KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Terminy:  20 października - 31 października 2019
              
inne terminy do indywidualnego uzgodnienia

Cena: od 8800 zł/os. (zależna od ilości osób w grupie)
Grupa: od 2 uczestników
Charakter: wycieczka krajoznawczo - kulturowa

    Odkryj z nami cuda OMANU - to wyjątkowy, piękny i przyjazny kraj na wschodnim cyplu Półwyspu Arabskiego. Na terytorium zbliżonym powierzchnią do Polski żyje tylko ok. 3 mln pokojowych i gościnnych, czystych i eleganckich Omańczyków. Ten tak mało znany region, pod wodzą sułtana Qabosa przez ostatnie 30 lat z zacofania i izolacji zmienił się ogromnie - teraz w każdej wiosce jest nowa szkoła a w większych miasteczkach szpitale - i wszędzie dobrze wyedukowana kadra pracowników. Oman ma więcej świetnych dróg szybkiego ruchu niż Polska! Jest tu bardzo bezpiecznie, a policja prawie nie ma co robić - gdyż Omańczycy głęboko i rzetelnie odnoszą się do reguł swojej wiary, jednocześnie okazując na co dzień postawę wyjątkowo przyjazną i otwartą na inne kultury oraz cudzoziemców.
    W ciągu tygodnia pokażemy Ci, jak bardzo różnorodny krajobrazowo to kraj, przyjazny i smaczny (kuchnia arabsko-hindusko-pakistańska). Zajrzymy w głąb Wielkiego Kanionu w urzekających przestrzenią górach, odpoczniemy na pięknych, bezludnych plażach, podejrzymy podwodne życie przy czystych rafach koralowych w ciepłym morzu, wjedziemy w jedną z najstarszych pustyń świata i przenocujemy pod kosmicznie rozgwieżdżonym niebem.
Na koniec przelecimy na południe Omanu do Salalah, gdzie zwiedzimy  inny region z jego atrakcjami i zrelaksujemy się nad morzem z dzikimi plażami.
    Gwarancja dobrej, ciepłej pogody i słońca!
!

Od ilości osób w grupie zależeć będzie cena za osobę:
11100 zł/os (2 uczestników)
9800 zł/os (3 uczestników)
9300 zł/os (4
uczestników)
8800 zł/os (5 uczestników)
          P R O G R A M ::


    1 dzień – WARSZAWA
Wylot z Warszawy lub dowolnego innego lotniska na świecie.
    2 dzień – MASKAT
Przylot do Maskatu, zakwaterowanie w hotelu. Pierwsze spotkanie z miejscową kuchnią (arabsko – hinduską), wymiana pieniędzy, wizyta w centrum handlowym. Relaks na plaży miejskiej Al Azaiba nad Zatoką Omańską. Zwiedzanie stolicy, spacer po centrum. Spacer po wzgórzach i wadi. Spacer promenadą, park Riyam. Wizyta na targu – Mutrah Souq. Pałac Sułtana Qabosa. Nocleg w hotelu w Maskacie.
    3 dzień – MASKAT, WADI DAYQAH, WADI SUWAYH
Zwiedzanie największego meczetu Omanu sułtana Qaboosa bin Saida (z gigantycznymi żyrandolem i dywanem). Wyjątkowe i ciekawe muzeum nafty i gazu oraz energii odnawialnych. Wycieczka do Wadi Dayqah – Al Mazari, nowa tama i Wadi As Suwayh. Fotogeniczne krajobrazy, miłe jeziorka do kąpieli i odpoczynku. Nocleg w hotelu w Maskacie.
    4 dzień – MASKAT i wybrzeże – rejs / AS SIFAH
Dzień przeznaczony na relaks, czas wolny. Do wyboru:
- rejs łodzią na wyspę, ze snorkowaniem lub nurkowaniem. Dla osób lubiących oglądać podwodne życie przy rafach koralowych, przybrzeżne wody Omanu należą do najatrakcyjniejszych miejsc świata. Relaks na plaży, kąpiele w morzu;
- plaża As Sifah – malownicza kręta trasa, relaks, odpoczynek na plaży i kąpiel w morzu z ciepłą, fantastyczną wodą.
Nocleg w hotelu w Maskacie.
    5 dzień – WADI SHAB  – WADI TIWI – SUR
Wycieczka - spacer kanionem Wadi Ash Shab, na końcu kąpiel w płytkich jeziorkach z krystalicznie czystą wodą. Zajrzymy do kanionu Wadi Tiwi. Przejazd do Sur, zakwaterowanie. Zwiedzanie Sur. Nocleg w hotelu w Sur.
    6 dzień – PUSTYNIA WAHIBA SANDS
Wycieczka na pustynię Ramlat Al Wihibah (Wahiba Sands). Przejazd samochodem terenowym przez wydmy, do pustynnego obozu stałego, tam 3 posiłki, kawa, herbata, zimne napoje. Dla chętnych (za dopłatą): możliwość jazdy terenowym autem po wydmach, na wielbłądach, zjazdy z wydm na deskach, wizyta w tradycyjnej beduińskiej pustynnej wiosce, fajka wodna (szisza).  Nocleg biwakowy na pustyni, pod rozgwieżdżonym niebem, przy ognisku i tradycyjnej arabskiej muzyce oraz tańcach (jeśli będzie miejscowy zespół).
    7 dzień – GÓRY AL HAJAR AL GHARBI
Spektakularne krajobrazy pasma górskiego Zachodni Hajar, Al Hajar Al Gharbi. Zajrzymy w głąb Wielkiego Kanionu, z widokiem na góry Jabal Khawr i Jabal Misht. Z górskiej wioski Al Khitaym przespacerujemy się zboczem kanionu Wadi Nakhar. Odwiedzimy opuszczone stare kamienne miasto przy Wadi Ghul. Nocleg w hotelu w Nizwa lub Bahla.
    8 dzień – NIZWA, BAHLA - SALALAH
Odwiedzimy dwa niewielkie, historyczne miasta u podnóża majestatycznych gór, Nizwę i Bahlę. Zwiedzanie fortu w Nizwa i starego miasta. Zwiedzanie fortu w Bahla (Unesco). Przejazd do Maskatu. Supermarket i tradycyjny targ. Transfer na lotnisko. Przelot do Salalah (ok. 1 godzina). Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Salalah.
    9 dzień – okolice Salalah: GÓRY KSIĘŻYCOWE, MIRBAT, TAVI ATAYR, KHAWR RURI
Przejazd przez Góry Księżycowe, niesamowite krajobrazy. W Mirbat, sennej rybackiej mieścinie z zamkiem, zobaczymy ruiny grobowca islamskiego uczonego Mohammeda Bin Ali, wokół stary cmentarz. Odwiedzimy jeden z największych lejów krasowych świata Tavi Atayr (szeroki na 150 m, głęboki na ponad 200) – można zejść w głąb do połowy i nasłuchiwać treli setek ptaków. Trawertynowa ściana - kurtyna 150 m wysokości. Ruiny starożytnego miasta Khawr Ruri i laguna (Unesco). Nocleg w hotelu w Salalah.
    10 dzień – OKOLICE SALALAH
Kąpiel w ciepłym morzu. Gejzer jaskiniowy na wybrzeżu. Serpentyny Wadi Aful, zjazd na plażę i kąpiel. Niesamowite klify o wysokości prawie 1 kilometra. Nocleg w hotelu w Salalah.
    11 dzień – SALALAH - MASKAT
Wizyta w dzielnicy z zakładami krawieckimi (dish dashe, czapki) oraz sklepami z kadzidłem, perfumami i pamiątkami. Uliczki pełne straganów z bananami, kokosami i daktylami z miejscowych plantacji. Wizyta na lokalnym targu spożywczym. Muzeum Kraju Kadzidła i marynistyki.
Przelot z Salalah do Maskatu (ok. 1 godzina). Przelot powrotny.
    12 dzień – WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

PROGRAM AUTORSKI: JERZY ARSOBA
COPYWRIGHT: ARSOBA TRAVEL 2017

    Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E :

- logistyka wyprawy, przygotowanie i realizacja;
- bilet lotniczy Warszawa – Maskat – Warszawa [do limitu: 2600 zł, do rozliczenia];
- bilety lotnicze na trasie Maskat – Salalah – Maskat;
- wiza turystyczna 10-dniowa;
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- 8 noclegów w hotelach (apartamenty z osobnymi sypialniami dwuosobowymi, łazienkami, kuchnią i salonem, lub pokoje
  dwuosobowe z łazienką);
- 1 nocleg na pustyni (wyżywienie FB, stałe namioty dwuosobowe, nocleg na łóżkach z pościelą, bez łazienki);
- wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje), z napojami bezalkoholowymi, w miejscowych obiektach gastronomicznych
  o zróżnicowanym standardzie;
- pilot, jednocześnie kierowca Arsoba Travel przez cały czas trwania wyprawy, w Omanie;
- opłaty za wstęp do wszystkich wymienionych w programie obiektów i atrakcji (oprócz rejsu w 4 dniu);
- wszystkie przejazdy wynajętymi samochodami przez cały czas trwania wyprawy;
- dojazd samochodem terenowym na camping na pustyni, we dwie strony;
- paliwo, ubezpieczenie auta, koszty eksploatacyjne, opłaty parkingowe;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na płycie dvd i na pamięci typu flash – pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane
  w czasie wyprawy);
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* jeśli cena biletu lotniczego przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.
    Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 3% ceny wyprawy.

Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 3% ceny wyprawy.
Uczestnicy na miejscu pokrywają swoje koszty: dodatkowego wyżywienia, napojów, wydatki własne, rejs łodzią ze snorkowaniem, sprzęt, posiłek i napoje (około 80 USD) lub z nurkowaniem i sprzętem nurkowym (dodatkowo około 50 USD).
Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą to szacunkowo 100 USD + na ew. rejs. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na pamiątki, dodatkowe atrakcje, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

Cena nie zawiera:
- wydatków własnych, napojów alkoholowych,
- dodatkowych wydatków na aktywności poza programem (na pustyni)
- rejs łodzią ze snorkowaniem lub nurkowaniem.


Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

:: OBEJRZYJ PROFILE NASZYCH PILOTÓW :: P O K A Ż

:: ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU W WYPRAWIE :: ZADAJ PYTANIE :: K O N T A K T

OBEJRZYJ LISTĘ WSZYSTKICH NASZYCH WYPRAW I WYCIECZEK :: POKAŻ


OPINIE UCZESTNIKÓW:
      Pierwsza myśl kiedy rewiduję swoją wiedzę na temat Omanu sprzed wyjazdu? Hm..to chyba jedyne państwo, które zaczyna się na literę 'O'...Po 14 dniach mój sposób postrzegania tego kraju diametralnie się zmienił. Dzięki elastycznemu i intensywnemu planowi mieliśmy możliwość zapoznania się z lokalną kulturą, przesiąknięcia zwyczajami i nawykami mieszkańców tego pustynnego terenu, zwiedzenia mniej i bardziej znanych atrakcji, jak również wypocząć w iście omańskim stylu-na dziewiczych plażach lazurowego Oceanu Indyjskiego delektując się smakiem shishy i gęstych koktajlów o zachodzie słońca. Pan Jurek z niesamowitym polotem opracował program pod nasze potrzeby, nie pomijając naszych najdziwniejszych nawet próśb i uwag. Pisany przeze mnie na bieżąco dziennik ma ponad 100 zapisanych stron, co niewątpliwie może być dowodem na mnogość atrakcji i przygód podczas wyprawy. Posiłek w rodzinie omańskiej, noce na pustyni, całodzienny treking po górach - to tylko część niespodzianek jakimi zostaliśmy uraczeni. Niestety wyjazdy z Arsoba Travel mają jedną zasadniczą i niepodważalną wadę. Używany przez Jurka i spółkę czasospowalniacz nie działa najlepiej i nawet najdłuższa podróż mija szybko jak randka z piękną dziewczyną.

___________________________________________Piotrek, Stargard Szczeciński

Pomysł wyjazdu do Omanu pojawił się nagle. Od samego początku jednak to "nienamacalne coś" ciągnęło mnie żeby tam pojechać. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że ani przez chwilę nie żałowałem tej decyzji. Kraj, o którym nie myśli się planując wakacje, lub rozmawiając ze znajomymi o wymarzonych miejscach na wyjazd, okazał się jednym z najciekawszych miejsc jakie w życiu udało mi się zobaczyć. Przede wszystkim wrażenie robi ogrom wytworów natury. Góry, kaniony, ocean towarzyszą dosłownie przez cały czas podróży po Omanie i wciąż przypominają, jak mali jesteśmy w porównaniu z ogromem naszego świata. Przez cały ten czas miałem wrażenie obcowania sam na sam z naturą - dziką, surową i nietkniętą przez człowieka. Nie ma tłumów turystów, ba powiedziałbym nawet, że w ogóle nie ma turystów, dzięki czemu nie ma też "turystycznej tandety", która skutecznie psuje wrażenia w wielu innych częściach świata. Oman jest jednym z takich miejsc, które jeszcze bronią się przed zalewem ludzi z aparatami i zdaje się nie przejmować światem, który ciągle biegnie do przodu. Tutaj miałem możliwość przyjrzenia się z bliska jak wygląda miejsce, w którym czas się zatrzymał, wszystko emanuje spokojem i oszałamiającym pięknem.

___________________________________________Bartek, Warszawa