KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

PERU 17 dni – wszystkie oblicza barwnego kraju


Termin:  10 - 26 września 2022 (jest 7 osób)     
             16 - 31 stycznia 2023


Cena: od 14300 zł/os.  (zależna od ilości osób w grupie)
Grupa: od 2 do 10 uczestników
Charakter: wycieczka krajoznawczo - kulturowa, z lekkimi trekkingami

PERU jest różnorodne, złożone, barwne. Jest to trzecie co do wielkości państwo Ameryki Południowej, położone po zachodniej stronie tego kontynentu, od południowego Pacyfiku do rozległej części pasma górskiego Andów. Kraj obejmuje tropikalną dżunglę, pustynię, znajduje się tu najwyżej położone jezioro na świecie. Aż 12 obiektów i obszarów zostało objętych ochroną UNESCO ze względów kulturowych lub przyrodniczych.
Peru to kraj o bogatej, wielowiekowej historii. Na terenie obecnego państwa w okresie prekolumbijskim istniały rozwinięte cywilizacje indiańskie. Możemy dziś zwiedzać ruiny ich wspaniałych miast i twierdz, poznawać archeologiczne dziedzictwo, przemierzać ich szlaki. Największą atrakcją jest trekking na Machu Picchu – poznanie symbolu królestwa Inków i dzisiejszego Peru. Z powietrza zobaczymy ciągnące się kilometrami geoglify wyryte w jałowej ziemi w Nazca, których funkcji i znaczenia do dziś nikt nie potrafi wyjaśnić. Warte uwagi są też młodsze zabytki Peru. Hiszpańscy konkwistadorzy utworzyli tu największe i najbogatsze wicekrólestwo Hiszpanii. Kolonialna przeszłość Peru wciąż jest żywa i wzbudza emocje, ale również zachwyca architekturą.
Poznamy niezwykłą przyrodę tego kraju. Odwiedzimy region Madre de Dios i poznamy dżunglę amazońską. Wybierzemy się na krótką wycieczkę na Islas Ballestas i odwiedzimy wyspy na jeziorze Titicaca: tradycyjne pływające wyspy Uro oraz Taquile, której mieszkańcy surowo przestrzegają tradycji. Zobaczymy też Kanion Colca – uważany za najgłębszy kanion na ziemi, oraz fotogeniczne Góry Tęczowe.
Doświadczenie, jakim jest podróż do Peru, jest pełne: wizualne, namacalne, dźwiękowe i smakowe.


        P R O G R A M :

    1 dzień, WARSZAWA – przelot – LIMA
Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie (lub na lotnisku w Berlinie). Spotkanie z pilotem wyprawy. Rejestracja na rejs i nadanie bagażu głównego, przelot z koniecznymi przesiadkami. Przylot do Limy – stolicy i najważniejszego centrum przemysłu i handlu w państwie. Jeśli będzie czas, udamy się jeszcze na wieczorny spacer po mieście. Nocleg w Limie.
    2 dzień, LIMA
Rano po śniadaniu wykwaterujemy się, zostawimy bagaże w depozycie i pójdziemy na zwiedzanie głównych atrakcji stolicy. Podczas spaceru po starym mieście zobaczymy najładniejszy plac stolicy Plaza Mayor, przy którym znajduje się pałac prezydencki, ratusz i katedra oraz fontanna z XVI wieku. Deptakiem pójdziemy na plac San Martin. Powłóczymy się po historycznym centrum. Warte obejrzenia jest Archeologiczne Muzeum Narodowe i Limańskie Muzeum Złota (dla chętnych). Wieczorem odwiedzimy 8-miohektarowyo Park Rezerwy z wieloma rzeźbami i fontannami. El Circuito Mágico del Agua, to największy na świecie kompleks 13 fontann, oferujących kolorowe wodno-laserowe widowisko w rytm muzyki. Zaskoczyć nas może m.in. 35-metrowy tunel wodny i Magiczna Fontanna ze strumieniem wody o wysokości ponad 80 m. Nocleg w Limie.
    3 dzień, LIMA – PUERTO MALDONADO – MADRE DE DIOS – ECOAMAZONIA LODGE
Wcześnie rano zjemy śniadanie i pojedziemy na lotnisko. Po przylocie do Puerto Maldonado, zostaniemy odebrani z lotniska, przygotujemy się do wyjazdu w dżunglę i zostawimy w depozycie nasze główne bagaże. Na wycieczkę można zabrać wyłącznie bagaż podręczny (mały – średni plecak). W Puerto Capitania wsiądziemy na łódź motorową i popłyniemy 30 km szeroką rzeką Madre de Dios w kierunku granicy z Boliwią. Po ok. godzinie spokojnego rejsu dopłyniemy do Ecoamazonia Lodge – to ośrodek w dżungli, zapewniający wszelkie wygody, położony na powierzchni 5000 ha. Ten teren od 25 lat otoczony jest ścisłą ochroną, aby zachować jego walory przyrodnicze. Zameldujemy się w bungalowach i zjemy lunch. Pójdziemy z przewodnikiem na spacer do niewielkiego jeziora Caiman Cocha, w którym żyją kajmany i kajmany czarne. Po powrocie do hotelu będzie na nas czekać pyszna kolacja, po której będzie sporo czasu wolnego. Będzie można skorzystać z bogatej oferty baru oraz gier, do dyspozycji gości jest również basen i hamaki. Nocleg w bungalowach, w rejonie dżungli tropikalnej.
    4 dzień, ECOAMAZONIA LODGE –  APU VICTOR – WYSPA MAŁP – ECOAMAZONIA LODGE
Rano obudzi nas piękny śpiew amazońskich ptaków. Chętni będą mogli obejrzeć wschód słońca wstającego nad rzeką. Po solidnym śniadaniu wyruszymy doświadczyć amazońskiej dżungli. Zaczniemy od spaceru głęboko w las deszczowy, specjalnie przygotowanym szlakiem. Przewodnik będzie stopniowo wprowadzał nas w tajemnice dżungli, pokazując nam różnorodność flory i fauny, opisując jak miejscowa ludność od wieków wykorzystuje właściwości tego wszystkiego co ją otacza. Dojdziemy do jeziora Apu Victor otoczonego wielkimi drzewami. Z łodzi oraz punktu widokowego będziemy podziwiać panoramę jeziora i obserwować ptaki shansho, papugi, tukany, czaple, kajmany i żółwie. Po kilku godzinach wrócimy do hotelu na lunch. Popołudniu w odwiedzimy Wyspę Małp, unikalne miejsce w sercu rzeki Madre de Dios. Podczas spaceru będziemy obserwować krajobrazy z bujną florą, która jest schronieniem dla kilku gatunków małp. Tutaj są chronione i rozmnażają się w naturalnym środowisku takie gatunki jak Marmozety (małpy lwie), kapucyny brązowe i białe. Na wyspie będziemy prawie do zachodu słońca, do ośrodka wrócimy wraz ze zmierzchem w dżungli. Po kolacji będzie czas na relaks. Nocleg w bungalowach, w rejonie dżungli tropikalnej.
    5 dzień, PUERTO MALDONADO – CUSCO
Rano po śniadaniu wsiądziemy na łódź i wrócimy do Puerto Maldonado. Odbierzemy z depozytu nasze bagaże i zostaniemy zawiezieni na lotnisko, a jeśli wystarczy czasu to odwiedzimy jeszcze lokalny bazar. Przelecimy do Cusco, które leży na wysokości 3 400 m n.p.m. (Lima i pobyt w dżungli na wysokości 150 m). Resztę dnia poświęcimy na zwiedzanie centrum Cusco i czas wolny w Imperialnym Mieście, a nasze organizmy będą się stopniowo adaptować do wysokości na jakiej się znajdziemy. W czasach swojej świetności, Cusco było „pępkiem świata”, potężnym jak Rzym i przypuszczalnie bogatszym. Stąd do Ekwadoru i Chile rozciągał się teren panowania Inków, tzw. Tawantinsuyu, „Królestwo czterech kierunków nieba”. Hiszpańscy konkwistadorzy pod dowództwem Pizzara przejęli miasto bez walki w 1533 r. Próba odbicia miasta, czyli powstanie Manco Inki w 1536 r. zakończyła się odbiciem twierdzy Saqsaywaman. Z całego królestwa przybyli przywódcy z 200 tysiącami wojowników i Hiszpanie przeżyli ofensywę dzięki wielkiemu szczęściu. Po powstaniu miasto było zniszczone. Hiszpanie odbudowali je na pozostałościach ruin. W 1650 roku, w wyniku trzęsienia ziemi większość kolonialnych budowli się zawaliła, ale stare mury inkaskie pozostały. W mieście warto zobaczyć kwadratowy plac Plazza de Armas, katedrę, kościół Iglesia La Compania, pozostałości Świątyni Słońca, Muzeum Inków w Pałacu Almirante oraz Muzeum Sztuki Prekolumbijskiej. Całe historyczne, zabytkowe centrum wpisane jest na listę Unesco. Spacery siecią setek wąskich, klimatycznych uliczek z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń i pięknych zdjęć. Nocleg w Cusco.
    6 dzień, CUSCO – ŚWIĘTA DOLINA INKÓW
Cały dzień zajmie nam wycieczka do Świętej Doliny Inków. Zaczniemy od wizyty na tarasach solnych. Jest to ponad 4000 poletek, zasilanych systemem kanalików z jednego źródła bijącego z wnętrza ziemi. Woda jest wysoko zmineralizowana, z przewagą soli. Ujęcie to wykorzystywane było na długo przed nastaniem cywilizacji Inków. W porze suchej woda na poletkach odparowuje i pozyskuje się sól białą, różową oraz brązową. Teren można zwiedzać, jest bardzo fotogeniczny. Dalej pojedziemy do Moray. To tutaj Inkowie zbudowali w czasach swojej świetności (XIV-XV w.) zadziwiający do dzisiaj swoją precyzją i rozmachem, system tarasów. Miejsce to było swoistym laboratorium. Z rozmaitych regionów i ekosystemów sprowadzano nasiona i sadzonki roślin, warzyw oraz owoców, hodowano, wzbogacano, eksperymentowano – uzyskując najlepsze i najodporniejsze odmiany. Następnie wykorzystywano je do upraw w określonych regionach Imperium. Archeolodzy doliczyli się 250 różnych nasion i odmian. Większość systemu zachowała się w świetnym stanie do dnia dzisiejszego i budzi podziw. Spacery po terenie i nad nim zajmą nam ok. 2 godzin. Następnie przejedziemy do miejscowości Urubamba, gdzie będziemy mieli czas wolny na obiad (koszt posiłku nie jest uwzględniony w wycieczce). Popołudniu zobaczymy imponujący kompleks ruin z czasów Inków - Ollantaytambo. Po drodze będziemy mogli zobaczyć całą dolinę i zagłębić się w historię Inków. Miasto miało duże znaczenie religijne – tu grzebano serca zmarłych władców inkaskich, podczas gdy ich mumie chowano w Świątyni Słońca w Cusco. Archeolodzy uważają, że to miejsce było święte również dla przedinkańskich kultur, których pozostałości również zobaczymy. W ruinach znajduje się formacja skalna reprezentująca boga Inków Wiracocha, niedokończona Świątynia Słońca, Świątynia Wody. Święta Dolina była bez wątpienia kluczowym obszarem osadnictwa dla Inków; to połączenie przyjemnego klimatu i żyznych równin, dających niezwykłą obfitość wysokim Andom. Tutaj Inkowie wyrzeźbili w górskich zboczach obszerne konturowe tarasy i kanały nawadniające. Miasteczko Ollantaytambo jest bardzo klimatyczne, fotogeniczne. Będzie czas wolny na samodzielne zwiedzanie, zakupy pamiątek (mnóstwo wyrobów odzieżowych, dzierganych, biżuterii, pamiątek), relaks w jednej z wielu kawiarenek i restauracji. Około godziny 18-20 wrócimy do Cusco. Czas wolny na kolację i odpoczynek. Nocleg w Cusco.
    7 dzień, GÓRY TĘCZOWE, CZERWONA DOLINA – CUSCO
Dzisiaj zaplanowaliśmy wycieczkę w Góry Tęczowe (Rainbow Mountains). Wyruszymy ok. godz. 3 w nocy. Ok. godz. 6 rano przyjedziemy do miejscowości Cusipata lub Pitumarka i zjemy śniadanie. Ruszymy na szlak, którego łączna długość to około 8 km w obie strony, a suma wzniosów ok. 400 m. Startujemy z parkingu na wysokości ok. 4650 m npm, a punkty widokowe są na wysokościach 5050 m npm. Widoki po drodze robą wrażenie: kolory dolin, widoki na zaśnieżoną górę Ausangate 6384 m npm. Punkty widokowe na Vinicunca (Górę 7 Kolorów) oraz na Czerwoną Dolinę są spektakularne. Po szlaku będziemy szli spokojnie, miarowo, kontrolując swoją wydolność oddechową i krążeniową – wszak to spora wysokość. Choroba wysokościowa może zaskoczyć, jednak nie wszyscy chorują na dużych wysokościach i trudno jest przewidzieć, kogo może to dotknąć. Pomocne jest picie herbaty koka, hydratów i wody. Organizator wycieczki dysponuje zestawem pierwszej pomocy i zbiornikiem tlenu. Przewodnicy są przeszkoleni i przygotowani na każdy rodzaj sytuacji awaryjnej, która może wystąpić podczas wędrówki. W cenie wycieczki jest śniadanie oraz obiad. Do naszego hotelu w Cusco wrócimy późnym popołudniem, ok. godz. 17-18. Reszta dnia to czas wolny na odpoczynek, spacery po miasteczku, kolację i przepakowanie się na dwa kolejne dni. Nocleg w Cusco.
    8 dzień, CUSCO – AGUAS CALIENTES
Wcześnie rano wykwaterujemy się z pokoi i zostawimy nasze główne bagaże w depozycie hotelu (wrócimy do niego). Pociągiem Peru Rail „Expedition” pojedziemy w kierunku Machu Picchu. Po około 3 godzinach jazdy wysiądziemy w miejscu, gdzie zaczyna się część słynnego szlaku Inca Trail. Zaczniemy wędrówkę z wysokości ok. 2100 m n.p.m. do kompleksu archeologicznego Wiñay Wayna położonego na wysokości 2650 m n.p.m., który najprawdopodobniej był domem starożytnego kapłana Machu Picchu. Odpoczniemy, zjemy lunch przygotowany przez naszego przewodnika i będziemy kontynuowali wędrówkę do Puerta del Sol (Inti Punku), mitycznej bramy do twierdzy Machu Picchu, znajdującej się na wysokości 2750 m n.p.m. Stamtąd będziemy mieli doskonały widok na ten cud świata z góry. Gdy już nacieszymy oczy, zejdziemy na wysokość 2400 m n.p.m. do wejścia na teren Machu Picchu i zjedziemy autobusem na dół do miasteczka Aguas Calientes (2050 m n.p.m.), gdzie odpoczniemy po długiej wędrówce. Nocleg w hotelu w Aguas Calientes.
    9 dzień, MACHU PICCHU
Musimy wstać przed 5 rano. Odbierzemy pakiety śniadaniowe i pójdziemy na autobus, który zawiezie nas do Machu Picchu. Gdy już się tam znajdziemy, przywita nas imponujący wschód słońca nad starożytnymi ruinami. Potem rozpoczniemy naszą wycieczkę po kompleksie archeologicznym, podczas której dowiemy się więcej o historii i tajemnicach tego fascynującego miejsca. To najpiękniejsze i najbardziej zagadkowe miasto Inków chronione przez Unesco zarówno ze względów kulturowych, jak i przyrodniczych. Miasto leży na wysokości od 2470 do 2530 m n.p.m. i jest z trzech stron otoczone stromymi skałami, a na jego końcu wznosi się szczyt Wayna Picchu / Huayna Picchu. Składa się na niego 216 budynków, pałaców i świątyń, połączonych schodami i przejściami, a całe miasto otoczone jest tarasami. Będziemy mieli dużo czasu na swobodne poruszanie się po Machu Picchu, kontemplowanie go po swojemu i zrobienie masy zdjęć. Możemy przespacerować się aby obejrzeć most Inca Bridge – około 40 minut w obie strony. Z powrotem do Aguas Calientes planujemy zjechać ponownie autobusem tą samą drogą. Odpoczniemy i posilimy się przed odjazdem pociągu powrotnego. Przejazd pociągiem i autobusem zajmie nam 4 godziny, do Cusco wrócimy około godziny 19. Nocleg w Cusco.
    10 dzień, CUSCO – PUNO
Tego dnia czeka nas długi, 10-ciogodzinny przejazd autobusem turystycznym do Puno nad jeziorem Titicaca. Piękna widokowo trasa wiedzie przez Andy i dochodzi do 4 335 m n.p.m (Abra La Raya). Po drodze przewidziane są przystanki w ciekawych miejscach i przerwa na lunch. Jezioro Titicaca znajduje się na wysokości 3 812 m n.p.m. i jest najwyżej położonym jeziorem na świecie. Jego przeciętna głębokość wynosi od 140 do 180 m (maksymalna 281). Jezioro ma 190 km długości i 80 km w najszerszym miejscu, powierzchnia wynosi 8372 km², co sprawia, że jest to trzecie co do wielkości jezioro w Ameryce Południowej. Nocleg w Puno.
    11 dzień, PŁYWAJĄCE WYSPY UROS I WYSPA TAQUILE
Tego dnia zobaczymy wyjątkowe pływające wyspy Uros i popłyniemy na wyspę Taquile. Uros to ponad 70 wysp, zbudowanych przez Indian z plemienia Uro. Grube na 4 metry wyspy unoszą się na wodzie. Ludność wykorzystuje do budowy wysp, domów i canoe, trzcinę totora – barcos de to toros. Żeby dostać się na którąś z Uros, trzeba skorzystać z indiańskich barcos, które stanowią tu jedyny środek komunikacji. Na wyspę Taquile można dostać się motorówką. Wyspa była jednym z ostatnich miejsc na terenie obecnego Peru opierających się hiszpańskiej kolonizacji. Miejscowa ludność bardzo pielęgnuje dawne tradycje – z tego powodu wyspa wpisana jest na listę Unesco. Mieszkańcy stosują w swej społeczności zasady kolektywizmu oraz inkaskiego kodeksu moralnego: nie kradnij, nie kłam, nie leń się. Na wyspie nie ma dróg ani pojazdów mechanicznych, nie ma też hoteli, policji, kotów ani psów (te ostatnie służą zdaniem Taquileños do stróżowania, więc łamałyby tradycyjny kodeks moralny, leniąc się w społeczności wolnej od kradzieży). Nocleg w Puno.
    12 dzień, JEZIORO TITICACA – CHIVAY / YANQUE (Colca Canyon)
Przejedziemy autobusem sześć godzin do miasta Chivay, zatrzymując się po drodze, podziwiając krajobrazy jezior, lagun, hodowle pstrągów i wypatrując flamingów. Po drodze będą przystanki. Przejedziemy wysokość 4 800 m n.p.m. Zatrzymamy się w Chivay - miasteczku nad Rio Colca, w okolicach kanionu Colca. Niedaleko Chivay znajdują się gorące źródła, do których pojedziemy się wykąpać (dla chętnych). Wieczorem możemy przy okazji kolacji obejrzeć lokaleskie tańce peruwiańskie (dla chętnych). Nocleg w Chivay.
    13 dzień, KANION COLCA – AREQUIPA
Rano udamy się na wycieczkę po kanionie Colca, odwiedzając małe andyjskie wioski i docierając do punktu widokowego Mirador Cruz del Condor. Kanion, którego ściany wznoszą się z jednej strony na ponad 3200 m nad poziom rzeki, a z drugiej na 4200 m, według wielu źródeł jest uważany za najgłębszy kanion na Ziemi (jest dwa razy głębszy od Wielkiego Kanionu Kolorado w USA). Kanion ma długość 120 kilometrów. Różnica poziomów między jego wlotem (3050 m n.p.m.) a wylotem (950 m n.p.m.) wynosi 2100 m. Dno kanionu Colca przypomina krajobraz księżycowy, pokryty głazami i pozbawiony jakiejkolwiek roślinności. Potem przejedziemy około 4 godziny do Arequipa – drugiego, co do wielkości miasta w Peru. Nocleg w Arequipa.
    14 dzień, AREQUIPA – NAZCA
Zwiedzanie i czas wolny w Arequipa. Starówka z kolonialnymi zabytkami, należącymi do najpiękniejszych w kraju, została wpisana na listę Unesco. Warto przespacerować się wokół Plaza de Armas, zobaczyć katedrę, kościół jezuicki oraz koniecznie odwiedzić Klasztor Świętej Katarzyny (Monasterio de Santa Catalina) zbudowany w XVI wieku. Arequipa leży na wysokości ok. 2300 m n.p.m. w otoczeniu ośnieżonych 6-ściotysięczników Cordillera Volcanica z wulkanemu El Misti i najwyższym szczytem Chachani. Intelektualna stolica współczesnego Peru nazywana jest również Białym Miastem, z powodu budowli wzniesionych z białej skały wulkanicznej o nazwie sillar. Wieczorem wsiądziemy w nocny autobus jadący do Nazca. Nocleg w nocnym autobusie.
    15 dzień, LOT NAD RYSUNKAMI Z NAZCA – PARACAS
Rano, po przyjeździe do Nazca, zakwaterujemy się w pokoju hotelowym i odświeżymy (jeden-dwa pokoje wynajęte dla grupy, na depozyt bagaży, prysznic itp.). Następnie przejedziemy na lotnisko i udamy się w pół godzinny lot małym samolotem nad Rysunkami Nazca. Oglądane z góry linie, stworzone przez Indian kultury Nazca między rokiem 300 p.n.e. a 900 n.e., przypominają kształtem zwierzęta, rośliny lub figury geometryczne. Rysunki stworzono, usuwając z powierzchni czerwony żwir i odsłaniając jaśniejszą, żółtobiałą glebę. Ryty mają średnio 20 centymetrów głębokości i około metra szerokości. Na płaskowyżu Nazca znajdują się setki geoglifów, które przedstawiają zarówno pozornie przypadkowe zbiory figur geometrycznych: kwadratów i trójkątów oraz prostych linii ciągnących się nawet przez 8 kilometrów, jak i ogromne wizerunki zwierząt i roślin. W sumie jest to 800 linii prostych, 300 figur geometrycznych (geoglify) and 70 kształtów zwierzęcych i roślinnych (biomorfy). Do najsłynniejszych należą: pająk z 40-metrowymi odnóżami, kondor o przekroju 120 metrów, koliber, orki, małpy, pies, kaktusy, kwiaty, ryby. Po locie, jeśli będzie czas, przespacerujemy się po miasteczku i zjemy obiad, następnie z hotelu odbierzemy nasze bagaże. Po południu przejedziemy autobusem do Paracas. Wieczorem, na plaży znajdziemy wiele małych restauracyjek serwujących bogactwo ryb i owoców morza. Nocleg w Paracas.
    16 dzień, PARACAS – WYSPY BALLESTAS – LIMA – przelot
Rano popłyniemy na wycieczkę łodzią z portu Chaco na wyspy Ballestas. Po drodze, na stoku Półwyspu Paracas, zobaczymy El Candelabro, olbrzymi geoglif w kształcie kandelabru, stworzony około 200 roku p.n.e. Islas Ballestas są rezerwatem przyrody – zamieszkuje je wiele gatunków ptaków i ssaków morskich, między innymi głuptaki niebieskonogie, pingwiny Humboldta, pelikany, kormorany, foki i lwy morskie. Po powrocie będziemy mieli jeszcze czas wolny, w zależności od godziny lotu powrotnego. Popołudniu przejedziemy autobusem do Limy na lotnisko, zarejestrujemy się na rejs i nadamy bagaże główne. Nocny przelot powrotny z przesiadką.
    17 dzień, przelot – WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

Program autorski. COPYRIGHT: Arsoba Travel 2020
To jest program maksymalny, postaramy się go zrealizować.
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i nie bierze odpowiedzialności za wynikłe w czasie wyprawy utrudnienia, ułatwienia, zmiany programu, trasy, kolejności oferowanych atrakcji, zmiany cen - jeśli owe wynikają nie z jego winy lecz z zaistniałych na miejscu warunków lokalnych, cenowych, pogodowych oraz związanych z kondycją grupy i Uczestników.
Chęć wzięcia udziału w atrakcjach dodatkowych i wycieczkach fakultatywnych należy zgłaszać organizatorowi (przed rozpoczęciem imprezy) lub pilotowi (w czasie trwania imprezy), ze stosownym wyprzedzeniem.

        Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E  :

- logistyka imprezy, jej przygotowanie i realizacja;
TUTAJ TEKST ŚWIADCZEŃ
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci flash - pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie imprezy), wysyłka w terminie do 2 miesięcy po zakończeniu;
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę, o której zostanie wcześniej poinformowany drogą mailową przed zakupem biletu i wyrazi zgodę na ten zakup; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.


W cenę za imprezę nie wliczono:
TUTAJ TEKST

Cena za imprezę od osoby, uzależniona jest od ilości osób w grupie:
10 osób i więcej = XXXX zł/os, 9 osób = XXXX zł/os, 8 osób = XXXX zł/os, 7 osób = XXXX zł/os, 6 osób = XXXX zł/os, 5 osób = XXXX zł/os, 4 osoby = XXXX zł/os, 3 osoby = XXXX zł/os, 2 osoby = XXXX zł/os.

Stałym i powracającym Uczestnikom Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 2% ceny imprezy.

Kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać ze sobą na wyżywienie to minimum XXX dolarów USA. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na droższe wyżywienie, dodatkowe atrakcje, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

Przeczytaj opinie Uczestników wypraw i wycieczek Arsoba Travel :: przejdź do listy OPINIE

Skontaktuj się z nami, zadaj pytania, zgłoś chęć udziału :: przejdź do formularza KONTAKT

Zobacz listę wszystkich naszych wypraw i wycieczek :: przejdź do listy WYPRAWY i WYCIECZKI

Obejrzyj profile naszych pilotów i współpracowników :: przejdź do listy PROFILE