KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

USA wschodnie 22 dni - symbole Ameryki


Terminy:  7 - 28 lipca 2022 = zrealizowana
               termin na 2023 rok opublikujemy do końca br.

Cena: od 16900 zł/os.  (zależna od liczby osób w grupie)
Grupa: od 2 do 8 uczestników
Charakter: wyprawa krajoznawcza, ze zwiedzaniem i lekkimi trekkingami

Wyprawa obejmie dużą część wschodnich STANÓW ZJEDNOCZONYCH: New York, Massachusetts, Connecticut, New Jersey, Pensylvania, Maryland, Washington D.C., Virginia, Tennessee, Alabama, Mississippi, Louisiana i Floryda. Przejedziemy więc wzdłuż przez cały wschód od granicy z Kanadą aż po archipelag Florida Keys. Zaczniemy z przytupem - wizytą przy wodospadach Niagara. Zwiedzimy najważniejsze dla amerykańskiej państwowości miasta - Boston, Filadelfię i Waszyngton. Na Nowy Jork spojrzymy z perspektywy korony Statuy Wolności oraz z Mostu Brooklyńskiego.
Spędzimy dwa dni na wędrówkach po Nowym Jorku. Nie zabraknie kontaktu z naturą. Odwiedzimy Wielki Szlak Apallachów i Park Narodowy Everglades. Poznamy Nashville - światową stolicę muzyki country i Nowy Orlean - kolebkę amerykańskiego jazzu. W Orlando na Florydzie zwiedzimy bazę NASA, skąd startują amerykańskie misje kosmiczne, a chętni będą mogli spędzić dzień w Disneylandzie. Poznamy wszystko to, z czego słyną Stany Zjednoczone.
Będziemy poruszać się dobrymi amerykańskimi drogami, wygodnym samochodem o "amerykańskich" rozmiarach, co da nam dużą elastyczność w planowaniu czasu i trasy. Za oknem przez cały czas będą piękne widoki, a momentami poczujemy się jak w hollywoodzkim filmie drogi.

Inne części USA również mają wiele do zaoferowania. Zobacz nasze autorskie, bogate programy:
- USA zachodnie 22 dni - parki narodowe dzikiego zachodu
- ALASKA 16 dni - czysta natura w największym stanie USA + KANADA 6 dni - parki narodowe prowincji Alberta.


        P R O G R A M :

    1 dzień – WARSZAWA – przelot – NOWY JORK
Spotkanie z pilotem wyprawy Arsoba Travel na lotnisku w Warszawie. Przelot z przesiadką do Nowego Jorku. Po przylocie pojedziemy do hotelu gdzie zakwaterujemy się i odświeżymy po długiej podróży. Żądni wrażeń ruszymy metrem na przywitanie z kultowym Nowym Jorkiem. To, ile zobaczymy i pospacerujemy, będzie zależało od pory przylotu i naszej kondycji po podróży. Możemy skosztować uznawanej za najlepszą na świecie nowojorskiej pizzy i innych specjałów kojarzonych z tym miastem. Wrócimy do hotelu, by dobrze się wyspać na jutrzejszy długi nowojorski dzień. Nocleg w Nowym Jorku.
   2 dzień – NOWY JORK
Zwiedzanie Nowego Jorku rozpoczniemy dziś od Central Parku. Ta ostoja zieleni pośrodku Manhattanu z założenia miała być miejscem wypoczynku dla nowojorczyków. Z biegiem czasu Central Park został także uznany za rodzaj społecznego eksperymentu mającego na celu asymilację nowojorczyków z niższych i wyższych warstw społecznych. Pokonamy całą długość parku odwiedzając po drodze najciekawsze miejsca - m.in. Huddlestone Arch, Belvedere Castle, The Ramble, Strawberry Fields, The Mall i The Pond. Po wyjściu z Central Parku udamy się do Rockefeler Center i do serca Manhattanu - Times Square. Odwiedzimy ogromy dworzec Grand Central, wieżowiec Chrysler Building i słynny Flatiron Building. Odwiedzimy Ground Zero, gdzie stały wieże World Trade Center i Wall Street ze słynną statuą szarżującego byka. Nocleg w Nowym Jorku.
   3 dzień – NOWY JORK – NEW BRITAIN
Dzień zaczniemy od rejsu z widokiem na wyspę Liberty Island, gdzie stoi słynna Statua Wolności - dar narodu francuskiego dla narodu amerykańskiego, upamiętniający przymierze obu narodów w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Przejdziemy po Moście Brooklyńskim do dzielnicy Brooklyn. Z tej strony są świetne widoki na wieżowce Manhattanu, warto poświęcić chwilę na zrobienie dobrych zdjęć. Po powrocie na Manhattan czas wolny na zakupy i kosztowanie lokalnych kulinariów lub wycieczki fakultatywne do wyboru. Chętni będą mogli zwiedzić muzeum 11/9, lub wjechać na punkt widokowy One World Observatory. W założeniu zwiedzamy Nowy Jork na piechotę, a gdy będzie taka potrzeba możemy podjechać metrem. Wieczorem pożegnamy Nowy Jork i pojedziemy na północ. Nocleg w okolicy New Britain.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 180 km
    4 dzień – NEW BRITAIN – Little Poland – BOSTON
Śniadanie zjemy w Little Poland, jednej z najbardziej urokliwych polskich dzielnic w Stanach Zjednoczonych. Pójdziemy na krótki spacer główną ulicą zobaczyć jak funkcjonują polskie sklepy, restauracje i inne biznesy. Przejedziemy do Bostonu i cały dzień poświęcimy na jego niespieszne zwiedzanie. To jedno z najstarszych i ze względów kulturowych najważniejszych miast w Stanach Zjednoczonych. Przejdziemy piechotą cały szlak historyczny Boston Freedom Trail (niecałe 5 km). Zaczniemy od Boston Common, najstarszego publicznego parku w USA. Przejdziemy obok Kapitolu Stanowego, zwiedzimy zabytkowe kościoły, XVII-wieczny cmentarz Granary, zobaczymy najstarszy budynek handlowy w mieście i dawną siedzibę władz stanowych. Odwiedzimy też miejsce „Masakry Bostońskiej” - protestów ludności przeciwko wysokim podatkom krwawo stłumiony przez brytyjskie wojsko w XVIII wieku. Zwiedzimy Faneuil Hall, miejsce, w którym doszło do pierwszych w Ameryce publicznych zgromadzeń, które wywarły duży wpływ na dalszą historię kraju. Oprócz tego zwiedzimy wiele innych ważnych dla historii miasta i kraju obiektów. Dla chętnych wejście do środka Old State House, Old South Meeting House i domu bohatera walki o niepodległość Paula Revere. Nasz marsz historycznym szlakiem zakończymy na drugim brzegu rzeki Charles na USS Constitution, trójmasztowej fregacie służącej w amerykańskiej armii na przełomie XVIII i XIV wieku (godziny otwarcia zostały skrócone, więc USS Constitution odwiedzimy jeśli starczy czasu). W czasie wędrówki szlakiem Boston Freedom Trail zrobimy przerwy na kawę, obiad, odpoczynek. Jeśli wystarczy nam czasu odwiedzimy jeszcze campus Uniwersytetu Harvarda. Nocleg w Bostonie lub w okolicy.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 200 km
    5 dzień – BOSTON – ALBANY – SYRACUSE – NIAGARA FALLS
Ruszymy w drogę do Buffalo. Po drodze zrobimy sobie przerwę na obiad i zwiedzanie w Albany - stolicy stanu Nowy Jork, i zwiedzimy to miasto. Zobaczymy historyczne budynki ratusza miejskiego, piękny gmach Kapitolu Stanowego, zabytkowe posiadłości, katedrę oraz ciekawy architektonicznie budynek Muzeum Stanowego. Następnie zatrzymamy się w mieście Syracuse, kolejnym historycznym mieście na wschodzie USA. Zwiedzimy place Clinton Square, Columbus Circle i Hanover Square, pełne dobrze utrzymanych zabytkowych budynków. Zobaczymy m.in. Niagara Mohawk Building, jedyny w swoim rodzaju gmach zbudowany w stylu Art Deco. Wieczorem dojedziemy do Buffalo w stanie Nowy Jork i możemy iść jeszcze na wieczorny spacer po mieście. Nocleg w Niagara Falls.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 740 km
    6 dzień – NIAGARA FALLS
Jesteśmy już w miejscowości Niagara Falls, gdzie znajdują się słynne wodospady Niagara, położone na granicy USA i Kanady. Rzeka Niagara o długości 55 km, wypływająca z jeziora Erie i płynąca do jeziora Ontario, musi pokonać prawie 100-metrową różnicę poziomów. U ujścia rzeka rozwidla się i spada dwiema około 50-metrowymi kaskadami. Przejdziemy ścieżką turystyczną z widokami na wodospady i wejdziemy na wieżę widokową, by podziwiać ten cud natury z wysokości. Dla chętnych: fakultatywna wycieczka statkiem do podnóża wodospadu, „mokry” spacer do Cave of The Winds, lot śmigłowcem nad wodospadami lub wizyta w kinie wyświetlającym filmy dokumentalne o Niagara Falls. Przejedziemy na Wyspę Goat Island, skąd również są świetne widoki na Niagarę. Po południu zjemy obiad i przespacerujemy się po mieście. W Niagara Falls zostaniemy aż do zmroku, kiedy wodospady podświetlane są kolorowymi lampami. Spadająca woda w połączeniu z feerią barw robi niesamowite wrażenie.
Nocleg w Niagara Falls.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 10 km
    7 dzień – NIAGARA FALLS – WATKINS GLEN – ITHACA – PRINCETON – FILADELFIA
Ruszymy na południe. Naszym celem będzie Filadelfia w stanie Pensylwania. Finger Lakes to grupa malowniczych jezior w zachodniej części stanu Nowy Jork. Przejedziemy wzdłuż jednego z nich – Seneka Lake do miasta Watkins Glen. Możemy tu zrobić przerwę na kawę, a chętni mogą wejść do Parku Stanowego Watkins Glen i przejść godzinną pętlę malowniczym wąwozem wzdłuż rzeki Glen Creek. Pojedziemy dalej do miasta Ithaca nad jeziorem Cayuga Lake, największym z Finger Lakes. Możemy zjeść tu obiad, przejść krótką ścieżką (200 m) do wodospadu Ithaca Falls i ruszyć dalej w stronę Filadelfii. Zanim dojedziemy do Filadelfii, jeśli pora będzie odpowiednia i grupa oraz pilot będą w odpowiedniej formie, przystaniemy przy Uniwersytecie Princeton, jednej z najbardziej prestiżowych uczelni wyższych USA. Nocleg w Filadelfii.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 690 km
    8 dzień – FILADELFIA – Amish Village – WASZYNGTON
Rano po śniadaniu wyruszymy na spotkanie z Filadelfią. Trudno o lepsze miejsce, by poznać historię Stanów Zjednoczonych, bo Filadelfia to kolebka amerykańskiej państwowości. W Independence Hall staniemy w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło. To tu w 1787 roku przedstawiciele 12 wówczas stanów zebrali się, by stworzyć Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Zobaczymy tutaj mnóstwo eksponatów związanych z powstaniem i historią USA, w tym słynny Dzwon Wolności nazwany tak przez grupę działaczy próbującą znieść niewolnictwo. (Ilość dziennych wejść została drastycznie ograniczona, odwiedzenie Independence Hall i Liberty Bell będzie zależało od tego czy uda się zarezerwować bilety. Obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”, a zainteresowanie jest duże). Zwiedzimy z zewnątrz zabytkowy ratusz miejski i zatrzymamy się na dłużej w Instytucie Franklina, uznawanym za najlepsze interaktywne muzeum w USA, można tu przepaść na długie godziny, więc w zależności od woli grupy zostaniemy do zamknięcia, bądź wyjdziemy wcześniej. W Filadelfii warto zobaczyć też monumentalny budynek Muzeum Sztuki - to tu są schody, po których wbiegał Sylvester Stallone w filmie Rocky. Jeśli wystarczy czasu wybierzemy się też na wycieczkę po nieczynnym więzieniu Eastern State Penitentiary, jednym z najsłynniejszych i najlepiej zaprojektowanych więzień na świecie. Siedział tu m.in. Al Capone przed przeniesieniem do Alcatraz. Wieczorem przejazd do Waszyngtonu. Jeżeli czas i pora dnia pozwoli, to odbijemy na zachód, by zajrzeć do Wioski Amiszów i nieco zapoznać się z życiem tej ciekawej grupy społecznej (ale będzie trudno zmieścić to w programie dnia). Nocleg w Waszyngtonie.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 250 km (lub 280 km jeśli zahaczymy o Amish Village)
    9 dzień – WASZYNGTON – FRONT ROYAL
Zwiedzanie stolicy USA zaczniemy od najważniejszych budynków w kraju. Odwiedzimy Kapitol Stanów Zjednoczonych, robiący ogromne wrażenie gmach, w którym obraduje Kongres. Pójdziemy na 45-minutową wycieczkę z przewodnikiem po wnętrzu Kapitolu. Stamtąd zahaczając o Washington Monument przejdziemy do Białego Domu. Zabudowania składające się na siedzibę Prezydenta USA udostępniane są zwiedzającym w niewielkiej części i do tej głównej, najsłynniejszej nie wejdziemy, ale zwiedzimy ile się da, m.in bardzo ciekawe Visitor Center. Odwiedzimy okazały obelisk Washington Monument, jeden z najwyższych tego typu obiektów na świecie. Dalej pójdziemy do ogromnego pomnika upamiętniającego żołnierzy poległych w czasie wojny w Wietnamie i inne historyczne miejsca. Pojedziemy też do pomnika Air Force Memorial skąd jest bardzo dobry widok na budynek Pentagonu. Wieczorem przejedziemy do Front Royal w pobliżu Parku Narodowego Shenandoah. Nocleg w Front Royal.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 120 km
    10 dzień – FRONT ROYAL – GREAT APALLACHIAN TRAIL – SHENANDOAH NP. – STAUNTON
Rano ruszymy na zachód rozpocząć trzydniowe spotkanie z amerykańską przyrodą. Dotrzemy do Parku Narodowego Shenandoah. Oś parku tworzy 170-kilometrowa droga Skyline Drive, w części biegnąca tak jak dawne szlaki Indian, handlarzy futer i pionierów amerykańskich. Przejedziemy ją od początku do końca. Przebiega tędy także Wielki Szlak Apallachów - mekka pieszych podróżników - ciągnący się przez 3500 kilometrów i 14 Stanów. Przejście całości zajmuje od 4 do 5 miesięcy. My całości nie przejdziemy, ale pójdziemy na 2-godzinny górski trekking z widokami i wejściem na górę Hawksbill (1234 m). Nocleg w Staunton.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 170 km
    11 dzień – STAUNTON – GREAT APALLACHIAN TRAIL – WASHINGTON & JEFFERSON NF. – KINGSPORT
Przeniesiemy się do lasu Washington & Jefferson National Forest. Dalej na Wielkim Szlaku Apallachów pójdziemy na krótkie trekkingi do Humpback Rocks, Cedar Cliffs, White Rock Falls. Zobaczymy niecodzienny wodospad Otter Lake Falls. Wejdziemy na górę Apple Orchard, na szczycie której znajduje się radar sił powietrznych USA (można podejść blisko). Po drodze jest też wiele punktów widokowych z pięknymi, fotogenicznymi krajobrazami. Nocleg w Kingsport.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 520 km
    12 dzień – KINGSPORT – GREAT APALLACHIAN TRAIL – GREAT SMOKY MOUNTAINS NP. – KNOXVILLE
Pojedziemy dalej wzdłuż Wielkiego Szlaku Apallachów do Great Smoky Mountains National Park. Te góry należą do najstarszych na świecie. Jest to zarazem międzynarodowy rezerwat biosfery. Można tu spotkać całą gamę zwierząt – od salamandry po jelenia i baribala. Zobaczymy wodospad Grotto Falls oraz Rainbow Falls (jeśli wystarczy czasu i sił). Pójdziemy na trekking na górę Charlies Bunion (ok. 4 h). Nocleg w Knoxville w stanie Tennesee.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 300 km
    13 dzień – KNOXVILLE – NASHVILLE
Rano wyruszymy w dalszą drogę do Nashville w stanie Tennessee. Nashville to światowa stolica muzyki country, jednego z symboli ameryki i ważnego elementu kultury USA. Pochowany jest tu legendarny Johny Cash, najsłynniejszy przedstawiciel gatunku. Chętni mogą odwiedzić Country Music Hall of Fame and Museum lub muzeum Johnyego Casha. Zwiedzimy historyczny drewniany Fort Nashborough nad rzeką Cumberland, pójdziemy pod Kapitol stanu Tennesee i zwiedzimy okalający go park. Przejdziemy pod dokładną replikę ateńskiego Partenonu, w którym mieści się muzeum sztuki. Chętni będą mogli je zwiedzić. Wieczorem spacer rozświetloną neonami ulicą Broadway i kolacja z muzyką na żywo (dla chętnych). Nocleg w Nashville.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 290 km
    14 dzień – NASHVILLE – przejazd – NOWY ORLEAN
Czeka nas długi, całodniowy przejazd przez stany Alabama i Missisipi do Nowego Orleanu w stanie Luizjana. Po drodze zobaczymy kilka ciekawych miejsc. Przejedziemy przez miejscowość Lynchburg, gdzie odwiedzimy Visitor Center w destylarni jednego z najbardziej amerykańskich trunków - whiskey Jack Daniel's. Alabama przywita nas ogromną rakietą Saturn 1B, która brała udział w misjach kosmicznych. Takich przydrożnych pomników nie spotyka się codziennie. Do Nowego Orleanu wjedziemy najdłuższym w USA – 38 kilometrowym mostem Lake Pontchartrain Causeway Bridge. Nocleg w Nowym Orleanie.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 890 km
    15 dzień – NOWY ORLEAN
Zwiedzanie Nowego Orleanu zaczniemy od dzielnicy francuskiej. Przejdziemy słynną ulicą Bourbon Street, z której zboczymy by zajrzeć do Preservation Hall - sali koncertowej, która powstała w 1961 roku, by ocalić od zapomnienia tradycyjny nowoorleański jazz w jego najczystszej postaci. Preservation Hall nigdy nie była i nie będzie remontowana, stoi w prawie niezmienionym stanie. Wykonywane są tylko prace konieczne dla bezpieczeństwa odwiedzających. Nowy Orlean pełen jest zabytków w stylu europejskim. Jednym z nich jest katedra St. Louis i stojący tuż obok The Cabildo - budynek, w którym mieści się muzeum. Po drugiej stronie parku Jackson Square można podziwiać dom z 1850 roku. Idąc dalej trafimy na French Market, miniemy kilka miejsc podkreślających jazzową tradycję miasta i ruszymy bulwarem wzdłuż rzeki Missisipi. Po dłuższym spacerze dotrzemy do dzielnicy Garden District gdzie będziemy podziwiać najpiękniejsze, okazałe drewniane rezydencje wybudowane w stylu nowoorleańskim. Wrócimy do centrum - czas wolny dla uczestników. Nocleg w Nowym Orleanie.
    16 dzień – NOWY ORLEAN – MACCLENNY
Pożegnamy Nowy Orlean i ruszymy w kierunku Florydy. Dużą część trasy pokonamy wzdłuż wybrzeża Zatoki  Meksykańskiej, przystając w miejscach najlepszych widokowo. Chętni będą mogli dać nura do wody. W Mobile odwiedzimy ciekawą wystawę zabytkowego sprzętu wojskowego US Army na świeżym powietrzu, w tym ogromny okręt USS Alabama, łódź podwodną USS Drum, czołgi, samoloty itp. Nocleg w Macclenny na Florydzie.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 790 km
    17 dzień – MACCLENNY – ST. AUGUSTINE – ORLANDO
Przed południem dojedziemy do St. Augustine – najstarszego miasta w USA. Pójdziemy na spacer po St. George Street, głównej ulicy z dużą ilością pięknie zachowanych kolonialnych domów. Przejedziemy do Orlando. Chętni mogą spędzić resztę dnia w Disneyworld lub Universal Studios. Osoby, które nie zdecydują się na żadną z tych fakultatywnych atrakcji pójdą z pilotem do pięknego ogrodu botanicznego Harry P. Leu Gardens i zwiedzą park okalający jezioro Eola i miasto. Wieczorem jeśli będą siły i ochota, całą grupą pojedziemy do Disney Springs, rozświetlonej rozrywkowej dzielnicy w pobliżu Disneylandu, gdzie w disneyowskim klimacie można dobrze zjeść i miło spędzić czas. Nocleg w Orlando.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 280 km
   18 dzień – ORLANDO – CAPE CANAVERAL – KENNEDY SPACE CENTER – MIAMI
Rano wyruszymy na kosmiczną przygodę do Ośrodka Lotów Kosmicznych NASA im. Kennedy’ego na przylądku Canaveral. W miejscu, z którego startują misje kosmiczne USA poznamy historię programu kosmicznego w każdym jego aspekcie. Zobaczymy olbrzymie, wycofane z użycia wahadłowce, rakiety, ale też mniejsze przedmioty, które brały udział w misjach kosmicznych. Specjalny autobus zawiezie nas dokładnie w to miejsce, z którego startowały misje Apollo. Z przylądka Canaveral pojedziemy wzdłuż wybrzeża Atlantyku do Miami. Wieczorem spacer po Miami - dzielnicach z architekturą Art Deco i Miami Beach. Nocleg w Miami.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 430 km
    19 dzień – MIAMI – EVERGLADES NP. – MIAMI
Rano ruszymy do Parku Narodowego Everglades, jednego z najpopularniejszych parków narodowych w USA. Łodzią - ślizgaczem pomkniemy z dużą prędkością na godzinną wycieczkę z przewodnikiem "trawiastą rzeką", podczas której będziemy podziwiać (jeśli się pokażą) ogromne aligatory w ich naturalnym środowisku. Trochę zmokniemy, ale warto! Pojedziemy do Flamingo Visitor Center, zapytamy gdzie tego dnia można zobaczyć flamingi i udamy się w miejsce wskazane przez strażników parkowych, by zrobić zdjęcia tych wyjątkowych ptaków. Przespacerujemy się kilkoma krótkimi ścieżkami turystycznymi Everglades. Nocleg w Miami.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 280 km
   20 dzień – MIAMI – FLORIDA KEYS – MIAMI
Rano znów wyruszymy z Miami, by zwiedzić Florida Keys, archipelag obejmujący około 1700 wysp koralowych i wysepek tworzących łańcuch długości 240 km. Po drodze czeka nas mnóstwo atrakcji. Zobaczymy oryginalną łódź z filmu "The Africa Queen", którą pływali Humhprey Bogart i Katherine Hepburn (jeśli będzie w porcie, po renowacji wznowiono rejsy), zrobimy sobie zdjęcie z gigantycznym homarem. Zwiedzimy ponad stuletni most kolejowy Bahia Honda. Dojedziemy najdalej jak się da, czyli do miejscowości Key West i staniemy w najdalej wysuniętym na południe punkcie kontynentalnych Stanów. Stąd w linii prostej do Havany - stolicy Kuby jest tylko 170 km. W Key West zwiedzimy cmentarz z nietypowymi epitafiami na nagrobkach. Odwiedzimy także dom Ernesta Hemingwaya (wycieczka z lokalnym przewodnikiem). Spacer wzdłuż linii brzegowej zapewni nam piękne widoki na Zatokę Meksykańską. Późnym wieczorem wrócimy do Miami. Nocleg w Miami.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 530 km
    21 dzień – MIAMI – przelot
Wykwaterujemy się z hotelu i zostawimy nasz bagaż w hotelowym depozycie. Będziemy mieć dobre pół dnia na odpoczynek na plaży w Miami, zakupy, zwiedzanie indywidualne lub z pilotem, wycieczki fakultatywne, czas wolny. Przejedziemy na lotnisko, zarejestrujemy się na rejs i nadamy bagaż główny.
    22 dzień – przelot – WARSZAWA
Przelot powrotny z przesiadkami, przylot do Warszawy.

Łączny dystans samochodem: ok. 6800 - 7000 km.

Program autorski. COPYRIGHT: Arsoba Travel 2022
To jest program maksymalny, postaramy się go zrealizować.
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i nie bierze odpowiedzialności za wynikłe w czasie wyprawy utrudnienia, ułatwienia, zmiany programu, trasy, kolejności oferowanych atrakcji, zmiany cen - jeśli owe wynikają nie z jego winy lecz z zaistniałych na miejscu warunków lokalnych, cenowych, pogodowych oraz związanych z kondycją grupy i Uczestników.
Chęć wzięcia udziału w atrakcjach dodatkowych i wycieczkach fakultatywnych należy zgłaszać organizatorowi (przed rozpoczęciem imprezy) lub pilotowi (w czasie trwania imprezy), ze stosownym wyprzedzeniem.

        Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E  :

- logistyka wyprawy, jej przygotowanie i realizacja;
- bilety lotnicze na przelot w obie strony na trasach Warszawa – Nowy Jork i Miami - Warszawa,
w klasie ekonomicznej, w cenie bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg [do limitu: 3100 zł za osobę dorosłą, do rozliczenia * ];
- opieka polskiego pilota i jednocześnie kierowcy Arsoba Travel – w czasie całej wyprawy, na terenie USA;
- wszystkie noclegi ze śniadaniami, wg programu: w hotelach, motelach i apartamentach, w standardach:
- pokoje dwuosobowe typu double z jednym dużym łóżkiem podwójnym, lub twin z dwoma pojedynczymi łóżkami, z łazienką i prysznicem,
- apartamenty lub domki z dwoma - trzema sypialniami, z łazienką i prysznicem;
- wynajem samochodu na wszystkie zaplanowane trasy, ubezpieczenie, paliwo i inne opłaty powiązane, płatne parkingi, drogi i mosty; kierowcą będzie pilot Arsoba Travel;
- transfery lotniskowe w USA na trasach lotnisko – hotel – lotnisko;
- konieczny transport komunikacją miejską w Nowym Jorku, Bostonie i Waszyngtonie;
- opłaty za wszystkie wstępy do parków narodowych i wszystkich wymienionych w programie atrakcji, miejsc i wycieczek wg programu (za wyjątkiem tych z uwagą: dla chętnych);
- ubezpieczenie podróżne turystyczne, zawierające opcję zachorowania na COVID 19: koszty leczenia, ratownictwa i transportu, ochrona w zakresie Covid 19 (300.000 zł), pomoc w podróży Assistance 24h (300.000 zł), następstwa nieszczęśliwych wypadków (25.000 zł), OC (100.000 zł) i bagaż podróżny (2000 zł); ubezpieczenie jest z opcją chorób przewlekłych oraz zdarzeń pod wpływem alkoholu;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci flash - pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy), wysyłka w terminie do 2 miesięcy po zakończeniu wyprawy;
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę, o której zostanie wcześniej poinformowany drogą mailową przed zakupem biletu i wyrazi zgodę na ten zakup; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.


Uczestnicy pokrywają swoje koszty:
- kosztu uzyskania autoryzacji ESTA (21 USD),
- dojazdu z miejsca zamieszkania na lotnisko wylotu i z powrotem,
- pozostałego wyżywienia i napojów (poza śniadaniami, które są zawarte w cenie),
- pozostałych biletów wstępu do obiektów i atrakcji (tych z uwagą „dla chętnych”),
- testów i inne, związane z profilaktyką Covid 19, wymaganych przepisami USA,
- wydatki własne, itp.

Cena za imprezę od osoby, uzależniona jest od ilości osób w grupie:
8 osób = 16900 zł/os, 7 osób = 18300 zł/os, 6 osób = 19400 zł/os, 5 osób = 21900 zł/os, 4 osoby = 22500 zł/os, 3 osoby = 26600 zł/os, 2 osoby = 33700 zł/os.

Stałym i powracającym Uczestnikom Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 2% ceny imprezy.

Kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać ze sobą na wyżywienie to minimum 450 dolarów USA. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na droższe wyżywienie, dodatkowe atrakcje, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

Przeczytaj opinie Uczestników wypraw i wycieczek Arsoba Travel :: przejdź do listy OPINIE

Skontaktuj się z nami, zadaj pytania, zgłoś chęć udziału :: przejdź do formularza KONTAKT

Zobacz listę wszystkich naszych wypraw i wycieczek :: przejdź do listy WYPRAWY i WYCIECZKI

Obejrzyj profile naszych pilotów i współpracowników :: przejdź do listy PROFILE