KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

NORWEGIA północna zimowa 7 dni - renifery i zorza polarna, opcja morsowanie


Program archiwalny. Pracownia Podróży Arsoba Travel zakończyła swoją działalność.

NORWEGIA – ojczyzna wikingów, fiordów i zórz polarnych. Państwo nowoczesne, bogate i dobrze zorganizowane. Zapraszamy na siedmiodniową wycieczkę krajoznawczą w kraju przez wielu uznawanym za najpiękniejszy w Europie. W OSLO zwiedzimy wyjątkowe parki i historyczne ulice. W mieście Tromso – 350 kilometrów za kołem podbiegunowym – doświadczymy prawdziwej skandynawskiej śnieżnej zimy. Możemy zażyć kąpieli w wodach Cieśniny Tromsoysundet, wjedziemy kolejką linową na szczyt góry i zwiedzimy wiele ciekawych miejsc. Spodziewamy się oglądać barwne i tajemnicze spektakle natury – piękną zorzę polarną – zima to najlepszy czas na obserwacje tego fenomenu. Tromso znajduje się na wyspie, więc nie grożą nam dzikie zwierzęta. Czeka nas tydzień aktywnej, pełnej wrażeń skandynawskiej przygody.W Oslo poruszać się będziemy pieszo oraz komunikacją miejską. Pod koniec obu dni będzie indywidualny czas wolny.

Po Tromso i okolicy poruszać się będziemy autobusową komunikacją miejską oraz pieszo, aby mieć swobodę i elastyczność. Program w Tromso zakłada zwiedzanie i aktywności przez cały dzień ze światłem słonecznym oraz wieczorami. Część osób może wziąć udział w dodatkowych imprezach – wycieczkach fakultatywnych. Skoordynujemy w taki sposób program zwiedzania, aby te osoby jak najmniej straciły z podstawowego programu zwiedzania. Narty za dodatkową opłatą można zabrać ze sobą lub wypożyczyć na miejscu.
Program jest tak skonstruowany, aby mogły w nim wziąć udział osoby lubiące kąpiele w zimnej wodzie ("MORSY") i 1-2 razy dziennie oddawać się tej rześkiej, zdrowej przyjemności.

        P R O G R A M :

    1 dzień, WARSZAWA (lub inne lotnisko) – OSLO
Zbiórka na lotnisku, spotkanie z pilotem wyprawy Arsoba Travel. Rejestracja na rejs i nadanie bagaży głównych, przelot. Przylot do Oslo, odbiór bagaży, transfer do hotelu. Pójdziemy na spacer po Oslo kierując się najpierw do Ratusza Miejskiego, gdzie zwiedzimy salę, w której wręczana jest Pokojowa Nagroda Nobla. Następnie przejdziemy do gmachu Opery ze świetnym punktem widokowym na dachu. Niedaleko opery znajduje się dobre miejsce na pierwsze morsowanie w Norwegii, dla chętnych. Stamtąd obok zamku i Noblowskiego Centrum Pokoju, a następnie wzdłuż nabrzeża gdzie rybacy sprzedają z kutrów świeże krewetki pójdziemy na znany bulwar Aker Brygge słynący z nowoczesnej zabudowy. Nocleg w Oslo.
    2 dzień, OSLO
Rano po śniadaniu przespacerujemy się ulicą Karl Johans Gate pełną eleganckich sklepów i restauracji. Po drodze osoby chętne będą mogły wstąpić do Galerii Narodowej aby zobaczyć m.in. obraz „Krzyk” Muncha. Pozostali będą mieli wówczas ok. godziny czasu wolnego. Całą grupą przejdziemy pod Pałac Królewski przed którym o 13:30 odbywa się zmiana warty. Później zabytkową dzielnicą Oslo przejdziemy do Parku Vigelanda słynącego z 212 rzeźb przedstawiających niezwykle sugestywnie różne stany ludzkiej natury. Chętni pojadą z pilotem na półwysep Bygdoy aby wykąpać się w malowniczym fiordzie. Pod wieczór możemy nadal spacerować po centrum, lub korzystać z czasu wolnego. Nocleg w Oslo.
    3 dzień, OSLO – TROMSO
Pojedziemy na lotnisko i wsiądziemy w samolot do Tromso. Po 2 godzinach lotu wylądujemy w Tromso i przejedziemy do hotelu, zakwaterujemy się i pójdziemy na spacer po okolicy. Dla chętnych morsowanie blisko hotelu. Nocleg w Tromso.
    4 dzień, TROMSO
Rano dla chętnych poranne morsowanie na plaży obok hotelu. Po śniadaniu pójdziemy na spacer na brzeg Cieśniny Tromsoysundet, skąd rozpościera się panorama wyjątkowego mostu Tromsobrua. Dalej pójdziemy portowymi bulwarami pełnymi drewnianych składów pomalowanych na tradycyjny ciemnoczerwony kolor. Obejrzymy z zewnątrz zabytkową, jedyną drewnianą katedrę w Norwegii oraz bardzo ciekawy architektonicznie budynek centrum arktycznej flory i fauny Polaria (wstęp dla chętnych), obok którego mieści się Norweski Instytut Arktyczny.  Odwiedzimy Plac Targowy Stortorget z zabytkowymi budynkami i pomnikiem rybaka oraz położony nieopodal niewielki skansen, gdzie stoi najstarszy w Tromso dom.  Pojedziemy miejskim autobusem na wycieczkę połączoną ze zwiedzaniem okolic Tromso. W kontynentalnej części miasta wysiądziemy przy marinie w dzielnicy Tromsdalen, gdzie będziemy mogli podziwiać wyspę Tromsoya i Tromso z przeciwnego brzegu cieśniny. Po powrocie do hotelu i odpoczynku, będziemy wypatrywać zorzy polarnej. Wcześniej i w trakcie – morsowanie dla chętnych. Nocleg w Tromso.
        Wycieczka fakultatywna (dla chętnych): kulig zaprzęgiem reniferów wraz z obiadem, z możliwością karmienia reniferów
    5 dzień, TROMSO
Rano dla chętnych poranne morsowanie. Po śniadaniu pójdziemy na dłuższy spacer po kontynentalnej części miasta. Cieśninę przejdziemy pieszo mostem Tromsobrua o długości 1036 m i wysokości 80 m w najwyższym punkcie. Most był w chwili otwarcia (1958 r.) najdłuższy w Europie i jest na liście dziedzictwa kulturowego Norwegii. Po drugiej stronie cieśniny zatrzymamy się przy Arktycznej Katedrze, która swą nazwę zawdzięcza architekturze przypominającej górę lodową. Chętni będą mogli wejść do środka. Z katedry pójdziemy dalej do stóp góry Storsteinen i wsiądziemy w kolejkę linową, która w cztery minuty zabierze nas na wysokość 421 m n.p.m. Z góry podziwiać będziemy przepiękną panoramę Tromso i okolicy. Spacerem wrócimy na wyspę. Objedziemy Tromso dookoła niemal cały czas z widokiem na wodę i fiordy. Przejdziemy się mostem, z którego gdzie nie spojrzeć będziemy mieli piękne widoki. Wieczorem impreza integracyjna przy ognisku. Wcześniej i w trakcie – morsowanie dla chętnych. Dzisiaj również może być widoczna zorza polarna. Nocleg w Tromso.
        Wycieczka fakultatywna (dla chętnych): trekking w butach śniegowych - do wyboru 2 lub 5 godzin
    6 dzień, TROMSO
Rano dla chętnych poranne morsowanie. Po śniadaniu zobaczymy pozostałe ciekawe budynki w Tromso. Przejedziemy mostem Sandnessund na sąsiednią wyspę Kvaloya, gdzie znów przywitają nas fiordy, a ponadto będziemy mogli zobaczyć Tromso od strony zachodniej na drugim brzegu. W drodze powrotnej wysiądziemy z autobusu i pójdziemy na spacer wokół jeziora Prestvannet. O tej porze jest ono zazwyczaj zamarznięte i można po nim bezpiecznie chodzić. Następnie pojedziemy autobusem do dzielnicy Kroken, gdzie przywitają nas górskie potoki i stoki narciarskie. Po południu odwiedzimy Macks Bryggeri -  najdalej na północ położony browar na świecie. Jest tam dobrze wyposażony sklep firmowy, oraz najstarszy w Tromso (od 1928) pub Ølhallen, w którym można spróbować prawie 70 różnych rodzajów warzonego na miejscu piwa i poznać historię miejsca. Można skorzystać z godzinnej wycieczki po browarze z przewodnikiem (dla chętnych). Wieczorem jeśli pogoda dopisze, ostatnia okazja do morsowania i obserwacji zorzy polarnej za kołem podbiegunowym. Nocleg w Tromso.
        Wycieczki fakultatywne (dla chętnych): w ciągu dnia około siedmiogodzinna wycieczka skuterami śnieżnymi po okolicach Tromso; wieczorem wyrusza fakultatywna wycieczka minibusem do miejsca, z którego najlepiej widać zorzę polarną, trwa od 5 do 7 godzin, w zależności od obecności i czasu trwania zorzy
    7 dzień, TROMSO – OSLO – WARSZAWA (lub inne lotnisko)
Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i pojedziemy na lotnisko. Polecimy do Warszawy z konieczną przesiadką w Oslo.

Program autorski. COPYRIGHT: Arsoba Travel 2022
To jest program maksymalny, postaramy się go zrealizować.
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i nie bierze odpowiedzialności za wynikłe w czasie wyprawy utrudnienia, ułatwienia, zmiany programu, trasy, kolejności oferowanych atrakcji, zmiany cen - jeśli owe wynikają nie z jego winy lecz z zaistniałych na miejscu warunków lokalnych, cenowych, pogodowych oraz związanych z kondycją grupy i Uczestników.
Chęć wzięcia udziału w atrakcjach dodatkowych i wycieczkach fakultatywnych należy zgłaszać organizatorowi (przed rozpoczęciem imprezy) lub pilotowi (w czasie trwania imprezy), ze stosownym wyprzedzeniem.

        Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E  :

- logistyka wycieczki, przygotowanie i realizacja;
- bilety lotnicze na trasie Warszawa – Oslo – Tromso – Oslo – Warszawa, w klasie ekonomicznej, w cenie bagaż rejestrowany o wadze do 20 kg  [do limitu: 1700 zł, do rozliczenia*];
- zakwaterowanie w hotelach, ze śniadaniem, wg programu (w standardzie: pokoje 2-osobowe twin lub double z prywatną łazienką);
- wszystkie transfery lotniskowe;
- przejazdy autobusami komunikacji miejskiej w Oslo i Tromso w czasie pobytu;
- wstępy do wszystkich atrakcji wymienionych w programie z wyjątkiem tych z dopiskiem „dla chętnych” i wycieczek fakultatywnych;
- wszystkie wycieczki wg programu z wyjątkiem tych z dopiskiem „dla chętnych”;
- pilot Arsoba Travel przez cały czas trwania imprezy;
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (minimum 30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- specjalnie przygotowany i wydany w formie drukowanej mapnik;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą na pamięci flash - pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wycieczki), wysyłka w terminie do 2 miesięcy po zakończeniu wycieczki;
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę, o której zostanie wcześniej poinformowany drogą mailową przed zakupem biletu i wyrazi zgodę na ten zakup; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.


W cenę za imprezę nie wliczono:
- pozostałego wyżywienia (poza śniadaniami które są w świadczeniach),
- dodatkowych fakultatywnych atrakcji, wstępów, wycieczek (nie zawartych powyżej w "Świadczeniach w cenie" lub z dopiskiem „dla chętnych”),
- wydatków własnych, pamiątek itp.

Kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać ze sobą na wyżywienie to minimum 2000 NOK (koron norweskich). Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na droższe wyżywienie, dodatkowe atrakcje, wybrane wycieczki fakultatywne, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

Przeczytaj opinie Uczestników wypraw i wycieczek Arsoba Travel :: przejdź do listy OPINIE

Skontaktuj się z nami, zadaj pytania, zgłoś chęć udziału :: przejdź do formularza KONTAKT

Zobacz listę wszystkich naszych wypraw i wycieczek :: przejdź do listy WYPRAWY i WYCIECZKI

Obejrzyj profile naszych pilotów i współpracowników :: przejdź do listy PROFILE