KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

INDOCHINY 22 dni - Laos, Wietnam, Kambodża + 8 dni Birma


Program archiwalny. Pracownia Podróży Arsoba Travel zakończyła swoją działalność.

   Półwysep Indochiński czaruje swą duchowością. Jest rajem pełnym, cudownych, malowniczych krajobrazów oraz ludzi otwartych, uśmiechniętych i przyjaznych. Indochiny są ojczyzną wspaniałych kultur, monumentalnej architektury i wyjątkowej kuchni…

   Indochiny to nazwa określająca wschodnią część Półwyspu Indochińskiego…obejmująca Wietnam
z zapierającymi dech w piersiach plażami, gwarnymi targami, wspaniałymi rękodziełami  i specjałami lokalnej kuchni… Laos z nieprzeciętną, dziką, piękną  przyrodą i dziewiczą dżunglą… oraz Kambodżę z najwspanialszą i najważniejszą archeologiczną atrakcją na świecie jaką jest Angkor -  pradawna stolica Imperium Khmerów z tysiącem kamiennych ruin świątyń, uznawana za cud świata.

   Półwysep Indochiński to także Tajlandia… i imponujący, kolorowy, różnorodny, wielki Bangkok  z wąziutkimi typowo azjatyckimi  uliczkami, kanałami obstawionymi domkami na palach, malutkimi straganikami, na których można znaleźć dosłownie wszystko, pośród których wznoszą się nowoczesne dzielnice z fantastycznymi centrami handlowymi.

   Z Tajlandią sąsiaduje cudowna, mistyczna, dziewicza i uduchowiona Birma (Mjanma), stanowiąca jeden z wyjątkowych zakątków kontynentu azjatyckiego, gdzie czas się zatrzymał, a przyroda urzeka swym niezwykłym pięknem…

   Wyprawa na półwysep Indochiński to 30 niezapomnianych i  nieprzeciętnych dni, które sprawiają, że wracamy odmienieni z głową i sercem pełnym wspaniałych wspomnień…

P R O G R A M ::

    dzień 1, WARSZAWA - BANGKOK
Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Spotkanie z pilotem wyprawy. Rejestracja na rejs i nadanie bagażu głównego. Przelot do Bangkoku z międzylądowaniem.
    dzień 2, BANGKOK - SIEM REAP
Przylot do Bangkoku. Przejazd minibusem do SiemReap w Kambodży, po drodze przekroczenie barwnej egzotycznej granicy Poipet. Zakwaterowanie i odpoczynek. Wieczorem rozpoczniemy poznawać życie miasta i odwiedzimy targ. Nocleg w guesthousie.
    dzień 3, SIEM REAP (ANGKOR WAT)
Całodniowe zwiedzanie tuk-tukami wpisanego na listę UNESCO kompleksu Angkor Wat. Jest to największy kompleks pałacowo-sakralny na świeciei składa się na niego prawie tysiąc świątyń. Między IX a XV wiekiem Angkor był stolicą wspaniałego Imperium Khmerskiego. Podobno w XI wieku Angkor liczył aż milion mieszkańców i był największym miastem ówczesnego świata. Z wielu przyczyn w XV miasto zostało całkowicie wyludnionei pozostało zapomniane przez kilkaset lat. Ruiny wśród dżungli odkryłdopierow 1861 roku francuski przyrodnik Henri Mouhot.Wieczorem będzie czas na zakupy, rozrywkę, masaże i czas wolny. Nocleg w guesthousie.
    dzień 4, SIEM RIEP - BATTAMBANG
Rejs łodzią przez jezioro Tonle Sap (największe jezioro Indochin) i po rzekach między pływającymi wioskami z SiemReap do Battambang. Tonle Sap jest jednym z najbardziej zarybionych akwenów słodkowodnych na świecie.Wielkość powierzchni i głębokość jeziora zmienia się w zależności od pory roku (jezioro może mieć0,2 metra głębokości w porze suchej i 14 metrów w porze deszczowej). Na jeziorze znajduje się wiele pływających wiosek, które w zależności od poziomu wody przemieszczają się wielokrotnie w ciągu roku. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.
   dzień 5, BATTAMBANG - PHNOM PENH

Przejazd autobusem do Phnom Penh - stolicy Kambodży i zakwaterowanie. Pójdziemy zwiedzać miasto i odwiedzimy muzeum ludobójstwa TuolSleng. Następnie odpoczniemy przy kawie w domu zaprzyjaźnionej khmerskiej rodziny i pójdziemy na spacer przez centrum stolicy Kambodży. Miasto jest zatłoczone i chaotyczne, ale też interesujące. Znajdziemy tu kolonialne budynki, niezliczone bazary, nadrzeczne promenady, świątynie, muzea oraz Pałac Królewski. Nocleg w guesthousie.
  dzień 6, PHNOM PENH - SAIGON
Przejazd autobusem do Sajgonu (Ho Chi Minh City) w Wietnamie i zakwaterowanie. Potem będzie czas wolny i odkrywanie wieczorno-nocnego życia miasta. Sajgon to największe miasto w Wietnamie – obszar metropolitarny zamieszkuje ponad 10 milionów ludzi. W latach 1955–75 było stolicą Wietnamu południowego (Republiki Wietnamu).Nocleg w guesthousie.
  dzień 7, SAIGON
Zwiedzanie Sajgonu. W śródmieściu, czyli Dzielnicy nr 1, znajdziemy wiele zabytków z czasów francuskiej kolonizacji: katedrę Notre-Damme, gmach Teatru Miejskiego (Saigon Opera House),hotel „Continental Saigon” (pierwszy hotel w Wietnamie, znany z filmu „Indochiny” i książki Grachama Greena „Spokojny Amerykanin”). Dzielnica Cholon jest natomiast typowym Chinatown, założonym przez chińskich uchodźców prawie trzy wieki temu. Po zwiedzaniu będzie czas wolny i zakupy na targu.  Możliwa jest też wycieczka fakultatywna do tuneli Vietkongu lub do delty Mekongu (dla chętnych, ale nie polecamy z uwagi na postępujące negatywne skomercjalizowanie ofert). Późnym wieczorem przejazd autobusem do Mui Ne, zakwaterowanie i nocleg w hotelu.
    dzień 8, MUI NE
Mui Ne to popularny, spokojny kurort ciągnący się wzdłuż 15-sto kilometrowej piaszczystej plaży. W pobliżu znajduje się wioska rybacka, olbrzymie wydmy i ciekawe formacje skalne. Pojedziemy na całodniową wycieczkę motorkami lub rowerami (opcjonalnie dżipem) po okolicy. Będziemy mogli przyjrzeć się życiu i pracy rybaków na przedmieściach Mui Ne, pojedziemy nad jezioro z liliami położone wśród wydm, na białe i czerwone wydmy, z piaskiem i skałami w kolorach od żółci do czerwieni. Będziemy mogli skorzystać z kąpieli w morzu i odpocząć na pięknych, czystych plażach. Nocleg w hotelu.
    dzień 9, MUI NE - NHA TRANG
Rano będzie czas wolny na odpoczynek i relaks. Popołudniu przejazd autobusem do Nha Trang, zakwaterowanie, czas wolny i nocleg w hotelu.
    dzień 10, NHA TRANG
Ten dzień przeznaczony jest na odpoczynek i relaks, zwiedzanie miasta i zabytków. Pójdziemy też na plażę - Nha Trang słynie z pięknych plaż i wielu miejsc do nurkowania i snorkowania.  Nocny przejazd autobusem sypialnym do Hoi An.
    dzień 11, HOI AN - HANOI
Przyjazd do Hoi An wcześnie rano i zakwaterowanie w hotelu (depozyt bagaży, prysznic). Następnie udamy się na zwiedzanie tego pięknego miasteczka. Historyczne stare miasto Hoi An to plątanina uliczek z zachwycającą chińską architekturą. W mieście pełno jest uroczych małych restauracji, herbaciarni, świątyń, a przede wszystkim galerii, pracowni artystów iwarsztatów rzemieślniczych – zwłaszcza krawieckich, w których szyje się ubrania na miarę. Dzisiejszy wygląd miasta jest w dużej mierze zasługą polskiego archeologa i konserwatora zabytków Kazimierza Kwiatkowskiego (znanego jako Kazik), który kierował pracami konserwatorskimi w Wietnamie od 1981 roku do swojej śmierci w 1997. Kiedy w latach osiemdziesiątych XX wieku Hoi An chyliło się ku upadkowi, komunistyczne władze kraju chciały wyburzyć starą zabudowę (wraz ze świątyniami) i postawić betonowe bloki. Apele i prośby Kwiatkowskiego o odrestaurowanie budynków przyniosły pozytywny skutek - władze zdecydowały się na renowację miasta. Prace Kwiatkowskiego zaowocowały również wpisaniem całej miejscowości na listę UNESCO w 1999 roku. Hoi An stało się bardzo popularne turystycznie, co znaczne poprawiło poziom życia jego mieszkańców. Kazik cieszy się ogromnym szacunkiem i sympatią Wietnamczyków. Po śmierci postawiono mu w Hoi An pomnik z piaskowca oraz poświęcono mu kilka tabliczek pamiątkowych. Czas wolny. Wieczorem przelot do Hanoi, zakwaterowanie i nocleg w guesthousie.
    dzień 12, HANOI lub HA LONG
Wycieczka fakultatywna po Zatoce Ha Long (dla chętnych), albo zwiedzanie Hanoi i czas wolny. Wpisana na listę UNESCO Zatoka Ha Long (Zatoka Opadających Smoków) jest wyjątkowym przyrodniczo miejscem. Na powierzchni półtora tysiąca kilometrów kwadratowych rozsianych jest prawie dwa tysiące skalnych wapiennych wysp i wysepek o charakterystycznym kształcie. Z całego mnóstwa wysp nie wszystkie są nazwane i tylko kilka jest zamieszkanych. Są tu też liczne jaskinie, groty i rafy koralowe. Rosną tu lasy tropikalnei namorzynowe.
Hanoi jest stolicą Wietnamu i drugim największym miastem kraju. Jest tu piękne stare miasto z kolonialną architekturą z wpływami chińskimi. Poza restauracjami, herbaciarniami i sklepikami warte uwagi są parki, muzea, świątynie (w tym konfucjańska Świątynia Literatury), Cytadela Cesarska oraz mauzoleum Ho Chi Minh'a. Nocny przejazd pociągiem sypialnym do Lao Cai.
    dzień 13, SAPA
Rano przyjazd do Lao Cai. Następnie przejazd do Sapa i zakwaterowanie. Wybierzemy się na wycieczkę po okolicy. Sapa leży na wysokości 1600 m n.p.m. i oferuje naprawdę wspaniałe widoki, tarasowe pola ryżowe i przyjazny klimat. Po drodzeodwiedzimy wioski zamieszkiwane przez mniejszości etniczne – w okolicy Sapa żyje kilka plemion górskich (np. Hmong, Dao i Tay) posługujących się odrębnymi językami i noszących oryginalne, plemienne stroje. Nocleg w hotelu.
    dzień 14, SAPA
Dalszy ciąg zwiedzania górzystej okolicy Sapa. Pójdziemy na trekking do wodospadów i zajrzymy do odciętej od cywilizacji wioski. Potem będzie czas na odpoczynek. Przejazd do Lao Cai i nocny przejazd pociągiem sypialnym do Hanoi.
    dzień 15, HANOI - LUANG PRABANG
Przelot do Luang Prabangu, historycznej stolicy Laosu (miasto miało ten status do 1975 roku) i zakwaterowanie. Następnie udamy się na zwiedzanie miasteczka, całego wpisanego na listę UNESCO. Luang Prabang jest uznane za najpiękniejsze miasto w kraju. Tutaj tradycyjna architektura Laosu łączy się z europejskimi, francuskimi wpływami. Znajduje się tu dawny Pałac Królewski, posąg Buddy Phrabang - najbardziej czczony w Laosie wizerunek Buddy, mierzący 83 cm pozłacany posąg ze stopu brązu, srebra i złota. Miasto słynie ze świątyń buddyjskich. Będzie czas na relaks i możliwość skorzystania z miejscowych atrakcji, jakich jak kolacja w ogrodowej restauracji z BBQ w stylu laotańskim, wieczorny targ, czy masaż laotański. Nocleg w hotelu.
    dzień 16, LUANG PRABANG
Przejazd tuk-tukiem do wodospadu Kuang Si. Pójdziemy na krótki trekking po lesie deszczowym. Dużą atrakcją będzie kąpiel i odpoczynek przy kaskadach wodospadu. Po powrocie będzieczas wolny.
Opcjonalna wycieczka dla chętnych: przejażdżka na słoniu, mycie słonia w rzece. Nocleg w hotelu.
    dzień 17, LUANG PRABANG
O świcie obserwacja mnichów zbierających jałmużnę od mieszkańców. Według buddyjskiej tradycji, mnisi codziennie wcześnie rano obchodzą ustaloną trasą miejscowość, w której znajduje się ich klasztor oraz jej okolice i zbierają datki od wiernych. Idą w szeregu, w odpowiedniej kolejności, w milczeniu, każdy niesie miskę. Wierni czekają na nich na trasie z datkami i jedzeniem i obdarowują przechodzących. Kiedyś jedzenie, które udało im się zebrać było jedynym, które mogli zjeść danego dnia. Dziś mnisi mogą również zrobić zakupy, ale tylko za pieniądze z datków. Reszta dnia przeznaczona jest na relaks. Opcjonalna wycieczka dla chętnych: przepłynięcie na drugą stronę Mekongu, trekking i powrót łodzią. Nocleg w hotelu.
    dzień 18, LUANG PRABANG - VANG VIENG
Czas wolny w Luang Prabang. Następnie przejazd minibusem do Vang Vieng, malowniczą górską trasą po niezliczonych serpentynach. Zakwaterowanie i nocleg w guesthousie.
    dzień 19, VANG VIENG
Vang Vieng to bardzo popularne wśród turystów miasteczko. Jest malowniczo położone, a w jego okolicy jest sporo ciekawych jaskiń. By uciec z turystycznego centrum wybierzemy się na kayaking pośród przepięknych krajobrazów wzgórz krasowych. Nocleg w guesthousie.
    dzień 20, VANG VIENG - VIENTIANE
Przejazd autobusem do Vientiane. Następnie udamy się na krótkie zwiedzanie stolicy Laosu. Miasteczko jest niewielkie, ale przyjazne. Jego główne atrakcje to kolonialna architektura, nadrzeczna promenada i ładne świątynie.Potem przekroczymy granicę z Tajlandią i przejedziemy nocnym pociągiem sypialnym do Bangkoku.
    dzień 21, BANGKOK
Przyjazd do Bangkoku izakwaterowanie w hotelu. Wyruszymy zwiedzać tę stolicę i największe miasto Tajlandii oraz jej główne zabytki. Wśród atrakcji dnia znajdą się: rejs łodzią po rzece Chao Praya, Wat Po (Świątynia Leżącego Buddy) i Wat Arun (Świątynia Świtu). Potem przejedziemy na przedmieścia Bangkoku i zobaczymy starożytne miasto - park Muang Boran, rozległy teren z replikami najważniejszych zabytków Tajlandii  - zwiedzać je będziemy na rowerach lub melexem. Wrócimy do centrum Bangkoku i skorzystamy z ostatniej możliwości zakupów na wieczornym targu. Nocleg w hotelu.
    dzień 22, BANGKOK – WARSZAWA lub BANGKOK – MANDALAY
grupa podstawowa 3-tygodniowa:
Dla grupy, która wybrała podstawową 3-tygodniową wersję wyprawy:
przelot powrotny, koniec wyprawy podstawowej.

 + BIRMA ::

Birmę zamieszkuje prawdziwy tygiel kulturowy –  noszący tradycyjne longyi  Birmańczycy, Hindusi i wiele mniejszości etnicznych, zamieszkujących północne rubieże kraju. Jest Azja Południowo-Wschodnia, subkontynent indyjski i Birma, jako wyodrębniony makroświat. Birma intryguje i wciąga. Są miejsca, gdzie nic nie zmieniło się tam od wieków. Niesamowici są sami Birmańczycy: uśmiechnięci, życzliwi, przywiązani do swoich wierzeń i przesądów, jakby niewrażliwi na trendy współczesności, w swoich tradycyjnych strojach – i nie jest to pokaz dla turystów. Kobiety i dzieci pokrywają tam twarze naturalnym, białym  makijażem – tanaką. Mężczyźni żują betel, orzeszki areca zawinięte w liść, który barwi dziąsła na krwistą czerwień. Świt i zachód Słońca nad kompleksem świątyń w Baganie jest przeżyciem mistycznym.

grupa rozszerzona 4-tygodniowa:
    dzień 22,  BANGKOK – MANDALAY
przelot z Bangkoku do Mandalay, transfer do hotelu, zakwaterowanie, zwiedzanie Mandalay: barwna Mahamyat Muni Pagoda (Mahamuni Budda), kolacja BBQ, nocleg w hotelu,
    dzień 23, AMARAPURA - MANDALAY
rowerami lub wynajętym samochodem zwiedzamy byłą stolicę Birmy znajdującą się w okolicach Mandalay, Amarapurę - urzekająca atmosfera, spokój, historia i codzienne życie, najdłuższy drewniany most na świecie U-Bain, przez jezioro Taungthaman, powrót do Mandalay, zwiedzanie: Pałac Królewski, Kuthodaw Pagoda, zachód słońca i panoramiczne widoki ze wzgórza Mandalay Hill, nocleg w hotelu,
    dzień 24, MANDALAY - HSIPAW
wyjazd wcześnie rano koleją – najpierw o świcie pociąg będzie wspinać się mozolnie na plateau, potem wolno jechać przez malownicze wzgórza i wioski, po drodze przejedziemy po niezwykłym, historycznym, ogromnym wiadukcie Gokteik, popołudniu dojedziemy do Hsipaw, zakwaterowanie, nocleg w hotelu,
    dzień 25, prowincja SHAN
trekking po okolicznych wioskach, wzgórzach – głęboka prowincja, mniejszości etniczne, nocleg w hotelu,
    dzień 26, PYIN OO LWIN - MANDALAY
wcześnie rano przejedziemy do Pyin Oo Lwin, gdzie karocami pojedziemy do ogrodu botanicznego, a po drodze zobaczymy stare kolonialne wille i budynki, spacery po ogrodzie, w którym z bliska obejrzymy również egzotyczne ptaki, przejazd w góry i trekking do wodospadu Anisakan (200 m wysokości), przejazd do Mandalay, zakwaterowanie, nocleg w hotelu,
    dzień 27, MANDALAY - BAGAN
rejs promem po rzece Irrawaddy do Nyaung U, po drodze obserwacja wodnego życia mieszkańców,  na wysokości mostów Yadanabon i Inwa mijamy byłą stolicę Birmy: Sagaing po prawej stronie z malowniczymi świątyniami położonymi na wzgórzach, zakwaterowanie, nocleg w hotelu,
    dzień 28, BAGAN
zwiedzanie rowerami (lub konnym zaprzęgiem) Bagan, bajkowej, ogromnej, fascynującej krainy tysiącletnich świątyń buddyjskich. Rano będziemy podziwiać wschód słońca, a wieczorem jego zachód – z dachów świątyń, nocleg w hotelu,
    dzień 29, BAGAN - MT. POPA
rano możliwy c.d zwiedzania terenu Bagan, wycieczka do Mt. Popa: przejazd wynajętym autem (po drodze odwiedzimy wiejską manufakturę – słodycze i destylaty z cukru palmowego i kokosów), wejście po 777 stopniach do monastyru Popa Taungkalat, domu 37 duchów na szczycie góry, otoczonej pionowymi urwiskami – niezapomniana panorama 360 stopni na okoliczne równiny oraz wygasły wulkan Mt. Popa, przejazd autobusem do Yangon,
    dzień 30, YANGON - BANGKOK
wcześnie rano przyjazd do byłej stolicy Birmy, największej aglomeracji birmańskiej -
Yangonu, depozyt bagaży, prysznic, toaleta, zwiedzanie Yangonu: największy i najciekawszy kompleks świątynny w Birmie – Shwedagon Pagoda, królewskie jezioro i pałac – łódź Kandawgyi, slumsy, Sule Pagoda, centrum, dzielnica kolonialna, China Town, transfer na lotnisko, przelot do Bangkoku, transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny - ostatni wieczór w barwnej, kosmopolitycznej stolicy Tajlandii, nocleg w hotelu,
    dzień 31, BANGKOK – WARSZAWA
przelot powrotny, koniec wyprawy rozszerzonej.

PROGRAM AUTORSKI: JERZY ARSOBA
COPYWRIGHT: ARSOBA TRAVEL 2022


    Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E 
:

- logistyka wyprawy i przygotowanie w terenie;
- bilet lotniczy Warszawa - Bangkok - Warszawa (do limitu 2800 zł, do rozliczenia *);
- bilet lotniczy Da Nang - Hanoi (do limitu 250 zł *);
- bilet lotniczy Hanoi - Luang Prabang (do limitu 600 zł *);
- bilet lotniczy Bangkok - Mandalay i Yangon - Bangkok (do limitu 800 zł *) - dla Uczestników grupy rozszerzonej o Birmę;
- przejazd koleją (wagon dzienny, miejsca siedzące) na trasie Mandalay - Hsipaw - dla grupy rozszerzonej o Birmę;
- rejs promem po rzece Irrawaddy z Mandalay do Bagan - dla Uczestników grupy rozszerzonej o Birmę;
- wymagane wizy turystyczne i wizowanie, opłaty graniczne i lotniskowe;
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- polski pilot Arsoba Travel przez cały czas trwania wyprawy;
- organizacja noclegów, biletów na miejscowe środki transportu (pociągi, autobusy, łodzie itp.);
- wydany w formie drukowanej mapnik wyprawowy;
- backup zdjęć Uczestników na przenośnym twardym dysku, na życzenie;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci typu flash – pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy);
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość podanych powyżej limitów, to Uczestnik będzie zobowiazany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.
    Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 2% ceny wyprawy.

    Wyprawa ma charakter trampingowy, zatem Uczestnicy na miejscu pokrywają swoje koszty: miejscowego transportu poza tym zawartym w świadczeniach, noclegów, biletów wstępu, wycieczek fakultatywnych, wyżywienia, napojów, itp.
    Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać na wyprawę na w/w wydatki to 750 dolarów USA (grupa podstawowa 22 dni) lub odpowiednio 1100 dolarów USA (grupa 31 dni rozszerzona o Birmę).
    Sugerujemy, aby dysponować większą np. o 100-200$ kwotą - na dodatkowe atrakcje turystyczne, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.
    W drodze porozumienia z Uczestnikami, pilot może zbierać od Uczestników dolary lub miejscową walutę, z których będzie płacił za wspólne transporty, noclegi, wstępy, wycieczki itp., Pilot będzie prowadził zapisy w swoim komputerze, aby pod koniec wyprawy rozliczyć się szczegółowo z Uczestnikami. Za wszelkie własne wydatki pilot płaci ze środków organizatora.

    Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

    Galeria zdjęć z Laosu - OTWÓRZ w nowym oknie.

:: OBEJRZYJ PROFILE NASZYCH PILOTÓW :: P O K A Ż

:: ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU W WYPRAWIE :: ZADAJ PYTANIE :: K O N T A K T

OBEJRZYJ LISTĘ WSZYSTKICH NASZYCH WYPRAW I WYCIECZEK :: POKAŻ