KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

USA wschodnie 23 dni - symbole Ameryki


Program archiwalny. Pracownia Podróży Arsoba Travel zakończyła swoją działalność.

 

Wyprawa obejmie dużą część wschodnich STANÓW ZJEDNOCZONYCH: New York, Massachusetts, Connecticut, New Jersey, Pensylvania, Maryland, Washington D.C., Virginia, Tennessee, Alabama, Mississippi, Louisiana i Floryda. Przejedziemy więc wzdłuż przez cały wschód od granicy z Kanadą aż po archipelag Florida Keys. Zaczniemy z przytupem - wizytą przy wodospadach Niagara. Zwiedzimy najważniejsze dla amerykańskiej państwowości miasta - Boston, Filadelfię i Waszyngton. Na Nowy Jork spojrzymy z perspektywy korony Statuy Wolności oraz z Mostu Brooklyńskiego.
Spędzimy dwa dni na wędrówkach po Nowym Jorku. Nie zabraknie kontaktu z naturą. Odwiedzimy Wielki Szlak Apallachów i Park Narodowy Everglades. Poznamy Nashville - światową stolicę muzyki country i Nowy Orlean - kolebkę amerykańskiego jazzu. W Orlando na Florydzie zwiedzimy bazę NASA, skąd startują amerykańskie misje kosmiczne, a chętni będą mogli spędzić dzień w Disneylandzie. Poznamy wszystko to, z czego słyną Stany Zjednoczone.
Będziemy poruszać się dobrymi amerykańskimi drogami, wygodnym samochodem o "amerykańskich" rozmiarach, co da nam dużą elastyczność w planowaniu czasu i trasy. Za oknem przez cały czas będą piękne widoki, a momentami poczujemy się jak w hollywoodzkim filmie drogi.

Inne części USA również mają wiele do zaoferowania. Zobacz nasze autorskie, bogate programy:
- USA zachodnie 22 dni - parki narodowe dzikiego zachodu
- ALASKA 16 dni - czysta natura w największym stanie USA + KANADA 6 dni - parki narodowe prowincji Alberta.


        P R O G R A M :

    1 dzień – WARSZAWA – przelot – NOWY JORK
Spotkanie z pilotem wyprawy Arsoba Travel na lotnisku w Warszawie. Rejestracja na rejs i nadanie bagażu rejestrowanego. Przelot do Nowego Jorku z przesiadką. Po przylocie odbierzemy nasze bagaże i pojedziemy do hotelu gdzie zakwaterujemy się i odświeżymy po długiej podróży. Żądni wrażeń ruszymy metrem na przywitanie z kultowym Nowym Jorkiem. To, ile zobaczymy i pospacerujemy, będzie zależało od naszej kondycji po podróży oraz pory przylotu oraz kolejki do kontroli paszportowej. Plan to Times Square, Broadway, Rockefeller Center i Katedra św. Patryka. Możemy skosztować uznawanej za najlepszą na świecie nowojorskiej pizzy i innych specjałów kojarzonych z tym miastem. Wrócimy do hotelu, by dobrze się wyspać na jutrzejszy długi nowojorski dzień. Nocleg w Nowym Jorku.
        Dystans pieszy tego dnia: ok. 3 km
    2 dzień – NOWY JORK
Dzień zaczniemy w dzielnicy Dumbo od słynnego widoku na Manhattan Bridge. Tuż obok znajduje się wejście na Most Brooklyński. Przejdziemy nim na drugi brzeg rzeki East River na Manhattan. Z Mostu Brooklyńskiego rozciągają się piękne widoki na słynną nowojorską wyspę. Zwiedzanie Manhattanu zaczniemy od tętniącego życiem China Town - największego skupiska osób narodowości chińskiej na zachodniej półkuli. Przejdziemy przez Little Italy - kolorową, pachnącą dobrym jedzeniem włoską dzielnicę. W parku Washington Square odpoczniemy podziwiając ulicznych artystów i ruszymy na słynną Piątą Aleję - najdroższą pod względem wysokości czynszów ulicę świata. Dojdziemy do Flatiron Building - ikonicznego budynku, przypominającego swym kształtem żelazko. Odwiedzimy Empire State Building i Nowojorską Bibliotekę Publiczną. Wejdziemy do hali dworca kolejowego Grand Central - największego pomieszczenia w Ameryce Północnej, w którym znajduje się najdroższy zegar świata. Zobaczymy Chrysler Building - ikonę stylu architektonicznego Art Deco. Nocleg w Nowym Jorku.
        Dystans pieszy tego dnia: ok. 15 km
    3 dzień – NOWY JORK
Dzień zaczniemy od dłuższego spaceru po Central Parku. Warto spędzić tu więcej czasu, by poznać różne zakamarki tego wyjątkowego miejsca. Zaczniemy na rogu 5 alei i 59 ulicy i przejdziemy przez ulubione miejsca wypoczynku nowojorczyków. Central Park jest ogromny. Zobaczymy tyle, na ile pozwoli czas. W dalszej części dnia przeniesiemy się na jeden z najciekawszych parków w całych Stanach Zjednoczonych. High Line to dawna estakada kolejowa, zamieniona w wiszący 10 metrów nad ziemią park. Stał się on ikoną współczesnej architektury krajobrazu. Biegnie przez 22 przecznice i zapewnia jedne z najlepszych widoków na Manhattanie. Nocleg w Nowym Jorku.
        Dystans pieszy tego dnia: ok. 10 km
    4 dzień – NOWY JORK – BOSTON
Dzień zaczniemy od rejsu z widokiem na wyspę Liberty Island (o 9:00), gdzie stoi słynna Statua Wolności - dar narodu francuskiego dla narodu amerykańskiego, upamiętniający przymierze obu narodów w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Po powrocie z rejsu zobaczymy słynny pomnik Szarżującego Byka i zabytkowy budynek giełdy papierów wartościowych na Wall Street. Zwiedzimy Oculus – jedną z najmłodszych atrakcji Nowego Jorku. To wyjątkowy architektonicznie dworzec kolejowy połączony z centrum handlowym. Efekt wewnątrz jest wręcz hipnotyzujący. Tuż obok znajduje się Ground Zero – miejsce, w którym stały bliźniacze wieże World Trade Center. Dziś jest to miejsce pamięci ofiar zamachów terrorystycznych z 11 września 2001.  Do końca dnia czas wolny dla uczestników lub uczestnictwo w wycieczkach fakultatywnych.
W tym czasie pilot pojedzie na lotnisko, odebrać wynajęty samochód.
Wieczorem pożegnamy Nowy Jork i pojedziemy na północ. Nocleg w okolicy Bostonu.
Dystans pieszy tego dnia: ok. 4 km (nie licząc czasu wolnego i fakultetów)
        Dzienny dystans samochodem: ok. 300 km
    5 dzień – BOSTON
Przejedziemy do Bostonu i cały dzień poświęcimy na jego niespieszne zwiedzanie. To jedno z najstarszych i ze względów kulturowych najważniejszych miast w Stanach Zjednoczonych. Przejdziemy piechotą cały szlak historyczny Boston Freedom Trail (niecałe 5 km). Zaczniemy od Boston Common, najstarszego publicznego parku w USA. Przejdziemy obok Kapitolu Stanowego, zwiedzimy zabytkowe kościoły, XVII-wieczny cmentarz Granary, zobaczymy najstarszy budynek handlowy w mieście i dawną siedzibę władz stanowych. Odwiedzimy też miejsce „Masakry Bostońskiej” - protestów ludności przeciwko wysokim podatkom krwawo stłumiony przez brytyjskie wojsko w XVIII wieku. Zwiedzimy Faneuil Hall, miejsce, w którym doszło do pierwszych w Ameryce publicznych zgromadzeń, które wywarły duży wpływ na dalszą historię kraju. Oprócz tego zwiedzimy wiele innych ważnych dla historii miasta i kraju obiektów. Dla chętnych wejście do środka Old State House, Old South Meeting House i domu bohatera walki o niepodległość Paula Revere. Nasz marsz historycznym szlakiem zakończymy na drugim brzegu rzeki Charles na USS Constitution, trójmasztowej fregacie służącej w amerykańskiej armii na przełomie XVIII i XIV wieku (godziny otwarcia zostały skrócone, więc USS Constitution odwiedzimy jeśli starczy czasu). W czasie wędrówki szlakiem Boston Freedom Trail zrobimy przerwy na kawę, obiad, odpoczynek. Odwiedzimy zabytkowy campus Uniwersytetu Harvarda. Nocleg w okolicy Bostonu.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 200 km
    6 dzień – BOSTON – ALBANY – SYRACUSE – BUFFALO
Ruszymy w drogę do Buffalo. Po drodze zrobimy sobie przerwę na obiad i zwiedzanie w Albany - stolicy stanu Nowy Jork, i zwiedzimy to miasto. Zwiedzimy piękny gmach Kapitolu Stanowego i wjedziemy na 42 piętrze wieży Erastus Corning Tower. Jest stamtąd świetny widok na miasto, rzekę Hudson i okolicę. Następnie zatrzymamy się w mieście Syracuse, by zobaczyć Niagara Mohawk Building, jedyny w swoim rodzaju gmach zbudowany w stylu Art Deco. Nieopodal znajduje się słynna restauracja Dinosaur Bar-B-Que, uznana za najlepszą restaurację barbeque w USA. Wieczorem dojedziemy do Buffalo w stanie Nowy Jork. Nocleg w Buffalo.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 740 km
    7 dzień – BUFFALO – NIAGARA FALLS – BUFFALO
Rano pojedziemy do miejscowości Niagara Falls, gdzie znajdują się słynne wodospady Niagara, położone na granicy USA i Kanady. Rzeka Niagara o długości 55 km, wypływająca z jeziora Erie i płynąca do jeziora Ontario, musi pokonać prawie 100-metrową różnicę poziomów. U ujścia rzeka rozwidla się i spada dwiema około 50-metrowymi kaskadami. Przejdziemy ścieżką turystyczną z widokami na wodospady i wejdziemy na wieżę widokową, by podziwiać ten cud natury z wysokości. Popłyniemy w rejs statkiem, by mieć najlepsze widoki na wodospady i zobaczyć je z bliska. Przejdziemy przez Rainbow Bridge na stronę kanadyjską, by zobaczyć wodospady z jeszcze innej perspektywy i przy okazji zobaczyć mały kawałek Kanady. Dla chętnych:, „mokry” spacer do Cave of The Winds, lot śmigłowcem nad wodospadami. Czas wolny dla uczestników na samodzielną kontemplację widoków. Nocleg w Buffalo.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 80 km
    8 dzień – BUFFALO – WATKINS GLEN – FILADELFIA
Ruszymy na południe. Naszym celem będzie Filadelfia w stanie Pensylwania. Finger Lakes to grupa malowniczych jezior w zachodniej części stanu Nowy Jork. Przejedziemy wzdłuż jednego z nich – Seneka Lake do miasta Watkins Glen. Zwiedzimy Park Stanowy Watkins Glen - malowniczy wąwóz wzdłuż rzeki Glen Creek. Wjedziemy do Pensylwanii i wieczorem dotrzemy do Filadelfii. Nocleg w Filadelfii.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 610 km
    9 dzień – FILADELFIA – WASZYNGTON
Rano po śniadaniu wyruszymy na spotkanie z Filadelfią. Trudno o lepsze miejsce, by poznać historię Stanów Zjednoczonych, bo Filadelfia to kolebka amerykańskiej państwowości i pierwsza stolica USA. W Independence Hall staniemy w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło. To tu w 1787 roku przedstawiciele 12 wówczas stanów zebrali się, by stworzyć Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Zobaczymy tutaj mnóstwo eksponatów związanych z powstaniem i historią USA, w tym słynny Dzwon Wolności nazwany tak przez grupę działaczy próbującą znieść niewolnictwo. (Ilość dziennych wejść jest ograniczona, odwiedzenie Independence Hall i Liberty Bell będzie zależało od tego czy uda się zarezerwować bilety. Obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”, a zainteresowanie jest duże). Zwiedzimy z zewnątrz zabytkowy ratusz miejski i centrum miasta. Wybierzemy się też na wycieczkę po nieczynnym więzieniu Eastern State Penitentiary, jednym z najsłynniejszych i najlepiej zaprojektowanych więzień na świecie. Można zobaczyć tu m.in. celę, w której siedział Al Capone. W Filadelfii warto zobaczyć też monumentalny budynek Muzeum Sztuki - to tu są schody, po których wbiegał Sylvester Stallone w filmie Rocky. Wieczorem przejazd do Waszyngtonu. Nocleg w Waszyngtonie.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 250 km
    10 dzień – WASZYNGTON – FRONT ROYAL
Zwiedzanie stolicy USA zaczniemy od najważniejszych budynków w kraju. Odwiedzimy Kapitol Stanów Zjednoczonych, robiący ogromne wrażenie gmach, w którym obraduje Kongres. Pójdziemy na wycieczkę z przewodnikiem po wnętrzu Kapitolu. Stamtąd zahaczając o Washington Monument przejdziemy do Białego Domu. Zabudowania składające się na siedzibę Prezydenta USA udostępniane są zwiedzającym w niewielkiej części i do tej głównej, najsłynniejszej nie wejdziemy, ale zwiedzimy ile się da, m.in bardzo ciekawe Visitor Center. Odwiedzimy okazały obelisk Washington Monument oraz Lincoln Memorial z okazałą statuą Abrahama Lincolna. Przejdziemy na drugi brzeg rzeki Potomak do cmentarza Arlington – najważniejszej nekropolii w USA. Dla Amerykanów to miejsce święte – pochowany jest tu m.in. John F. Kennedy. Pojedziemy też do pomnika Air Force Memorial skąd jest bardzo dobry widok na budynek Pentagonu. Wieczorem przejazd do Front Royal w pobliżu Parku Narodowego Shenandoah. Nocleg w Front Royal.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 120 km
    11 dzień – FRONT ROYAL – GREAT APALLACHIAN TRAIL – SHENANDOAH NP. – STAUNTON
Rano ruszymy na zachód rozpocząć trzydniowe spotkanie z amerykańską przyrodą. Dotrzemy do Parku Narodowego Shenandoah. Oś parku tworzy 170-kilometrowa droga Skyline Drive, w części biegnąca tak jak dawne szlaki Indian, handlarzy futer i pionierów amerykańskich. Przejedziemy ją od początku do końca. Przebiega tędy także Wielki Szlak Apallachów - mekka pieszych podróżników - ciągnący się przez 3500 kilometrów i 14 Stanów. Przejście całości zajmuje od 4 do 5 miesięcy. My całości nie przejdziemy, ale pójdziemy na 2-godzinny górski trekking z widokami i wejściem na górę Hawksbill (1234 m). Nocleg w Staunton.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 170 km
    12 dzień – STAUNTON – GREAT APALLACHIAN TRAIL – WASHINGTON & JEFFERSON NF. – KINGSPORT
Przeniesiemy się do lasu Washington & Jefferson National Forest. Dalej na Wielkim Szlaku Apallachów pójdziemy na krótkie trekkingi do Humpback Rocks, Cedar Cliffs i White Rock Falls. Zobaczymy niecodzienny wodospad Otter Lake Falls. Nocleg w Kingsport.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 520 km
    13 dzień – KINGSPORT – GREAT APALLACHIAN TRAIL – GREAT SMOKY MOUNTAINS NP. – NASHVILLE
Pojedziemy dalej wzdłuż Wielkiego Szlaku Apallachów do Great Smoky Mountains National Park. Te góry należą do najstarszych na świecie. Jest to zarazem międzynarodowy rezerwat biosfery. Można tu spotkać całą gamę zwierząt – od salamandry po jelenia i baribala. Pójdziemy na spacer malowniczymi leśnymi ścieżkami. Zatrzymamy się przy punktach widokowych ze wspaniałym widokiem na góry. Wejdziemy na szczyt Clingmans Dome z wyniesionym powyżej koron drzew tarasem widokowym. Popołudniu przejedziemy do Nashville w stanie Tennessee. Wieczorem pospacerujemy po Broadway Street i zajrzymy do lokali z muzyką na żywo.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 550 km
    14 dzień – NASHVILLE
Nashville to światowa stolica muzyki country, jednego z symboli Ameryki i ważnego elementu kultury USA. Chętni mogą odwiedzić Country Music Hall of Fame and Museum lub muzeum Johnyego Casha. Zwiedzimy historyczny drewniany Fort Nashborough nad rzeką Cumberland, pójdziemy pod Kapitol stanu Tennesee i zwiedzimy okalający go park. Przejdziemy pod dokładną replikę ateńskiego Partenonu, w którym mieści się muzeum sztuki. Chętni będą mogli je zwiedzić. Wieczorem spacer rozświetloną neonami ulicą Broadway i wizyta w kilku lokalach z muzyką na żywo. Kapele grają wszędzie od rana do późnej nocy, można posłuchać nie tylko country, ale i rocka, bluesa i innych odmian muzyki gitarowej. Nocleg w Nashville.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 30 km
    15 dzień – NASHVILLE – przejazd – NOWY ORLEAN
Czeka nas długi, całodniowy przejazd przez stany Alabama i Missisipi do Nowego Orleanu w stanie Luizjana. Po drodze zobaczymy kilka ciekawych miejsc. Przejedziemy przez miejscowość Lynchburg, gdzie odwiedzimy destylarnię jednego z najbardziej amerykańskich trunków - whiskey Jack Daniel's. Alabama przywita nas ogromną rakietą Saturn 1B, która brała udział w misjach kosmicznych. Takich przydrożnych pomników nie spotyka się codziennie. Nocleg w Nowym Orleanie.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 890 km
    16 dzień – NOWY ORLEAN
Zwiedzanie Nowego Orleanu zaczniemy od dzielnicy Garden District gdzie będziemy podziwiać najpiękniejsze, okazałe drewniane rezydencje wybudowane w stylu nowoorleańskim. Odwiedzimy jeden ze słynnych, charakterystycznych nowoorleańskich cmentarzy. Odwiedzimy park im. Louisa Armstronga. W dzielnicy francuskiej przejdziemy słynną ulicą Bourbon Street, z której zboczymy by zajrzeć do Preservation Hall - sali koncertowej, która powstała w 1961 roku, by ocalić od zapomnienia tradycyjny nowoorleański jazz w jego najczystszej postaci. Preservation Hall nigdy nie była i nie będzie remontowana, stoi w prawie niezmienionym stanie. Wykonywane są tylko prace konieczne dla bezpieczeństwa odwiedzających. Nowy Orlean pełen jest zabytków w stylu europejskim. Jednym z nich jest katedra St. Louis. Po drugiej stronie parku Jackson Square można podziwiać najdłużej zamieszkałe kamienice czynszowe w mieście. Dla chętnych rejs parostatkiem po rzece Mississippi. Nocleg w Nowym Orleanie.
    17 dzień – NOWY ORLEAN – MACCLENNY
Pożegnamy Nowy Orlean i ruszymy w kierunku Florydy. Część trasy pokonamy wzdłuż wybrzeża Zatoki Meksykańskiej, obserwując kolorowe letniskowe domy zbudowane na palach. Chętni będą mogli dać nura do wody. W Mobile odwiedzimy ciekawą wystawę zabytkowego sprzętu wojskowego US Army na świeżym powietrzu, w tym ogromny okręt USS Alabama, łódź podwodną USS Drum, czołgi, samoloty itp. Nocleg w Macclenny na Florydzie.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 790 km
    18 dzień – MACCLENNY – ST. AUGUSTINE – ORLANDO
Przed południem dojedziemy do St. Augustine – najstarszego miasta w USA. Pójdziemy na spacer po St. George Street, głównej ulicy z dużą ilością pięknie zachowanych kolonialnych domów. Przejedziemy do Orlando. Chętni mogą spędzić resztę dnia w Universal Studios lub Disneyworld. Osoby, które nie zdecydują się na żadną z tych fakultatywnych atrakcji pójdą z pilotem do pięknego ogrodu botanicznego Harry P. Leu Gardens i zwiedzą park okalający jezioro Eola oraz miasto. Nocleg w Orlando.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 280 km
     19 dzień – ORLANDO – CAPE CANAVERAL – KENNEDY SPACE CENTER – MIAMI
Rano wyruszymy na kosmiczną przygodę do Ośrodka Lotów Kosmicznych NASA im. Kennedy’ego na przylądku Canaveral. Zobaczymy miejsce, z którego koordynowano misję Apollo 11, której efektem było lądowanie na księżycu. Zobaczymy olbrzymie, wycofane z użycia rakiety i inny sprzęt, który brały udział w misjach kosmicznych. Wyeksponowano tu również oryginalny wahadłowiec Atlantis. To miejsce o bardzo dużym walorze edukacyjnym, każdy znajdzie tu cos dla siebie. Z przylądka Canaveral pojedziemy do Miami. Nocleg w Miami.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 430 km
    20 dzień – MIAMI – EVERGLADES NP. – MIAMI
Rano ruszymy do Parku Narodowego Everglades, jednego z najpopularniejszych parków narodowych w USA. Łodzią - ślizgaczem pomkniemy z dużą prędkością na godzinną wycieczkę z przewodnikiem najwolniej płynącą rzeką świata, podczas której będziemy podziwiać (jeśli się pokażą) ogromne aligatory w ich naturalnym środowisku. Pójdziemy na spacer kilkoma różnymi ścieżkami przyrodniczymi, by poznać unikalne ekosystemy Everglades. Po południu przejedziemy do Miami Beach, by na Ocean Drive zobaczyć budynki w stylu Art Deco. Będzie też okazja do plażowania. Nocleg w Miami.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 280 km
    21 dzień – MIAMI – FLORIDA KEYS – MIAMI
Rano znów wyruszymy z Miami, by zwiedzić Florida Keys, archipelag obejmujący około 1700 wysp koralowych i wysepek tworzących łańcuch długości 240 km. Po drodze przejdziemy przez 42 mosty czeka nas mnóstwo atrakcji. Dojedziemy najdalej jak się da, czyli do miejscowości Key West i staniemy w najdalej wysuniętym na południe punkcie kontynentalnych Stanów. Stąd w linii prostej do Hawany - stolicy Kuby jest tylko 170 km. W Key West zwiedzimy dom Ernesta Hemingwaya, w którym do dziś żyją potomkowie jego kotów (wycieczka z lokalnym przewodnikiem). Zobaczymy cmentarz z nietypowymi epitafiami na nagrobkach. Przejdziemy się uliczkami miasta pełnymi kolorowej – ponad stuletniej architektury. Możemy spróbować pysznych lokalnych owoców morza. Nocleg w Miami.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 530 km
    22 dzień – MIAMI – przelot
Wykwaterujemy się z hotelu i zostawimy nasz bagaż w hotelowym depozycie. W zależności od godziny wylotu - czas na odpoczynek na plaży w Miami, zakupy, zwiedzanie indywidualne lub z pilotem, czas wolny. Przejedziemy na lotnisko, zarejestrujemy się na rejs i nadamy bagaż główny. Wylot.
    23 dzień – przelot – WARSZAWA
Przelot powrotny z przesiadkami. Przylot do Warszawy.

Łączny dystans samochodem: ok. 7200 km.

Program autorski. COPYRIGHT: Arsoba Travel 2022
To jest program maksymalny, postaramy się go zrealizować.
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i nie bierze odpowiedzialności za wynikłe w czasie wyprawy utrudnienia, ułatwienia, zmiany programu, trasy, kolejności oferowanych atrakcji, zmiany cen - jeśli owe wynikają nie z jego winy lecz z zaistniałych na miejscu warunków lokalnych, cenowych, pogodowych oraz związanych z kondycją grupy i Uczestników.
Chęć wzięcia udziału w atrakcjach dodatkowych i wycieczkach fakultatywnych należy zgłaszać organizatorowi (przed rozpoczęciem imprezy) lub pilotowi (w czasie trwania imprezy), ze stosownym wyprzedzeniem.

        Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E  :

- logistyka wyprawy, jej przygotowanie i realizacja;
- bilety lotnicze na przelot w obie strony na trasach Warszawa – Nowy Jork i Miami - Warszawa,
w klasie ekonomicznej, w cenie bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg [do limitu: 3400 zł za osobę dorosłą, do rozliczenia * ];
- opieka polskiego pilota i jednocześnie kierowcy Arsoba Travel – w czasie całej wyprawy, na terenie USA;
- wszystkie noclegi ze śniadaniami, wg programu: w hotelach, motelach i apartamentach, w standardach:
- pokoje dwuosobowe typu double z jednym dużym łóżkiem podwójnym, lub twin z dwoma pojedynczymi łóżkami, z łazienką i prysznicem,
- apartamenty lub domki z dwoma - trzema sypialniami, z łazienką i prysznicem;
- wynajem samochodu na wszystkie zaplanowane trasy, ubezpieczenie, paliwo i inne opłaty powiązane, płatne parkingi, drogi i mosty; kierowcą będzie pilot Arsoba Travel;
- transfery lotniskowe w USA na trasach lotnisko – hotel – lotnisko;
- konieczny transport komunikacją miejską w Nowym Jorku, Bostonie i Waszyngtonie;
- opłaty za wszystkie wstępy do parków narodowych i wszystkich wymienionych w programie atrakcji, miejsc i wycieczek wg programu (za wyjątkiem tych z uwagą: dla chętnych);
- ubezpieczenie podróżne turystyczne, zawierające opcję zachorowania na COVID 19: koszty leczenia, ratownictwa i transportu, ochrona w zakresie Covid 19 (300.000 zł), pomoc w podróży Assistance 24h (300.000 zł), następstwa nieszczęśliwych wypadków (25.000 zł), OC (100.000 zł) i bagaż podróżny (2000 zł); ubezpieczenie jest z opcją chorób przewlekłych oraz zdarzeń pod wpływem alkoholu;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci flash - pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy), wysyłka w terminie do 2 miesięcy po zakończeniu wyprawy.
* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę, o której zostanie wcześniej poinformowany drogą mailową przed zakupem biletu i wyrazi zgodę na ten zakup; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.


Uczestnicy pokrywają swoje koszty:
- kosztu uzyskania autoryzacji ESTA (21 USD),
- dojazdu z miejsca zamieszkania na lotnisko wylotu i z powrotem,
- pozostałego wyżywienia i napojów (poza śniadaniami, które są zawarte w cenie),
- pozostałych biletów wstępu do obiektów i atrakcji (tych z uwagą „dla chętnych”),
- testów i inne, związane z profilaktyką Covid 19, wymaganych przepisami USA (jeśli wystąpią),
- wydatki własne, itp.

Cena za imprezę od osoby, uzależniona jest od liczby osób w grupie: 8 osób = 21400 zł/os, 7 osób = 23600 zł/os, 6 osób = 24400 zł/os, 5 osób = 27900 zł/os, 4 osoby = 28300 zł/os, 3 osoby = 33600 zł/os, 2 osoby = 41200 zł/os.

Kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać ze sobą na wyżywienie to minimum 750 dolarów USA. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na droższe wyżywienie, dodatkowe atrakcje, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

Przeczytaj opinie Uczestników wypraw i wycieczek Arsoba Travel :: przejdź do listy OPINIE

Skontaktuj się z nami, zadaj pytania, zgłoś chęć udziału :: przejdź do formularza KONTAKT

Zobacz listę wszystkich naszych wypraw i wycieczek :: przejdź do listy WYPRAWY i WYCIECZKI

Obejrzyj profile naszych pilotów i współpracowników :: przejdź do listy PROFILE