wersja polska english version deutsche Webseite Русская версия

KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Terminy: 04 kwietnia - 26 kwietnia
                 08 lipca - 31 lipca
                 08 sierpnia - 31 sierpnia  = potwierdzony
                 06 września - 27 września


Cena:  
8900 zł/os. (23 dni), 7800 zł/os. (17 dni)
Grupa:  minimum 5 osób
Charakter:
 
wyprawa krajoznawczo - kulturowa
                    z programem turystycznym i trekkingami


    JAPONIA to kraj pełen kontrastów, w którym mieści się największa aglomeracja miejska świata i jednocześnie miejsce, w którym doświadczyć można spokoju ducha i poczuć atmosferę zen.. albowiem miejsc spokojnych, nawet dzikich - w Japonii nie brakuje. Piękna przyroda jest wszechobecna.
   
    4 główne wyspy, czyli Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu oraz tysiące małych wysepek u wschodnich wybrzeży Azji, tworzą aktywny sejsmicznie archipelag, o długości 3,3 tys. km. Niemal cały pokryty jest górami, z czego 80 to czynne wulkany (najwyższy to Fuji), dlatego prawie połowa ludności Japonii zamieszkuje nadmorskie niziny, czyniąc ten teren jednym z najgęściej zaludnionych miejsc na świecie.
   
    Shintoizm w połączeniu z buddyjskim zen sprawiły, iż japoński model postrzegania świata oraz myślenia, tak bardzo różni się od standardów panujących w innych zakątkach globu i jest właściwie niezrozumiały dla innych. Japończycy są zdyscyplinowani, powściągliwi, honorowi oraz niezwykle przywiązani do tradycji. Celebrują picie herbaty, pielęgnację ogrodu, spożywanie posiłków, układanie kwiatów...

        Japonia to inny świat... Jeśli chcecie, z chęcią go Wam pokażemy...

          P R O G R A M ::
   
    1 dzień – WARSZAWA – przelot
Przelot do Japonii, z przesiadką.
    2 dzień (1-szy dzień JRPass)  – przelot – TOKYO
Przylot do Tokyo. Wymiana waluty i aktywacja Japan Rail Pass. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Tokyo w hotelu kapsułowym jako atrakcja lub w hotelu zwykłym – wybór uczestnika.
    3 dzień - TOKYO – ASO
Przejazd pociągami (shinkansenami oraz lokalnymi) do Aso Geopark - największej kaldery wulkanicznej świata - na wyspie Kyusiu. Zakwaterowanie. wspólna kolacja i nocleg w hostelu o wspaniałej atmosferze, w Aso.
    4 dzień - KALDERA ASO GEOPARK
Trekking wokół wewnętrznych wulkanów wewnątrz największej kaldery wulkanicznej świata. Krótki lekki trekking na wygasły wulkan Eboshidake. Niedaleko silnie dymi aktywny wulkan Nakadake, z turkusowym jeziorkiem i dymiącymi fumarolami (co zobaczymy z bliska, jeśli dostęp nie będzie ograniczony). Wizyta w Muzeum Aso (dla chętnych). Powrót na „bazę” autobusem lub pieszo. Relaks w onsenie (dla chętnych). Nocleg w hostelu w Aso.
    5 dzień – KAGOSHIMA, SAKURA-JIMA
Przejazd do Kagoshimy. „Sushi train” – czyli bar sushi z „karuzelą”, kaiten dzushi. Zakwaterowanie. Przepłynięcie promem na wyspę z dymiącym wulkanem Sakura-Jima, relaks w gorących źródłach, „foot spa”. Zwiedzanie Kagoshimy. Nocleg w hotelu w Kagoshimie.
    6 dzień – KIRISHIMA-YAKU
Pozostawienie głównego bagażu w depozycie. Przejazd do Ebino-kogen, zakwaterowanie. Trekking po parku narodowym Kirishima-Yaku, z wulkanami, kraterami i jeziorami wulkanicznymi. Źródło z gorącą termalną wodą pod gwiazdami – można pomoczyć nogi. Nocleg na kempingu w drewnianym domku na matach tatami, ognisko, grillowanie i zabawa. Alternatywa tego noclegu to jedyny hotel w okolicy (czyli można tam nocować, jeśli nie w domku). Każda osoba, nawet nie mieszkająca w hotelu, może skorzystać z dużego onsenu i ofuro w tym hotelu (czyli umyć się i wykąpać).
    7 dzień - KIRISHIMA-YAKU - KAGOSHIMA
Przejazd autobusem do Takachiho Gawara. Zwiedzenie małego muzeum parkowego. Możliwy trekking na wulkan Takachiho (jeśli będzie pogoda i chęć). Wracając odwiedzimy uroczą, ukrytą w lesie świątynię shintoistyczną Kirishima-Jingu oraz niewielką rodzinną gorzelnię shochu, można będzie także pomoczyć zmęczone nogi w gorącym termalnym źródle. Powrót do Kagoshimy, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po mieście, uliczki handlowe, wieczorna knajpka. Nocleg w hotelu w Kagoshimie.
    8 dzień – MIYAJIMA
Przejazd do Hiroshimy, zakwaterowanie. Przepłynięcie na wyspę Miyajima, popołudniowo-wieczorne zwiedzanie. Słynna ogromna drewniana pomarańczowa „pływająca” torii należy do Nihon Sankei (trzy najwspanialsze krajobrazy Japonii). Spacer po wyspie: świątynia na palach - Itsukushima Shrine, Five-stoned Pagoda, Daishoin Temple z 500 uroczymi figurkami mnichów, z twarzami o bogatej zróżnicowanej mimice. Sklepy z pamiątkami, regionalnymi słodyczami, wszędzie dużo oswojonych saren. Nocleg w hotelu w Hiroshimie.
    9 dzień - HIROSHIMA
Wcześnie rano możliwe poranne zwiedzanie Miyajimy, z wejściem na szczyt wyspy (dla chętnych). Zwiedzanie centrum Hiroshimy: Parku Pokoju i muzeum pokoju (bomby atomowej), spacer przez handlowe centrum miasta. Czas na zakupy, czas wolny. Nocleg w hotelu w Hiroshimie.   
    10 dzień – SHIMANAMI KAIDO: ONOMICHI
Przejazd do Okayamy. Pozostawienie nadmiarowego bagażu w skrytkach bagażowych. Przejazd do Onomichi. Wynajęcie rowerów. Dwudniowa wycieczka rowerowa przez Shimanami Kaido – trasą rowerową systemem pięknych mostów łączących wyspy leżące na Wewnętrznym Morzu Japońskim, z Honsiu na Shikoku. Tego dnia przejedziemy ok. 35-40 km. Nocleg w hostelu – ryokanie japońskim. Chętni mogą nocować „pod gwiazdami” lub w namiocie.
    11 dzień - SHIMANAMI KAIDO: IMABARI - MATSUYAMA
C.d. wycieczki rowerowej. Tego dnia przejedziemy ok. 40-45 km. W porze obiadowej będziemy mogli zjeść pyszności z grilla (samodzielne grillowanie przygotowanych przez restaurację mięs, warzyw, ryb, owoców morza) – przed wjechaniem na ostatni, najdłuższy most 6 km z 6 pylonami. Po dojechaniu do Imabari oddajemy rowery i przejeżdżamy do Matsuyamy. Zakwaterowanie, nocleg w hotelu miłości, w którym odpoczniemy po trudach dwudniowej wycieczki rowerowej – wszystkie pokoje wyposażone są m.in. w fotel do masażu całego ciała oraz wannę z jakuzi. Nocleg w hotelu w Matsuyamie.
    12 dzień – KOTOHIRA – OKAYAMA – KYOTO
Przejazd do Kotohiry. Wejście po kilkuset stopniach na wzgórze z chramem Kompira San (poświęconym marynistyce), sklepy z rękodziełem, pamiątkami, regionalną żywnością. Odwiedzimy muzeum sake Kinryo-no-sato.  Przejazd do Okayama. Zwiedzanie Korakuen-Ko – jednego z 3 najpiękniejszych i najbardziej znanych ogrodów w stylu japońskim, w tle którego znajduje się fotogeniczny Wroni Zamek. Odbiór głównego bagażu z przechowania. Przejazd, zakwaterowanie, nocleg w hostelu. Wizyta w jednej z małych, tradycyjnych wieczornych knajpek, gdzie Japończycy wpadają na piwo i przekąski (dla chętnych). Nocleg w hotelu lub hostelu w Kyoto, Osace lub Okayamie.
    13 dzień – KYOTO
Zwiedzanie Kioto: nowoczesny 13-piętrowy dworzec kolejowy z promenadą na 11 piętrze i panoramą miasta, świątynie i zabytki w centralnej części: Nishi-Honganji Temple i Higashi-Honganji Temple, świątynie i zabytki we wschodniej części: Fushimi-Inari Shrine, dzielnica Higashiyama-ku od Heian Jingu Shrine do świątyni Kiyomizu-dora, spacer zabytkowymi uliczkami starego Kioto, sklepy z pamiątkami i słodyczami, wieczorny spacer po „dzielnicy Gejsz i Maiku” – Gion. Spektakl w Gion Corner (ok. 1 godziny, 6 różnych rodzajów sztuki i kultury japońskiej) – dla chętnych. Nocleg w hotelu lub hostelu w Kyoto, Osace lub Okayamie.
    14 dzień – OSAKA
Zwiedzanie pięknego zamku i ogrodów w Osace, tam także ponadczasowa… kapsuła czasu. Odwiedzimy Osaka Aquarium Kaiyukan – jedno z największych oceanariów w Japonii. Obok znajduje się jedno z największych kół młyńskich świata. Kolacja w restauracji japońskiej „all you can eat” – dla chętnych. Nocleg w hotelu lub hostelu w Kyoto, Osace lub Okayamie.
    15 dzień  – NARA - MATSUMOTO
Wycieczka do Nara, z rozległym kompleksem urokliwie i fotogenicznie położonych świątyń shintoistycznych i buddyjskich (tam świątynia Todaiji – największa budowla drewniana świata) oraz ponad tysiącem swobodnie biegających danieli, tam sporo chodzenia. Wizyta w  centrum związanym z trzęsieniami ziemi (symulacje) – zobaczymy w jakich technologiach stawia się wysokie budynki w Japonii, aby były odporne na wstrząsy.  Powrót do hotelu, przejazd do Matsumoto, zakwaterowanie. Zamek "kruka" iluminowany wieczorem, wizyta w jednej z małych, tradycyjnych wieczornych knajpek, gdzie Japończycy wpadają na piwo i przekąski. Nocleg w hotelu w Matsumoto.
    16 dzień  – JAPAN ALPS KAMIKOCHI
Pozostawienie nadmiarowego bagażu w depozycie. Przejazd w Japońskie Alpy (przepiękny krajobrazowo region Kamikochi), spacer doliną przy rzece (ok. 2 godziny), wizyta w ciekawym centrum informacji turystycznej parku narodowego. Jeśli wystarczy czasu i pogoda będzie sprzyjała, to wejdziemy szlakiem na Mt. Chogatake 2664 m (ok. 4 godziny), ze szczytu rozległa panorama, zejście w dolinę Kamikochi (ok. 3 godzin). Alternatywą jest dłuższy trekking po dolinie Kamikochi. Nocleg na kempingu (w namiotach) lub w hostelu – schronisku górskim (do wyboru na miejscu). Nocleg w dolinie Kamikochi.
    17 dzień  – KAMIKOCHI – HOTAKA – MATSUMOTO
Spacery po dolinie Kamikochi. Powrót do Matsumoto. Wizyta na farmie japońskiego zielonego chrzanu wasabi w Hotaka (tam możemy zjeść np. krokiety i lody o smaku wasabi). Wieczorem czas wolny. Nocleg w hotelu w Matsumoto.
    18 dzień  – TOKYO – YOKOHAMA

Przejazd do Tokyo, zakwaterowanie. Zwiedzanie Tokyo: cesarskie centrum Tokyo, Centralny Bank Japonii – Muzeum Walut (m.in. banknoty wszystkich krajów świata). Ciekawe muzeum reklamy. Spacer od dzielnicy Harajuku, przez świątynię Meiji-Jingu ukrytą w wiekowym parku, do parku i ogrodów Shinjuku (ogrody w stylu japońskim, angielskim i francuskim oraz palmiarnia z orchideami). Wycieczka do Yokohamy: China Town, spacer promenadą nad Zatoką Tokijską. Nocleg w hostelu w Tokyo.
    19 dzień – NIKKO – TOKYO
Wycieczka do Nikko – trzeciego po Kioto i Nara zabytkowego centrum Japonii (Unesco), tam spacer po parku z kompleksem urokliwie i fotogenicznie położonych chramów buddystycznych. Zwiedzanie najważniejszej świątyni Toshoku (dla chętnych). Powrót do Tokyo i zwiedzanie: spacer po dzielnicy biurowców i drapaczy chmur Shinjuku, ratusz aglomeracji tokijskiej Tokyo Metropolitan Government Tower – panoramiczny widok 360 stopni z 44 piętra (wys. 200 m), Shinjuku NS Building z największym na świecie zegarem z wahadłem i podniebnym mostem. Nocleg w hostelu w Tokyo.
    20 dzień - FUJI-HAKONE-IZU
Przejazd do parku narodowego Hakone, przejazd kolejką linową z widokiem na Fuji. Spacer po Owakudani - terenie z fumarolami i silnie zmineralizowanymi gorącymi źródłami, w których gotowane są kurze jajka – skorupki barwią się na czarno (jeśli ten region będzie otwarty). Trekking na górę Mt. Komagatake 1357 m n.p.m. Zjazd kolejką linową lub zejście piesze i rejs statkiem po jeziorze Ashi. Powrót do Tokyo. Wieczorny spacer po Kabukicho - dzielnicy rozrywki i życia nocnego. Nocleg w hostelu w Tokyo.
    21 dzień – TOKYO
Ryogoku – centrum sumo – sportu narodowego, ogród japoński w stylu kokuro. Zwiedzanie Tokyo: wizyta na wyspie Odaiba – spacery, promenady, futurystyczne centrum Toyoty, historyczne francuskie garaże i automobile, centrum japońskiej innowacji i techniki oraz robotyki Miraikan. Spacer po dzielnicy Shibuya, pomnik pieska Hachiko, dzielnica zakupów, wzgórze z „hotelami miłości”. Nocleg w hostelu w Tokyo.
    22 dzień (21-szy dzień JRPass)  – TOKYO
Zwiedzanie Tokyo: poranny targ rybny Tsukiji, wizyta w barze z sushi typu „kaiten dzushi”, dzielnica handlu i światowych marek Ginza, dzielnica elektroniki i mangi oraz anime – Akihabara, spacer po historycznej dzielnicy Asakusa, Taito City – Kaminarimon Gate, świątynie Denboujin i Sensoji, uliczki handlowe, sklepiki z pamiątkami przy ulicy Nakamise i sklep „wszystko po 100 jenów” (czas wolny na zakupy). Powrót do hostelu bulwarem przy rzece Sumida. Transfer na lotnisko, rejestracja na rejs. Przelot powrotny do Polski, z przesiadką. (Nocleg w hostelu w Tokyo, jeśli potrzebny – jeśli wylot następnego dnia rano).
     23 dzień - WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

Program wyprawy modyfikowany jest w zależności od okresu, w jakim będzie realizowany.
W poszczególnych miesiącach do programu dodajemy atrakcje występujące sezonowo:


- marzec i kwiecień - podziwianie kwitnących drzew wiśni i śliw w ramach festiwalu Sakura Hanami – na terenie całej Japonii,
- pierwsza niedziela kwietnia – festiwal Kanamara Matsuri  - japońskie święto płodności (w mieście Kawasaki),
- maj i listopad - zawody Sumo – 6 razy w roku w Japonii odbywa się 15-dniowy turniej Sumo, w miarę możliwości, będziemy starali
  się włączyć tę atrakcję do programu (będziemy na turnieju 2-4 godzin),
- lipiec i sierpień - nocne wejście na najwyższą górę Japonii, wulkan FUJI-SAN i podziwianie słońca wschodzącego nad dywanem
  z chmur (w pozostałych okresach wulkan FUJI-SAN możemy obserwować z Gotemby – ze wzgórza, lub znad Jeziora
  Fuji-Kawaguchi Ko
, lub z terenu parku narodowego Fuji Hakone Izu),
- sierpień – największy festiwal tańca w Japonii - Awa Odori (na wyspie Sikoku),
- listopad - niezwykły festiwal kultury japońskiej Karatsu Kunchi (na wyspie Kiusiu),
- maj i listopad – Design Festa w Tokyo,
- inne lokalne festiwale, jeśli wystąpią i jeśli logistyka programu i transportu pozwoli w nich uczestniczyć.


PROGRAM AUTORSKI: JERZY ARSOBA
COPYWRIGHT: ARSOBA TRAVEL 2017

    Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E :
- logistyka wyprawy, przygotowanie i realizacja;
- rezerwacja i zakup biletów lotniczych Warszawa - Tokio - Warszawa - do limitu 2600 zł, do rozliczenia*;
- Japan Rail Pass - uprawniający do nieograniczonego podróżowania po Japonii przez 21 (lub 14) dni wszystkimi liniami kolejowymi
  Japan Rail (włącznie z luksusowymi Shinkansenami, oraz niektórymi promami i kolejkami) - do limitu 2200 zł (lub 1750 zł)*;
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- pilot Arsoba Travel przez cały czas trwania wyprawy;
- rezerwacja noclegów, biletów na miejscowe środki transportu, itp. przez cały czas trwania wyprawy;
- specjalnie przygotowany i wydany w formie drukowanej Mapnik Wyprawowy;

- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci flash - pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy),
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* jeśli cena biletu lotniczego i karnetu JRP przekroczy wysokość limitów, to Uczestnik będzie zobowiazany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.
    Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 3% ceny wyprawy.

    Wyprawa ma charakter trampingowy, zatem Uczestnicy na miejscu pokrywają swoje koszty: dodatkowego transportu poza większościowym kolejowym Japan Rail, noclegów, kupują bilety wstępu, żywią się we własnym zakresie, itp.
    Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą to około 1150-1300 euro (dla pełnej wyprawy).
    Naturalnie sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje turystyczne, tzw. wycieczki fakultatywne, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

    Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

    Galeria zdjęć "Dalekowschodnia ROSJA A JAPONIA - porównania" - OTWÓRZ w nowym oknie.
    Galeria zdjęć "JAPONIA - egzotyczna i prawie doskonała" - OTWÓRZ w nowym oknie.

:: OBEJRZYJ PROFILE NASZYCH PILOTÓW :: P O K A Ż

:: ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU W WYPRAWIE :: ZADAJ PYTANIE :: K O N T A K T

OBEJRZYJ LISTĘ WSZYSTKICH NASZYCH WYPRAW I WYCIECZEK :: POKAŻ


OPINIE UCZESTNIKÓW:
    Jadąc na wyprawę do Japonii z Arsobą byłam trochę przerażona, gdyż był to dla mnie pierwszy takiego rodzaju wyjazd, ale mam nadzieję, że nie ostatni.  Mogę jednak stwierdzić, że nie żałuję ani jednej minuty spędzonej w kraju kwitnącej wiśni.
    Duże uznanie dla organizatora i pilota, Jurka Arsoby, który nie zważając na swoje zmęczenie służył nam pomocą i radą 24h/dobę. Świetna organizacja, opieka, sympatyczna, wesoła atmosfera.
    Program wyprawy dawał możliwości poznania nie tylko wspaniałych zjawisk geograficznych, unikalnej flory i bogatej fauny tego zakątka Azji, ale również kultury oraz obyczajów. Dzięki elastycznemu programowi znalazłam w tej wyprawie dużo spontaniczności i dowolności w realizowaniu własnych oczekiwań.
    Takich atrakcji z nutką adrenaliny nie kupicie w pakiecie żadnego biura podróży! Myślę, że długo jeszcze będę wspominała tą wyprawę i wszystkie kolejne z Arsoba Travel…
______________________________________________Magda K., Puck

    Wyprawa do Japonii z firmą Arsoba to wspaniała przygoda. Bogaty program był modyfikowany na bieżąco, aby jak najciekawiej spędzić czas w Kraju Kwitnącej Wiśni. Błyskawicznie przemieszczaliśmy się pociągami, a szczególnie naszymi ulubionymi shikansenami. Różnorodność miejsc noclegowych, poznawanie tajemnic kuchni japońskiej i mnóstwo wrażeń stanowiło o walorach tej wycieczki. Fantastyczna atmosfera to zasługa organizatora i pilota Jurka Arsoby, którego  profesjonalizm i 100% zaangażowanie wpłynęły na bardzo udany wyjazd. Chętnie znowu wybiorę się z Arsobą na poznawanie świata.
______________________________________________Beata, Jasło

    Jestem zdania, że wycieczka do Japonii w takiej konstelacji była czymś niepowtarzalnym i się w takiej formie chyba nie może powtórzyć. Twój urok osobisty sprawił, że wszyscy byli jak zaczarowani. A sztuka teatralna, w której grałeś główną rolę, była godna "teatralnego" Oskara. Dziewczyny w tej sztuce zasłużyły na Oskara za role drugoplanowe. Jurku jesteś wyjątkowy, nie poznałem dotąd nawet w przybliżeniu kogoś podobnego do Ciebie. Może poruszałem się dotychczas w innych płaszczyznach.
______________________________________________Marek, Niemcy

Program wyprawy, został tak dobrany, aby liznąć po trochu "każdej" Japonii. Byliśmy zatem i na dalekiej prowincji, i w sercu wielkich metropolii. Zobaczyliśmy multum świątyń, wspinaliśmy się na malownicze (i aktywne!) wulkany, wieczorami zatracaliśmy się w zatłoczonych dzielnicach Tokio, Kioto i innych wielkich miast, przejechaliśmy niezliczone kilometry wspaniałą japońską koleją, zdobyliśmy Fuji (!), dogłębnie posmakowaliśmy japońskiej kuchni, trochę skubnęliśmy sztuki, tańca, teatru, a nawet japońskiej technologii. Krótko mówiąc otrzymaliśmy Nippon w pigułce.
Nam, niepokornym Słowianom ciężko zrozumieć, że pociągi mogą być punktualne, kierowcy nie przekraczają prędkości, na ulicach może nie być śmietników, a i tak miasto będzie czyste, a dziesiątki ludzi na dworcach potrafią się ustawić w uporządkowane kolejki i nie blokować przejścia kolejnym wychodzącym dziesiątkom pasażerów. Ten kraj po prostu FUNKCJONUJE. To jest niesamowite!
Raz jeszcze podziękowania dla Agatki za super wakacje oraz dla Arsoba Travel za taki bogaty i zróżnicowany program.
______________________________________________Romek, Ruda Śląska