróżniejszym bardziej lub mniej twórczym zabawom. Tutaj w parku przy Pałacu Letnim w Pekinie spotkaliśmy Chińczyka żonglującego bączkiem na sznurku, wibrującym dźwiękiem. Wyprawa "CHINY i zaćmienie Słońca, lato 2009". Autor: Jerzy Arsoba.

Wejście Krzyśka na Chiński Mur

Początek naszego trekkingu po Chińskim Murze w części od Jinshanling do Simatai. Krzysiek przeżywa załamanie nerwowe pod postacią euforii. Wyprawa "CHINY i zaćmienie Słońca - lato 2009". Autor: Jerzy Arsoba.

Dżdżownica Magduszka "Ziuta"

Film przedstawia atak dzikiego zwierza syberyjskiego. Od lat 18. Dla ludzi o silnych nerwach. Wyprawa "Ałtaj - zaćmienie Słońca - Bajkał 2008". Autor: Kuba.

Foki Nerpy I

We wsi Listwianka nad Bajkałem, w Muzeum Bajkału, w dużym akwarium wdzięcznie i pociesznie pływają foki - endemity, żyjące tylko w Bajkale. Wyprawa "Ałtaj - zaćmienie Słońca - Bajkał 2008". Autor: Kuba.

Foki Nerpy II

We wsi Listwianka nad Bajkałem, w Muzeum Bajkału, w dużym akwarium wdzięcznie i pociesznie pływają foki - endemity, żyjące tylko w Bajkale. Wyprawa "Ałtaj - zaćmienie Słońca - Bajkał 2008". Autor: Kuba.

Sasza śpiewa na Ałtaju

Wieczorami przy ognisku i w oczekiwaniu na zaćmienie Słońca, Sasza z Barnauła przygrywał nam i śpiewał. Wyprawa "Ałtaj - zaćmienie Słońca - Bajkał 2008". Autor: Piotrek.

POBIERANIE, PRZECHOWYWANIE I UDOSTĘPNIANIE FILMÓW:
Filmy >>do pobrania<< można ściągać na swój komputer, przechowywać na swoich nośnikach pamięci i przekazywać innym osobom. Przy czym prosimy zmienić nazwę domyślną nadaną przez system (np. 3.wmv) na oryginalny tytuł filmu wraz z nazwiskiem Autora - nie tylko z szacunku dla Autora filmu, lecz także z uwagi na obowiązujące Prawo Autorskie.

ODTWARZANIE FILMÓW NA WŁASNYCH KOMPUTERACH:
Filmy zapisane w popularnych formatach (np. .WMV, .AVI, itp.) można odtwarzać za pomocą większości popularnych odtwarzaczy, takich jak np. Windows Media Player.
Natomiast filmy w formacie .FLV mogą stanowić problem - popularne odtwarzacze ich nie „widzą”. W takim przypadku sugeruję pobrać, zainstalować i korzystać z któregoś z bezpłatnych odtwarzaczy FLV freeware.
Instalki do pobrania poniżej.